Викопуємо і готуємо до зими жоржини

Жоржини – найстійкіші осінні квіти. Вони  можуть цвісти у всій красі навіть тоді, коли на клумбі майже не залишилося яскравих кольорів. Але їх пізнє цвітіння може зіграти з нами злий жарт – якщо не встигнемо викопати бульби жоржин до перших морозів, замерзнуть не тільки їхні квіти, а й посадковий матеріал. Щоб цього не трапилося, треба слідкувати і за денними, і за нічними температурами. Якщо градусник обіцяє показувати нижче -3 градуси 2-3 ночі підряд, а земля достатньо зволожена дощами, краще викопати жоржини, навіть якщо вони ще рясно цвітуть. Як це зробити, та як правильно підготувати посадковий матеріал жоржин до зими, розкажемо у статті.

zhorzhini-01-1024x768-5372841

Викопуємо і готуємо до зими жоржини

Як правильно викопувати жоржини восени

Викопування жоржин — одна з важливих справ щодо підготовки квітника до зими. Спочатку варто відрізати їх пагони разом з квітами (якщо вони ще є, звичайно), залишаючи приблизно 10-15 см стебел. Жоржини в букетах будуть ще трохи нагадувати вам про літо, навіть якщо землю, можливо, вже покриє перший сніг.

Невідомо, яку площу займають бульби жоржин в землі, то ж варто відступити з лопатою якнайдалі від стебел, щоб, бува, не пошкодити посадковий матеріал. Намагайтеся занурювати лопату в ґрунт вертикально, знову ж таки – щоб не відсікти бульби від кореневої шийки рослини.

Таким чином жоржини треба обкопати з усіх боків. Не можна витягувати бульби за стебла. Так їх теж легко пошкодити. Землю в обкопаному місці обережно розгрібають руками і виймають кореневу систему цієї осінньої квітки з ями. Потім легенько очищають бульби від землі, яка налипла. Можна їх і промити під проточною водою.

Землю з посадкового матеріалу жоржин треба очищати перед зберіганням обов’язково. Річ у тому, що вона може приховувати незначні і серйозні пошкодження коренів, які треба одразу обробити.

Як це зробити? Спочатку жоржини прискіпливо оглядають. Підгнивші частини і бульби зрізають ножем і, як і місця, пошкоджені паразитами, обробляють звичайною зеленкою. Як цей препарат ще використовують на городі чи в саду читайте в статті Аптечка для саду і городу. Довгі корінці бульб зрізаються секатором і теж обробляються зеленкою.

Викопані кореневища жоржин

Викопані кореневища жоржин

Зберігання бульб жоржин взимку

Викопані бульби жоржин треба залишити під накриттям на свіжому повітрі (якщо ще нема морозів), або в прохолодному приміщенні приблизно на 3-4 дні. Їм потрібен час, щоб загоїти всі свої рани, висохнути і наростити грубішу шкіру.

Бульби цих осінніх квітів зберігають в піску чи тирсі, контейнер з якими переносять в прохолодне приміщення (в умовах квартири жоржини успішно зимують на нижній полиці холодильника).

Субстрат має бути в міру зволоженим (не мокрим, а ледь вологим). Надлишок вологи для посадкового матеріалу жоржин згубний – вони гниють. Пісок чи тирсу можна обприскати не водою для зволоження, а розчином мідного купоросу (1 ст.л. на 1,5 літри води). В такий спосіб можна вберегти жоржини від підгнивання і висихання.

Весною у відкритий ґрунт жоржини висаджують, коли мине загроза заморозків (всередині-в кінці травня). Щоб жоржини зацвіли раніше, їх можна висадити в квітні в контейнери на балконі чи веранді. Якщо в квітні висадити жоржини у відкритий ґрунт, варто утеплити місце посадки агроволокном чи іншим нетканим матеріалом.

Детально про підготовку жоржин до зими і поділ їх бульб дивіться у відео.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить