Дизайн малого подвір’я — 50+ ідей

Кожен, хто мріє про життя за містом, уявляє не тільки будинок та його кімнати, а й затишну прибудинкову територію. Дизайн подвір’я для комфортного проживання «на землі» має приблизно таке ж значення, як і дотримання 5-ти золотих правил будівництва приватного будинку. Погодьтеся, якщо ви збудували дім своєї мрії, а навколо нього – завалля з будматеріалів і ліси бур’янів, радості від того мало. То ж облаштуванню прибудинкової території варто приділити не менше уваги, ніж безпосередньо будівництву. Сподіваємося, що фотопідбірка, яку ми підготували у цій статті, надихне вас на створення оригінального ландшафтного дизайну подвір’я, незалежно від того, якої він форми та розмірів.

Дизайн малого подвір'я — 50+ ідей

Дизайн малого подвір’я — 50+ ідей

Прибудинкова територія – мала чи велика?

Важко сказати, яким в ідеалі повинен бути розмір двору. Як правило, ми обираємо собі ділянку для будівництва, звертаючи увагу (крім вартості) на те, де вона розташована (населений пункт, вулиця) чи є там комунікації (вода, газ, світло) і, навіть, хто наші майбутні сусіди. А ось площа, яку можна виділити для дизайну подвір’я нас хвилює зовсім не в першу чергу.

І це правильно! Бо, як показують фото внутрішніх двориків з нашої галереї, навіть дуже малу і нестандартну за розмірами територію можна перетворити на затишну зону відпочинку. В статті «Ландшафтний дизайн малого подвір’я” ми вже згадували про особливості малих двориків та правила облаштування їх дизайну. Сьогодні ж пропонуємо на конкретних прикладах переконатися, що мала площа для організації красивого і комфортного для відпочинку двору – це скоріше плюс, ніж мінус. По-перше, жорсткий ліміт квадратних метрів вимагатиме значно менших витрат, по-друге, якщо ви новачок ландшафтної науки, то на обмеженій території вам легше буде реалізувати свої творчі задумки щодо дизайну двору. Хоча б тому, що вони не можуть бути занадто грандіозними.

Звертайте увагу на прості, але нестандартні ідеї для саду та двору (як, наприклад, клумба-стілець чи контейнерне садівництво). Тоді ваш малий двір стане по-стправжньому красивим і оригінальним. А ще вимагайте від кожного квадратного метра не тільки краси і функціональності, а й врожаю. Такі рослини, як фундук, наприклад, це і декоративність, і функціональність (можна зробити живу огорожу), і 5-7 кг цінних горішків з куща. А ось великий кущ троянди зморшкуватої – не для малих ділянок. Для таких краще обрати карликові сорти декоративних кущів, дерену, наприклад.

Дизайн подвір’я – 50+ фото

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить