Logo

Ландшафтний дизайн для новачків. 10 порад від професіоналів

Насправді, більшість професійних ландшафтних дизайнерів на ваше прохання порадити щось щодо створення дизайну саду своїми руками, порадять вам не лізти не в свою справу, а звернутися до спеціалістів. Якась мудрість у цьому є – як то кажуть, кожен повинен займатися своїм ділом. Але, якщо витрачатися на їх послуги нема бажання чи можливості, або дуже хочеться створити прекрасний сад своїми власними руками? Тоді треба братися до роботи! І ось вам для початку – 10 порад від професіоналів любителям.

landshaftnij-dizajn-01-1-1024x683-1667211

Ландшафтний дизайн для новачків. 10 порад від професіоналів

1. Звивисті доріжки – скелет ландшафтного дизайну

Не знаєте, з чого почати створення дизайну саду своїми руками? Перегляньте 75 фото прекрасних садів і …почніть з доріжок. Вони легко можуть надати вашому саду загадковість і рівновагу, чітку структуру і творчий безлад. Велика кількість звивистих доріжок в саду, крім усього іншого, дозволяє «гратися» з їх обрамленням і згинами. Це чудові місця для посадки різноманітних квітників, зокрема, міксбордерів. Як зробити рабатку своїми руками – тут. Чудовим обрамлення для доріжок стане декоративна капуста. Між плитами чи камінням садових доріжок можна вирощувати духмяні прованські трави. Але будьте обережні з садовими доріжками – вони повинні гармонійно поєднуватися з покриттям двору.

2. Садові фігури, створені своїми руками – автограф господаря на пейзажі саду

Ландшафтний дизайн своїми руками важко уявити без садових фігур, створених також власноруч. Бо якщо всі рослини – це, в першу чергу, витвір природи, то різноманітні рукотворні декоративні елементи вашого саду – це однозначно тільки ваша заслуга. Звичайно, якщо ви їх зробили самі, а не купили в магазині. Вони не тільки тішитимуть ваше самолюбство, а й стануть справжньою родзинкою саду.

3. Декоративні трави і злаки – акцент на витонченість

Декоративні трави і злаки нададуть будь-якому саду витонченості і легкості. Вони незамінні в зимовому саду, бо не втрачають своєї декоративності в холодну пору року. А ще їх величезний плюс – потребують мінімального догляду.

4. Рослини з різнокольоровим листям – нескінченне свято кольору

Підберіть для свого саду квіти, декоративні кущі та дерева з різним забарвленням листя – жовті, сизі, бордові… Дуже гарне також строкате забарвлення – біло-зелене; з рожевими, жовтими, бордовими смугами в довжину чи впоперек…

5. Старим предметам – нове життя в саду!

Старі меблі (від стільців – до шаф і ліжок), умивальники, ванни і навіть унітази, колесо від велосипеда чи підводи, побитий посуд або автомобіль… Та все, що завгодно, може стати оригінальною прикрасою саду в умілих руках господаря з фантазією. Ось вам для натхнення кілька фото.

6. Розумно поєднуємо кольори в саду

Красивий дизайн саду повинен враховувати те, як колір рослин поєднується між собою та з спільним садовим фоном. Наприклад, жовті і червоні весняні цибулинні чудово виглядатимуть на фоні білої лави чи альтанки, а ось, якщо жовтий колір замінити на фіолетовий, вся композиція втратить гармонійність і довершеність.

7. Водоймі в саду – бути!

Оформити оригінальну водойму на ділянці набагато простіше, ніж ви думаєте. Не нехтуйте цією ідеєю, якщо хочете створити дійсно красивий ландшафтний дизайн. Вдало підібрані рослини, висаджені навколо неї, виглядають значно ефектніше, ніж на звичайних квітниках.

8. Мобільні квітники – розставляємо акценти, ховаємо помилки

Рослини в контейнерах і горщиках, вертикальні клумби – не для «лінивого» саду, але з їх допомогою зручніше розставляти акценти в саду. Мобільність таких елементів дозволяє ландшафтному дизайнеру-новачку вдало маскувати огріхи дизайну саду протягом сезону.

9. Сад – місце для відпочинку

Ваш сад – це, в першу чергу, місце, де ви відпочиваєте душею і насолоджуєтеся його красою, а вже потім – хобі, що вимагає регулярних фізичних навантажень та матеріальних витрат. То ж обов’язково організуйте на його території затишний куточок, де наодинці чи разом з близькими можна, відпочиваючи, любуватися вашим творінням.

10. Нічний сад – освітлений сад

Після заходу сонця особливої чарівності саду можна надати, вдало організувавши його освітлення. Це не вимагає великих витрат, зате подарує можливість насолоджуватися його красою і вночі.

Наразі, це все. Підписуйтеся на «ЗЕЛЕНУ САДИБУ», щоб не пропустити нічого цікавого.

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.