Облаштовуючи дизайн подвір’я чи саду, ми не можемо не розуміти, що в перший сезон його зовнішній вигляд буде далеким від задуму. Хоча є певні методи, які дозволяють зробити сад яскравим вже в перший рік. Про це я писала в статті про експрес-озеленення. Сьогодні хочу детальніше зупинитися на контейнерному садівництві. Садові вазони чи, по-простому, квіти в горщиках здатні практично моментально прикрасити дизайн двору і саду. Про переваги такого озеленення, про те, які рослини вибрати з цією метою та як за ними доглядати, читайте далі.

ekspres-ozelenennya-01-1024x680-1483803

Експрес-озеленення – краса в горщиках (16 фото)

Квіти в горщиках – переваги

Контейнерний сад на балконі – ідеальний варіант для жителів квартир, які люблять рослини і готові пожертвувати на озеленення оселі дорогоцінні квадратні метри. Часто вони використовують для цього вертикальні грядки, що дозволяють в домашніх умовах отримувати пристойні врожаї зелені, прованських трав та навіть деяких овочів. Квіти в горщиках можна міксувати за готовими схемами.

дизайн саду зображенняквіти в горщиках фото

Але ми відволіклися від теми. Бо зараз говоримо про вуличні рослини в контейнерах. Вони мають наступні плюси:

  • Доступні для розміщення навіть на дуже маленьких подвірях чи в малюсіньких садочках. (Якщо нема куди поставити, їх можна підвісити…);
  • Гарно виглядають на бруківці, цементі, асфальті, в принципі, на будь-якому акуратному чи не дуже покритті двору;
  • Квіти в горщиках можна розміщувати на різних рівнях, використовуючи сходи, підставки (наприклад, стілець-клумбу), полички;
  • Контейнерний сад – мобільний. За бажання, ви можете перенести горщик в будь-яку точку двору, а рослини, що втратили естетичність, замінити на свіжі і квітучі;
  • Квіти в контейнерах, як на мене, не для лінивого саду. Хоча б тому, що треба постійно слідкувати за рівнем вологи в горщику, а в спеку поливати двічі на день – зранку і ввечері. Правда, цієї проблеми можна позбутися, якщо використати агрогідрогель. Зате таким ландшафтним модулям не страшні ніякі шкідники, що живуть в ґрунті і пожирають наземні рослини;
  • Спеціальний субстрат, на яких ростуть вуличні контейнерні квіти, дозволяє вирощувати в саду навіть ті рослини, які б ніколи не прижилися на вашому міксбордері через невідповідність ґрунту до їхніх вимог;
  • І, як на мене, головна перевага рослин в горщиках – це, дійсно, експрес-озеленення. Навіть якщо дизайн вашого подвір’я тільки починає вимальовуватись (приміром, тільки вчора розчистили двір від будівельного сміття), поставивши по кутках три-чотири вуличних горщики з квітучими рослинами, ви вже його прикрасили;
  • А ще такими квітами легко прикрити всілякі недоробки, які, зазвичай, дуже ріжуть очі на перших порах організації дизайну подвір’я чи саду. (Можна закрити непотрібну дірку в паркані, наприклад…)

швидке озеленення зображеннярослини в контейнерах зображення

Контейнерний сад – які квіти посадити?

Моя порада всім новачкам, які хотіли б прикрасити свій сад квітучими вуличними рослинами в горщиках – не намагайтеся виростити їх самі, тим більше, з насіння. Особливо, ампельну петунію. Ця невибаглива до догляду рослина дуже примхлива в плані вирощування розсади. Краще купіть кілька (2-5, в залежності від розмірів контейнера) молодих вже квітучих рослин, які продаються з квітня по червень чи не на кожному базарі, і висадіть у свій горщик. Чим раніше ви це зробите, тим скоріше отримаєте пишний квітучий вуличний вазон.

петунія в саду зображенняпетунія в горщиках зображеннярослини в контейнерах фото 6

Це найдешевший спосіб любуватися квіткою в горщику на своєму подвір’ї все літо аж до пізньої осені. Звичайно, якщо будете правильно доглядати за петунією. Інший варіант – купити вже дорослий кущик в горщику. Він миттєво додасть шарму і відчуття доглянутості дизайну вашого подвір’я чи саду. Але коштує доросла ампельна петунія (від 75 грн.) значно дорожче за молоді рослинки (від 7 грн.). Правда, миттєвий ефект, як на мене,  того вартий. А якщо ви зробите з цих квіток мобільну клумбу-башту, то перейдете одразу на найвищий рівень контейнерного садівництва 🙂

Крім петунії, ідеальними для вуличного вирощування в горщиках вважаються пеларгонія і фуксія. Пеларгонію люблять за її витривалість і стійкість до несприятливих умов, а фуксію за те, що вона прекрасно почувається в тіні. Ця рослина не для сонячних ділянок.

дизайн саду зображення 5дизайн саду зображення 4дизайн саду фото 3

А ще часто в горщиках на дворі можна побачити:

дизайн саду зображення 1весняні цибулинні в горщиках фотодизайн саду зображення 9

Хочете здивувати гостей — посадіть у горщики декоративну капусту або піраканту. До речі, у контейнерах можна успішно вирощувати осінні квіти — хризантеми і жоржини. А ще — декоративні кущі і навіть  виноград Вічі.  Хочете екзотики? Спробуйте виростити бругмаксію чи каладіум.

Особливості посадки і вирощування вуличних контейнерних рослин

Якщо ви купили навесні дорослу квітучу рослину в горщику, можете не турбуватися про те, чи правильно підібраний ґрунт для її посадки та про дренажну систему. Про це потурбувалися до вас. Але, якщо висаджуєте розсаду, варто дотримуватися певних правил. Тоді ваші вуличні вазони вас не розчарують.

Найпростіше купити в спеціалізованому магазині субстрат для вирощування певних квітів. В іншому випадку доведеться зробити його самостійно. Як правило, знадобиться родюча земля (можна додати компост), пісок і суміш вермикуліту і перліту (можна придбати в спеціалізованих магазинах з продажу квітів). Вермикуліт – гарний розпушувач, крім того, він зберігає вологу в горщику. Але іноді це призводить до надмірного зволоження, в результаті чого можуть підгнивати корені рослини. Тому його змішують з перлітом у відношенні 1:1, що збалансовує позитивні якості вермикуліту.

Дренажна система рослин в горщиках – це спеціальні отвори на його дні плюс дренажний шар з гравію, пінопласту, керамзиту чи чогось схожого. Цей прошарок має бути не меншим за три сантиметри, інакше корені рослини ризикують підгнити.

Поверхню субстрату раджу чимось замульчувати. Це не дасть волозі швидко випаровуватись, а ще підживить рослини. З останньою метою добре використати подрібнену свіжу кропиву. Коли вона висохне, забирати її не варто. Нехай перегниває, а зверху покладіть просто новий шар мульчі.

дизайн саду зображення 13

Регулярний полив і захист від шкідників – основні пункти догляду за ампельними і іншими квітами в горщиках. Головні шкідники – павутинний кліщ і білокрилка. З ними борються хімічними препаратами. А щоб вони не завелись, знову ж допоможе мульча з кропиви.

Поливайте частіше, але помірніше. Не забувайте розпушувати ґрунт, щоб корені отримували достатньо повітря, а ще – регулярно підкормлювати. Для цього використовують хоч раз за сезон мінеральні добрива, частіше – 2-3 рази на місяць – органічні підживлення під час поливу.

дизайн саду зображення 10

Обов’язково видаляйте квіти, що відцвіли, разом з квітконосами. Це забезпечить пишне цвітіння вашого контейнерного саду протягом всього сезону. Ампельні рослини варто ще й грамотно прищипувати весь період вегетації для правильного формування куща. Для цього верхній пагін рослини обережно зламують на рівні 3-4 листочки. Це змушує рослину випускати довгі бічні пагони.

На зиму, як правило, переносять у приміщення лише теплолюбові – фуксію, пеларгонію і інші. Морозостійкі багаторічники можна залишити зимувати на подвір’ї. Але обов’язково «закутайте» їх у солому чи інший утеплювач.

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить