Садовий фонтан — прикраса будь-якого саду чи подвір’я. Це один з найефектніших елементів оформлення ландшафту. В магазинах можна знайти як готові рішення, так і необхідні деталі для створення власного фонтану. Крім прикраси саду, такі конструкції мають ще й практичне значення, адже вони зволожують повітря. В спекотні дні біля таких «оазисів» буде комфортно та прохолодно. У сьогоднішньому матеріалі ми зібрали 30 фото ідей декоративних фонтанів для вашого натхнення.

fontan-ta-vodospad-na-dachi-01-1024x683-5674807

Фонтан та водоспад у декорі саду — 30 ідей з фото

Як використати садовий фонтан у дизайні саду?

Занурювальні фонтани можуть бути використані, якщо у вас на ділянці є водойма. Це може бути басейн або декоративний ставок. Занурювальний фонтан — це спеціальна насадка, через яку по трубопроводу подається вода. Він встановлюється всередині водойми та бере з нього воду за допомогою спеціальної помпи.

Стаціонарні садові фонтани можуть бути встановлені у будь-якому місці ділянки. Вони мають розпилювач, через який подається струмінь води і падає в чашу фонтану.

Найкращим вибором місця для фонтану або водоспаду буде ділянка поблизу альтанки. Водойма  створить відчуття прохолоди відпочиваючим у самій альтанці. При цьому зауважте, що не можна розташовувати фонтан або водоспад поруч з деревами і в інших зонах сильного забруднення.

Щоб вода не випаровувалася дуже швидко, бажано робити садовий фонтан  у притіненому місці ділянки. Камені для декору підійдуть будь-які — невеликий бруковий камінь, велика галька, граніт. Ними можна облаштувати бордюр по периметру чаші. Щоб камені виглядали більш привабливо, слід використовувати не більше, ніж дві різні породи.

Водні та прибережні рослини допоможуть додати натуральності штучній водоймі. Якщо ви плануєте зробити водну конструкцію там, де живуть (або житимуть) риби, важливо перевірити, що дана порода спокійно переносить шум води.

Потужність помпи залежить від типу фонтану. Чим більше потужність, тим вище струмінь.

Читайте також нашу статтю про садовий умивальник в дизайні саду.

Фонтан та водоспад у декорі саду — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.