Балкон-сад – 50 ідей для дизайну балкону

Якщо ви живете за містом, і балкон у вашому будинку не передбачений – це, взагалі, не проблема. Мабуть, ви маєте веранду або мансарду, чи маленький будиночок десь в глибині саду, де можете залишитися наодинці з собою, зі своїми квітами… ба навіть з розсадою 🙂 Але якщо балкон є, то вимагає до себе певної уваги. Коли він у міській квартирі, а душа просить живого і прекрасного, ви маєте чудову нагоду реалізовувати свої амбіції садівника-городника, навіть не виходячи з дому. Для цього потрібно лише так оформити дизайн балкона, щоб декоративні рослини чи зелень гармонійно вписувалися в загальну ідею. 50 фото оригінальних балконів-садів допоможуть вам у цьому.

balkon-sad-50-idej-01-1024x737-7663225

Балкон-сад – 50 ідей для дизайну балкону

Дизайн балкона – як обрати рослини?

Працюючи над оформленням дизайну балкона (з метою перетворити його на балкон-сад), варто звернути увагу на наступні фактори:

  • Його площа;
  • Кількість сонця;
  • Відкритий чи закритий ваш балкон?

Ці особливості мають величезне значення не стільки для дизайну балкона, стільки для вибору рослин, які на ньому житимуть (до речі, на балконі можна навіть вирощувати гриби).

Кількість квадратних метрів, які може запропонувати вам це приміщення – параметр, який визначить, чи можете ви собі дозволити на балконі, наприклад, якусь величеньку пальму чи клумбу-башту з петуній, чи доведеться організувати вертикальні грядки на одній зі стін. Якщо на десяти квадратних метрах є де розігнатися, а отже можна придбати рослини в контейнерах великих розмірів, наприклад, екзотичну бругмаксію чи каладіум, то на двох-трьох доведеться грамотно використати кожен сантиметр. Саме на таких маленьких балконах дуже вдало виглядають вертикальні клумби чи грядки. Але і одна чи дві пеларгонії в горщиках стануть прикрасою будь-якого балкона.

Кількість сонця на балконі напряму впливає на комфорт його «жителів». Сонцелюбним рослинам не місце на північній стороні, там гарно почуватимуться тіньовитривалі квіти. На балконі з південного боку будинку можна вирощувати практично будь-яку зелень на підвіконні та овочі. Спробуйте вирощувати декоративну капусту. Вона особливо прикрасить ваш балкон восени і взимку, так само як і піраканта. А як щодо тюльпанів на балконі? Вони можуть зацвісти якраз під новорічну ялиночку. До речі, саме на балконі жива новорічна ялинка в контейнері найкраще почуватиметься.

В принципі, будь-який відкритий балкон можна перетворити на закритий. Останній має ряд переваг – дизайн такого балкона може нагадувати справжнісінький зимовий сад (де можна вирощувати рослини взимку, які бояться наших морозів, газанію, наприклад). Звичайно, якщо його площа це дозволяє. Але з фінансового боку засклити і утеплити балкон – не так вже й легко. Щоб зекономити, підлогу чи стіни можна облицювати битим кахелем.

Якщо поки не можете собі цього дозволити, використайте всі переваги відкритого простору. Однорічні квіти на відкритому балконі – це просто і дуже красиво. А якщо вони ростуть ще й на клумбі-стільці — це, взагалі, “поза конкурсом”!

Балкон-сад – фото 50 ідей

Фото з нашої галереї чудових балконів наочно доведуть, що оформити дизайн балкона своїми руками і з мінімальними витратами можна. Тож дивіть, надихайтеся і починайте перетворювати свій балкон на улюблене приміщення в домі!

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить