Каладіум — не дуже поширена кімнатна рослина в українських оселях, але якщо ви її в когось побачили, вже не зможете забути. І, звичайно, захочете вирощувати і в себе. Каладіум – декоративно-листяна рослина з надзвичайно красивим листям. «Слонячі вуха», «Серце», «Крила ангела» – так називають її в народі за його форму. Має багато видів і сортів, які різняться між собою забарвленням листя. Воно настільки яскраве, що на цвіт рослини вже ніхто і не зважає. А ще, якщо постаратися, цю екзотичну рослину можна вирощувати і в саду. Принаймні, переселяти горщик з ним влітку на клумбу.
Рослина походить з тропічної Америки. Там каладіум в природному середовищі може досягати п’яти метрів у висоту. Часто його можна побачити в приватних садах Бразилії чи Флориди. Їх клімат ідеальний для вирощування каладіума на вулиці. У нас, як правило, ця рослина живе в теплицях, зимових садах чи оранжереях. За певних умов, вона чудово почувається і на підвіконні сонячного закритого балкона.
Каладіум, а точніше, його кімнатні гібриди – однозначно, екзотичні рослини, тому вимагають до себе багато уваги, і для їх ефектного росту – виконання цілого ряду умов. Саме тому така яскрава і декоративна трава масово не вирощується українськими квітникарями. Але якщо ви любите дивувати гостей чимось незвичайним і не боїтеся експериментів, можете спробувати.
Щоб вирощувати каладіум вдома необхідно врахувати наступні фактори:
Правильно організована зимова «сплячка» – вкрай необхідний для життєдіяльності рослини період. Особливість каладіуму полягає в тому, що готуватися до нього його господарю потрібно вже у вересні. Тоді скорочують полив і виключають мінеральні підкормки, які регулярно (раз на два тижні) проводять влітку під час інтенсивного росту рослини.
Про початок періоду спокою каладіум просигналізує сам – його листя почне сохнути і опадати. Коли воно опаде повністю, бульби рослини дістають з контейнера, отряхують зайву землю і кладуть на підвіконня під лампу приблизно на тиждень. Температура повітря в приміщенні – +20 градусів.
Потім бульби кладуть в мох, пісок чи перліт і ставлять на зберігання в тепле темне місце. Зимуючі каладіуми зберігаються при температурі +15-+20 градусів. Якщо температура на певний час опуститься нижче +10, рослина, скоріше всього, загине.
Навесні клубні каладіуму дістають на світ Божий, перевіряють, чи нема якого грибка чи плісняви, і висаджують в горщик.
Читайте також нашу статтю 6 способів декору вітальні кімнатними рослинами.
Як і всі кімнатні рослини, каладіум любить хороший дренаж. На нього кладуть шар піску, а зверху – субстрат для вирощування екзотичних тропічних рослин. Бульбу достатньо заглиблюють, щоб отримати інтенсивний ріст листя. Якщо каладіум посадити неглибоко, то він швидко дасть значну кількість діток, що негативно позначиться на його зовнішньому вигляді. В горщик діаметром 15 см можна висадити дві-три бульби. Якщо вони зовсім маленькі – то і 5-6.
Найпишніше листя дає каладіум з дорослих бульб другого року.
Чи можна висаджувати каладіум в саду? Можна. Але врахуйте, що ця екзотична рослина дуже теплолюбна і не терпить значних коливань температури. То ж, напевне, цьогорічний липень з його +10 вночі жоден каладіум не пережив би. То ж краще в наших широтах вирощувати цю екзотичну рослину в контейнерному саду. І якщо погода не сприятлива, забирати горщик на балкон, лоджію чи теплу веранду.
Якщо ж захочете ризикнути, вибирайте для каладіуму місця з розсіяним освітленням, можливо, під кроною високого дерева. Забезпечте повну відсутність протягів і попадання на листя прямих сонячних променів.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить