Копати чи не копати? На це питання я вже давала однозначну відповідь у однойменній статті. Категоричне – НІ! НЕ копати! Але лопата настільки прикипіла до наших рук, що її не так то просто з них випустити. «Оце віками наші предки обробляли землю лопатою і якось жили, а ми, такі розумні, візьмемо і її викинемо?» – скажете ви. «А що взамін? Який городній інвентар має використовуватись для обробки землі?» Плоскоріз, відповім я.
Обробка землі плоскорізом – це відносно недавній винахід. Я щиро вважаю, що саме лінь – незмінний двигун прогресу, і все, що було винайдено людством задля полегшення життя – це все своїй появі має завдячувати великій людській ЛІНІ. Щоб менше працювати, людина ладна придумати все, що завгодно.
У випадку з плоскорізом – все точно так, але трішечки не так. Його винахідник Володимир Фокін був змушений до нього додуматися, щоб, дійсно, полегшити обробку землі на городі і в саду. Після інфаркту фізичні навантаження йому були протипоказані, а закинути улюблене хобі він просто не зміг. То ж і придумав інструмент, яким можна без великих зусиль обробляти ґрунт. Як то кажуть, не було б щастя…
Він, мабуть, і сам того не очікував, коли один з багатьох варіантів обробки землі виявився таким ефективним. Про це красномовно говорить той факт, що Фокіни у вільний від роботи час якось у два плоскорізи обробили пів гектара землі!!! Уявляєте? І все це «руцями» і після інфаркту чоловіка… Винахідник не розгубився, плоскоріз запатентував, налагодив виробництво, написав кілька книг… І я вам скажу, що про плоскоріз треба писати і говорити, бо він того вартий!
Можете одразу мені не повірити, але потім, впевнена, переконаєтесь – плоскоріз замінює практично весь городній інструмент. Його вага разів у три менша за звичайну сапку, а про лопату я, взагалі, мовчу. Ним можна підрізати, косити, висмикувати і підрубувати бур’яни різного віку, пагони малини, дерев, вуса суниці. Плоскоріз нарізає канавки для посадки часнику, не перевертаючи пласт землі, розпушує, подрібнює, розбиває землю… Нагрібає, рівняє, формує будь-які грядки, присипає насіння… Проріджує, згрібає сіно, траву, перегній… Свої перші міксбордери і газон я створила виключно за його допомогою. Більше ніякий городній інвентар не використовувала.
Вам мало? Тоді читайте далі про переваги цього інструменту.
Ручний плоскоріз Фокіна може похвалитися наступними особливостями:
Шкода, поливати ним не можна 🙂
Працюючи, не бійтеся експериментувати. Шукайте найлегші саме для вас варіанти обробки землі плоскорізом. Регулюйте кріплення під себе і періодично точіть інструмент. Увага! Від того, наскільки він гострий, буде залежати його ефективність.
Плоскоріз – є основною і незамінною частиною теорії про «розумний» город. Він в рази полегшує працю на землі. Але, щоб використання цього інструменту приносило найбільш вагомий результат, необхідно запроваджувати на своїх грядках і інші принципи «розумного» городництва. Мульча і сидерати мають стати на вашій ділянці постійними жителями, а не рідкими гостями. Практикуйте також оригінальні способи вирощування розсади, вони заощадять час і місце на підвіконні. Контролюйте рівень кислотності грунту. А спеціальний городній інвентар – маркери – допоможуть висадити рослини рівненькими рядочками – і моркву, і цибулю, і буряк, і огірочки…
Наразі, це все. Тільки додам, що в Україні плоскоріз купити — нема проблем. І коштує він не більше 100 гривень (ред. стаття 2017 року). Легкої вам праці в саду і на городі!
Ще побачимось!
Надя Сусідка,
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить