Вирощування тюльпанів вдома без ґрунту

Скажіть, хіба можна не любити тюльпани? Ні, не можна, відповість кожен, хто любить весну і все, що її символізує. А чи знаєте ви, що тюльпани – ідеальні для вигонки рослини і за бажання їх можна вирощувати на підвіконні в будь-яку пору року? А як вам ідея зустріти Новий рік, насолоджуючись їх ніжним весняним ароматом? Для тих, кому цікаво, що таке вигонка тюльпанів, і як вирощувати тюльпани і інші весняні цибулинні на підвіконні вдома, наша стаття.

vugonka-01-1024x640-4046624

Вигонка тюльпанів дозволяє вирощувати їх без грунту

Що таке вигонка рослини?

Вигонка рослини – це сукупність дій, спрямованих на те, щоб примусити її цвісти в невластивий для неї період року. В нашій кліматичній зоні на зиму всі рослини переходять у стан сплячки, таким чином підлаштовуючись до суворих умов навколишнього світу. Тюльпани, як і будь-які весняні цибулинні рослини, також проходять через період спокою. Рослина на цей час ніби засинає, але всередині цибулини проходять складні процеси, і закладається основа майбутньої квітки.

Вирощування тюльпанів у воді

Вирощування тюльпанів у воді

Впливаючи на цибулинки відповідними факторами, можна обдурити рослину: вивести її зі сплячки і примусити зацвісти. Під дією низьких температур в період зберігання і подальшого процесу вигонки тюльпани зацвітають на кілька місяців раніше, ніж зазвичай. Наприклад, порадувати себе власноручно вирощеними весняними квітами можна вже на Новий рік, Різдво чи 8 Березня.

В природних умовах ці квіти зацвітають лише після закінчення періоду зимового охолодження (малі температури сприяють виникненню в цибулині речовин, які відповідають за майбутній процес росту і цвітіння). То ж і процес вигонки обов’язковою пов’язаний з впливом на цибулинки низьких температур. Його тривалість залежить від сортів, що використовуються для вигонки. Це, приблизно, від 12-ти до 17 тижнів.

Вигонка весняних цибулинних

Вигонка весняних цибулинних

Сорти тюльпанів для вигонки

Вибирати сорти для вирощування тюльпанів на підвіконні необхідно, виходячи з того, коли ви хочете насолоджуватися їх цвітінням.

– На Новий рік зацвітають сорти, що охолоджуються не менш, як 16 тижнів, тобто – ранньоквітучі. Це прості та махрові ранні тюльпани. Серед них, Діамант Стар, Діксіс Фейворит, Крістмас Марвел і інші.

– В лютому-березні цвітуть більшість сортів, що придатні для вигонки, це середньоквітучі тюльпани. Зокрема, рослини класу гібридів Дарвіна: Оксфордс, Лондон та ін. і деякі сорти тріумф-тюльпанів.

– Зацвітають у квітні тюльпани Америка, Ад Рем, Апельдорн і інші пізньоквітучі сорти.

– В травні цвітуть ті самі пізноквітучі. Зокрема, Аристократ, Лондон, Дипломат, Негріта, Парад та ін.

Якщо маєте цибулини тюльпанів, невідомо якого сорту, не думайте, що їх не можна виростити вдома на вікні. Це можна зробити практично з усіма цибулинними рослинами (не тільки з тюльпанами). Просто вгадати, коли зацвітуть невпізнані цибулинки, дуже важко.

Вирощування гіацинтів в домашніх умовах

Вирощування гіацинтів в домашніх умовах

Вирощування тюльпанів вдома — опис процесу

Існує кілька способів вирощування цибулинних рослин в домашніх умовах. Найбільше вражає дещо незвична ідея – вирощування тюльпанів без ґрунту у прозорій посудині. Саме такий спосіб ми зараз і розглянемо.

Про реальний досвід вирощування тюльпанів у воді під ялиночку читайте у статті “Весна на моєму балконі – про вирощування весняних цибулинних в домашніх умовах”

Отже, для реалізації операції «тюльпан у склянці» (або нарцис, наприклад) вам знадобиться:

– Цибулини сортів, які гарно підходить для вигонки.
– Тара – прозорі скляні вази, склянки чи баночки.
– Намистини, природні морські, річні камінці чи штучні зі скла, пластику, щебінь тощо.

тюльпани в склянці фото

Нарциси – вирощування в кімнатних умовах

 

Крок 1. Цибулини заверніть в темний папір і покладіть на 12-17 тижнів (в залежності від сорту) в холодильник. Температура – від 4 до 9 градусів тепла. Слідкуйте, щоб поряд не зберігалися яблука. Це завдасть проблем квітам з цвітінням.

Крок 2. В скляну тару насипте камінчики чи намистини і залийте їх водою так, щоб зверху водяного шару опинилася лише верхівка такого “ґрунту” – на 1/3 – 1/4 висоти.

Крок 3. Посадіть цибулини так, щоб ростки були направлені догори. Зафіксуйте їх камінчиками, насипавши трохи і зверху. Цибулинки повинні бути зверху так, щоб вода до них не доходила – це дуже важливо! Корінчики повинні «добиратися» до води самі. Інакше цибулини згниють.

Крок 4. Очікування. Треба поставити посуд з тюльпанами на 6 тижнів у прохолодне темне місце (принаймні, не сонячне).

Крок 5. За півтора місяці винесіть тюльпани в приміщення з яскравим сонячним світлом. Дуже швидко побачите, як проростають перші зелені ростки. За два-три тижні ваші квіти нарешті зацвітуть, перетворивши будинок чи квартиру на справжній весняний сад. Тюльпани у склянці можуть цвісти кілька тижнів. А якщо ви посадите різні сорти у різний період (один за одним), то цвісти ваш сад на підвіконні буде хоч цілий рік!

Вирощування тюльпанів без грунту

Вирощування тюльпанів без грунту

Для тих, хто запізнився з “крок 1”

Якщо ви не встигли у свій час підготувати цибулини, витримавши їх 3-4 місяці в холодильнику, а тюльпанів у склянці взимку на підвіконні дуже хочеться, не засмучуйтеся. Ще не все втрачено.

Купіть у квітковому магазині цибулини тюльпанів в горщиках, які ще не цвіли. Вийміть їх з горщиків, обережно струсіть землю і тихенько промийте під проточною водою. Обріжте коріння цибулини до двох сантиметрів ножицями і поставте у тару з камінчиками, як описано вище у кроці 3. І далі робіть все за тією ж інструкцією. За два місяці матимете квітучу весняну клумбу на підвіконні своєї ідеальної кухні.

Наразі все. Хай весняний настрій ніколи не полишає вас! Навіть тоді, коли за вікном — зимовий сад… Посадіть на своєму підвіконні салат, базилік, руколу і насолоджуйтеся свіжою зеленню у будь-яку пору року.

Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Попередня стаття
Зимова казка в саду