Перші весняні квіти – топ-10 цибулинних

Вже прокинулися, зачаровуючи своєю ніжністю і жагою до життя, перші весняні квіти. Саме час поговорити про ті цибулинні рослини, які починають прикрашати наші сади першими у сезоні. Мені, особисто, вони дуже подобаються не тільки через це. А й тому, що більшість цибулинних – ідеальні для практичного саду та для вирощування в контейнерах. В своїй статті про “ліниву” клумбу я про них не згадала тільки тому, що вони заслуговують окремої уваги. В сьогоднішній підбірці – 10 невибагливих у догляді цибулинних квітів, які радують нас навесні.

pershi-kvitu-01-1024x768-8866068

Перші весняні квіти

Перші весняні цибулинні квіти – топ-10 ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ

Щойно зійшов сніг, на газоні і в контейнерах розквітають первоцвіти – крокуси, проліски… Саме вони повертають життя в сад, прокидаючись від зимового сну. Ці перші весняні квіти майже не потребують догляду, бо висаджені з осені цибулини володіють достатнім запасом поживних речовин.

До речі, ви знаєте, що весняні цибулинні можна вирощувати в горщиках? Про переваги контейнерного вирощування весняних цибулинних читайте в статті Весняні цибулинні в контейнерах, або Весна в горщику. А про досвід вирощування весняних цибулинних в кварирі читайте в статті Весна на моєму балконі – про вирощування весняних цибулинних в домашніх умовах.

Їх компактні групки прикрашають порожні галявини, альпінарії і місця під плодовими деревами. Особливо красиво виглядають міксбордери з первоцвітів на фоні декоративних кущів, що тільки прокидаються після зими.

Першими навесні зацвітають:

Кожна з цих цибулинних рослин заслуговує на увагу, але окремо виділю свої улюблені нарциси і тюльпани. Якщо вони є у вашому весняному саду – він вже прекрасний! (Навіть якщо до його озеленення ви ще по-справжньому і не бралися.) А до того ж – дуже практичний, бо і нарцис, і тюльпан – невибагливі до догляду і ґрунтів і мають високу морозостійкість. А весняна рабатка з цих цибулинних – то невимовна краса!

Нарцис може рости як в тіні, так і на сонці. Квітка не потребує багато вологи, але не переносить її надлишку. Я висаджую цибулини вкінці літа – на початку осені. Але це стосується тільки нових квітів. Бо я не викопую їх, як і тюльпани, після цвітіння. Перецвіли – зрізала пожухле листя і забула про них до наступної весни. Це якщо підібрати ті сорти, які не вимагають укриття на зиму. Тільки такі підходять для мого лінивого саду.

Тюльпан-розквітає після нарциса. Віддає перевагу добре освітленим ділянкам, легкому супіщаному ґрунту з хорошим дренажем. Може рости і в тіні, але помітно втрачає декоративність. Також не любить застою води. Висадка в середній смузі, зазвичай, відбувається після 15 вересня. При цьому земля повинна мати температуру не вище +7 ° C. В занадто теплому ґрунті коренева система формується повільно, через що є ризик її ураження хворобами.

Читайте також наш матеріал 9 найяскравіших першоцвітів в саду (про проліски, пушкінію, галантус, морозник, сон-траву і інші квіти середини весни).

Мої тюльпани (за виключенням кількох дорогих сортів) ростуть на одному місці по кілька років. Помітила, що на другий рік – вони найбільш рясно і пишно цвітуть, при цьому зовсім не втрачають в довжині. А ось з третього року починають трохи вироджуватись. В першу чергу, стають коротшими і дрібнішими. Але вони мені від того менше не подобаються. Час від часу я омолоджую свої посадки тюльпанів, висаджуючи нові цибулини поряд з старими.

Про своїх улюбленців розказала, але варто згадати і про інші перші весняні квіти з цибулинних. Добре, що вони мають дуже подібні особливості.

Читайте також нашу статтю Як зробити яскравим весняний квітник?

Основні особливості весняних цибулинних

Всі цибулинні квіти, які цвітуть навесні, висаджують восени. Вони стійкі до холоду, то ж гарно зимують. В особливо морозні і малосніжні зими рекомендується вкрити посадки цибулинних товстим шаром мульчі.

Місце для посадки ретельно слід вибирати тільки в тому випадку, якщо ви не плануєте щороку викопувати свої тюльпани, нарциси, крокуси і т.д. Справа в тому, що в цибулині цих квітів зосереджений величезний запас поживних речовин, який в перший рік посадки повністю забезпечує рослину всім необхідним. Тобто перші весняні квіти з цибулин можуть рости і цвісти практично скрізь на вашій ділянці! Але ось на наступний рік, якщо місце для них не дуже підходяще, ці рослини можуть не показати себе у всій красі.
Цибулинні часто розростаються настільки, що утворюють тугу купу з цибулин. Тоді їх треба розсадити. Викопуєте цю купку після закінчення цвітіння, акуратно відділяєте цибулини одна від одної і висаджуєте на нове місце. Садити можна одразу, а можна дочекатися осені.

ВАЖЛИВО! Відривати чи відрізати листя у тюльпанів і інших цибулинних після цвітіння можна лише тоді, коли воно точно вже відмерло (сухе і жовте). Живе, хоч і пожовкле, листя не можна зривати! Тому краще садити весняні цибулинні разом з багаторічними ґрунтопокривними квітами. Поки перші відцвітуть, у других наросте достатньо зеленої маси, щоб замаскувати їх зів’яле листя.

Перші весняні квіти – саме цибулинні. Тюльпани і нарциси зацвітають разом з появою першої зелені. Тому варто вибрати для них найпомітніше місце на ділянці. Бажано, біля будинку. В зоні відпочинку доцільно поселити гіацинти. Своїм витонченим ароматом вони створюють незабутню весняну атмосферу.

Ландшафтні дизайнери радять висаджувати перші весняні квіти:

  • Групами. Вони навесні перетворюються на маленькі чи великі квітучі острови в саду;
  • Окремими цибулинами. Особливо гарно поодинці виглядають великі тюльпани, іриси, гіацинти;
  • В ряд. З цибулинних легко зробити рабатку навіть новачку;
  • В «букет». Цибулини одного сорту (8-10 штук) висаджуються групами на відстані 10 см одна від одної.

На сьогодні про перші весняні квіти – все. Чарівні фото цибулинних можна побачити в публікації про сад Віктора Ганущина і почути думку досвідченого садівника про їх вирощування. Зверніть також увагу на рослину дармеру, вона починає квітнути ще раніше, ніж весняні цибулинні. Або – морозник! Це ж, взагалі, зимова квітка! А, взагалі, досить висіти в Інтернеті! Ідіть вже любуйтеся ними в саду! Сподіваюся, ви знаєте, як привильно обирати для тюльпанів і нарцисів сусідів, щоб не знати мороки з відцвілими квітами. Або на підвіконні, якщо вирощуєте тюльпани вдома. А ще краще – приготуйте пасхальний декор, бо Свято наближається! 🙂

Ще побачимося!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить