Вертикальні і високі грядки — 40+ фото

Про вертикальні грядки ми нещодавно розповідали в статті «Вертикальні грядки – овочі «з неба». Сьогодні ми вирішили продовжити тему, детальніше розглянути їх плюси і мінуси, і показати більше 40 фото подібних грядок. Як правило, вони створюються своїми руками з підручних засобів, але є і такі, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Сподіваємося, що наша галерея надихне вас на організацію власного вертикального городу. Це особливо актуально для господарів ділянок малої площі. 

Вертикальні грядки - 40+ фото

Вертикальні грядки – 40+ фото

Вертикальні грядки – для чого потрібні?

Якщо говорити суто про вертикальний город, то мала ділянка – це не єдиний аргумент на їх користь. Вертикальні грядки своїми руками (фото нашої добірки це доводять) можуть бути найрізноманітнішими. Зелень чи квіти, що вирощуються в торбині з мішковини, яку можна повісити на вхідні двері чи на паркані поблизу кухні – це також маленька вертикальна грядка, яка родить в безпосередній близькості від столу господарів. Тобто, щоб нарвати зеленої цибулі чи петрушки до салату, вам не треба йти десь на городі їх зривати. До речі, салат, руколу, базилік, м’яту та розмарин на таких грядках можна вирощувати прямо на балконі.

А ще вертикальні грядки мають такі плюси:

  • Висока декоративність (можуть стати прикрасою дизайну саду чи подвір’я);
  • Не потребують постійної обробки землі (бур’янам просто нема де рости);
  • Мобільність – ви можете переносити такі грядки з місця на місце скільки завгодно разів за сезон;
  • Можливість використання на балконах у містах. Якщо в квартирі можна застосовувати вертикальне озеленення, то чого не вирощувати зелень і томати, наприклад?

Високі грядки – плюси

Високі грядки – це трохи інша історія, хоч і дуже близька. Саме вони дозволяють на практиці реалізовувати принципи органічного землеробства. Успішні історії їх використання все частіше можна прочитати на просторах Інтернету. Наприклад, сім’я американців вирощує на 4-х сотках 3 тонни городини щороку. І все це завдяки високим грядкам.

Їм притаманні практично всі переваги вертикальних грядок, а ще вони мають свої власні плюси, порівняно з традиційними:

  • Висока грядка швидше прогрівається сонцем, що дозволяє раніше висаджувати рослини і, відповідно, отримувати врожаї;
  • Мульча, внесена на такі грядки, не вимивається дощами;
  • При правильній організації дренажної системи, ліквідовується можливість застою води;
  • Високі стінки дозволяють створити оптимальні умови для певних культур, забезпечити їх індивідуальним ґрунтом;
  • Городина на високих грядках не страждає від різких перепадів температури.

Без регулярного поливу рослини на вертикальних грядках не виживуть

Без регулярного поливу рослини на вертикальних грядках не виживуть

Мінуси вертикального городу

Ложка дьогтю є і тут. І, в першу чергу, пов’язана вона з необхідністю частого поливу подібних конструкцій. Без достатньої кількості води рослини на таких грядках не житимуть. Трохи пом’якшити цей недолік дозволить використання агрогідрогелю (спеціальний гранульований полімер, який накопичує вологу, щоб при необхідності віддати її кореням рослин) або крапельного поливу. Останній – задоволення не з дешевих, але, за бажання, можна зробити його власноруч.

Ще городники зі стажем, характеризуючи недоліки вертикального городу, згадують наступне:

  • Необхідність в регулярних підкормках (використання компосту практично нейтралізує цей недолік);
  • Багаторічники на таких грядках, як правило, замерзають взимку через обмежену кількість ґрунту (це стосується тільки високих стаціонарних грядок);
  • Фінансові та фізичні витрати, пов’язані з утворенням високих і вертикальних грядок, значно вищі, в порівнянні з традиційним городом.

Бути чи не бути вертикальним і високим грядкам на вашій ділянці, вирішувати тільки вам. А якщо готові до експериментів — подивіться нашу галерею. Тут ви зможете обрати саме свій варіант вертикальної грядки – від рослин в звичайних горщиках до оригінальних композицій з дерева чи пластику. Ви можете розмістити їх на своїй ділянці будь-де, не зважаючи на прийняті норми і правила організації простору подвір’я.

Вертикальні і високі грядки — фото без коментарів

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить