Logo

Дизайн інтер’єру — арт-облицювання битою плиткою

Збудувати дім – то пів справи. Одним із важливих питань є його внутрішня оздоба. Переважно той, хто сам збудував собі житло – вклав у це всі сили і кошти, а тоді від цін на дизайн інтер’єру починає впадати в розпач. Принаймні, так було з нами. Тож хочу поділитися власним досвідом, як ми виходили з положення і з мінімальними фінансовими витратами оздоблювали оселю. А саме – викладали плитку у ванну не цілу (дорогу), а биту (дешеву). Читайте і дивіться, що з того вийшло.

Дизайн інтер’єру — арт-облицювання битою плиткою

Дизайн інтер’єру — арт-облицювання битою плиткою

Битий кахель – де купити?

Може, мало хто знає, але в будівельних магазинах типу «Епіцентр» можна купити бій кахельної плитки за доволі невеликі гроші. Щоправда лише великим обсягом – куб. Плюс замовити доставку. Оце і були всі наші витрати на кахель: 100 грн. за куб бою плитки і 200 грн. за її доставку (2007 рік). Врешті стіни ванної  кімнати, підлогу в туалеті,  кухню і кухонну підлогу ми повністю зробили із цього бою. І ще й багато лишилося.

Взагалі ідею зробити мозаїку із битої плитки я знайшла в одному глянцевому журналі про дизайн інтер’єру. Там був описаний досвід німецької дизайнерки, яка використала биту плитку для мозаїки. От і я спробувала.

Облицювання кухні – підлоги і стіни

Для кухні ми відібрали плитку однакової товщини і в одній кольоровій гаммі. Потім за допомогою плиткоріза нарізали квадратиків по 10 см. Виклали з них вигаданий візерунок спочатку на підлозі, а тоді приклеїли плитку на стіну.

Мозаїка з битого кахелю фото

На підлозі зробили дещо іншим способом. Оскільки плитки потрібно було більше, а розміри її були дуже різні, тож вирішили складати секторами. Приблизно придумали, як все це можливо скомпонувати, нарізали плиткорізом шматочків, склали, а тоді вже приклеїли. Робота була доволі клопітка, але протягом кількох місяців, виділяючи на це заняття лише вихідні, ми змогли це завершити.

битий кахель мозаїка з фото

Облицювання ванної – як скласти мозаїку з битої плитки

Ванна – то була окрема історія. Спочатку був задум композиції. Потім відібрала плитку потрібних кольорів, взяла молоток і почала її дробить на дрібні частинки. Складала в ящички, а тоді поступово все наклеювала. Моя робота ускладнювалася тим, що я могла це робити лиш поки спав мій малючок, тобто години три під час денного сну. Але навіть в такому темпі за пару місяців усе зробила.

Важливим моментом була затирка швів. Вже із власного досвіду скажу, що тут не варто економити кошти, а купувати хорошу затирку з водовідштовхуючими властивостями. Інакше грибка вам не уникнути. Принаймні там, де іде найбільший контакт із водою (понад ванною чи в душовій).

На таку мозаїку затирки іде майже утричі більше, ніж на цілу плитку, але по ціні все одно виходить набагато дешевше. А дизайн інтер’єру кухні і ванної кімнати від такої творчості, як на мене, тільки виграє. Битою плиткою можна викласти і підлогу на веранді чи балконі. Це значно зменшить витрати на будівництво чи ремонт.

Тож натхнення вам і цікавих ідей!

Людмила Юрченко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить