Креативні огорожі – 24 ідеї з фото

Садово-городній сезон добігає кінця. Змарніли всі зони саду. Яскравими, але рідкими плямами на клумбі радують осінні квіти. Червоним полум’ям горить піраканта і дівочий виноград.  Але на деревах все менше залишилось багряного листя, і, здається, дощі скоро змиють останні кольори з улюбленого саду, зануривши його у похмуру сірість аж до першого снігу. Саме час подумати про те, як втрутитись у плани природи, і додати яскравих фарб втомленому саду та подвір’ю. Пропонуємо поговорити на тему «паркан своїми руками». Фото цієї статті доведуть, що звичайні дерев’яні  огорожі дарують величезний простір для творчості. Як результат, ландшафтний дизайн подвір’я та саду, навіть похмурою осінню та зимою виглядатиме яскравіше і веселіше. Фото до і після дизайну двору це також підтвердять.

kreativni-ogorozhi-01-1024x633-2793970

Креативні огорожі – 24 ідеї з фото

Паркан своїми руками — фото

Дизайн парканів, як і садові доріжки – окрема величезна тема, і колись ми її обов’язково зачепимо. Зараз – розмова більше про дерев’яні огорожі, які, як правило, полюбляють українці за відносну дешевизну, довговічність і можливість при встановленні обійтися власними силами. І все було б добре, якби не одне «але». Такі огорожі своїми руками швидко втрачають, так би мовити, товарний вигляд. Але використайте хоч одну з ідей, викладених нижче, і ваш дерев’яний паркан стане справжньою прикрасою ландшафтного дизайну саду та подвір’я.

№1

Дерев’яні рамки контрастного кольору та металеві бляшанки з квітами в них, і похмурий дерев’яний паркан – вже не паркан, а вдалий фон цієї композиції. Живі квіти восени і взимку можна замінити на гілочки горобини, наприклад. Ягоди стануть приємною несподіванкою для синичок та горобців.

sadovij-parkan-2

№2

А ця ідея припаде до душі всім господарям, які мають малих дітей. Дошку для малювання, прикріплену на паркані, можна використовувати і для навчання, і для гри. При цьому – у будь-яку пору року.

sadovij-parkan-1

№3

Дерев’яні огорожі, прикрашені кольоровими бляшанками чи горщиками з живими квітами – для літа, восени і взимку залишайте в них гілочки горобини чи калини для підгодовування птахів. На парканах, взагалі, можна організувати вертикальний город.

sadovij-parkan-3

№4

Паркан, фото якого внизу – це звичайна дерев’яна огорожа зі спеціально зробленими дірочками, пофарбованими всередині різними фарбами. Сонячні промені, попадаючи в ці отвори, набувають яскравого забарвлення. Легкі у догляді декоративні кущі, які можна посадити поруч з парканом, зроблять його ще більш оригінальним. Значно збільшить його естетичність і рабатка, організована вздовж.

sadovij-parkan-4

№5

Звичайно, так прикрашати дерев’яні огорожі своїми руками можна тільки з боку власного двору чи саду. В іншому випадку, скоріше за все, випадковий перехожий, а то й сусід “позичать” цей раритетний посуд.

sadovij-parkan-5

№6

Вечори в холодну пору довгі, то ж такий паркан – особливе задоволення в зимовому саду. А якщо поряд ростиме ялинка, то новорічний настрій вам гарантований задовго но Нового року. Як прикрасити ялинку, читайте тут.

sadovij-parkan-6

№7

В  ландшафтному дизайні подвір’я треба врахувати місце для кави. Чому б його не зробити на паркані?

sadovij-parkan-7

№8

Про старі віконні рами в дизайні інтер’єрів ми вже писали. А так можна використати їх, прикрашаючи паркан.

sadovij-parkan-8

№9

Ще один паркан, де обігрується тема з вікнами. Але цього разу замість шибок у них – дзеркала. Дуже цікаве рішення, особливо для малого саду.

sadovij-parkan-9

№10

Стара порцеляна, як і мідний посуд, може стати оригінальною прикрасою дерев’яної огорожі.

sadovij-parkan-10

№11

Така різнокольорова хвіртка чи паркан – справжня знахідка для похмурого зимового саду.

sadovij-parkan-11

№12

В цій композиції використані кришки з-під малярних фарб і, знову ж таки, дзеркало, як серцевина квітки.

sadovij-parkan-12

№13

А такий паркан, як показує фото, просто знахідка для пташок, які зимуватимуть у вашому саду. До того ж – яскравий і оригінальний. Як зробти шпаківню чи годівничку ми теж писали.

sadovij-parkan-13

№14

Старі двері в ландшафтному дизайні подвір’я – окрема тема. На цьому фото показано, як можна використати їх, щоб додати пікантності простій дерев’яній огорожі.

sadovij-parkan-14

№15

Знову стара віконна рама. Можна придумати тисячі варіантів її використання в саду та на подвір’ї. Квітучі декоративні кущі виглядатимуть тут дуже доречно, так само, як і розарій.

sadovij-parkan-15

№16

Як зрозуміло з фото, паркан зовсім не старий. Але, зауважте, наскільки веселіше він виглядає з яскравими металевими метеликами, що “оселилися” на ньому. Уявляєте, як оригінально ця компанія виглядатиме, коли огорожу притрусить снігом?

sadovij-parkan-16

№17

Тут відчувається рука художника. Якщо не вмієте малювати самі, спробуйте використати трафарет. Їх можна придбати в багатьох магазинах, що торгують товарами для ремонту та будівництва.

sadovij-parkan-17

№18

Малюнок в 3D-форматі на паркані – це мега-круто! Але тут вже без майстра не обійтися. Спробуйте знайти свого.

sadovij-parkan-18№19

Такі оригінальні підсвічники, зроблені своїми руками, стануть справжньою прикрасою вашого саду. Дуже практично їх повісити саме на паркані.

sadovij-parkan-19

№20

А ця дерев’яна огорожа відрізняється від усіх інших, показаних нами, тим, що ящики, якими вона прикрашена, відіграють не тільки декоративну, а й цілком практичну роль.

sadovij-parkan-20

№21

Знову дзеркало. Просто і нестандартно.

sadovij-parkan-21

№22

А це вже справжня картинна галерея на паркані. Велике запитання щодо того, скільки часу її експонати не втрачатимуть естетичність під тиском атмосферних явищ. Але, як тимчасовий декор – дуже оригінально.

sadovij-parkan-22

№23

Як?!!! Ця краса зроблена з пластикових кришечок з-під пляшок. Знімаємо капелюха перед автором і виконавцем і запитуємо ще раз – ЯК??? Як вдалося назбирати стільки матеріалу і звідки стільки терпіння?

sadovij-parkan-23

№24

Ну і на кінець – наш улюблений дерев’яний паркан. З дерева? З дерева! Паркан? Паркан! Але, згодні, дуже нестандартний. Така огорожа настільки цікава, що від ландшафтного дизайну подвір’я вже чекаєш, взагалі, якихось чудес. А ще цей паркан ідеально гармоніював би з екобудинком. До речі, він настільки міцний, що легко витримає і будь-який бак літнього душу.

 

sadovij-parkan-25

На сьогодні, все. Сподіваюся наші ідеї вам сподобалися, і ви обов’язково хоч однією скористаєтеся, плануючи будівництво приватного будинку чи прикрашаючи свій двір чи сад. А поки, не забудьте поділитися ними зі своїми друзями. Може, і їм вони стануть у нагоді. Більше ідей парканів — у нашій статті Паркан біля будинку — 30 ідей з фото.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить