Обробка землі плоскорізом

Копати чи не копати? На це питання я вже давала однозначну відповідь у однойменній статті. Категоричне – НІ! НЕ копати! Але лопата настільки прикипіла до наших рук, що її не так то просто з них випустити. «Оце віками наші предки обробляли землю лопатою і якось жили, а ми, такі розумні, візьмемо і її викинемо?» – скажете ви. «А що взамін? Який городній інвентар має використовуватись для обробки землі?» Плоскоріз, відповім я.

ploskoriz-01-1024x649-5243146

Обробка землі плоскорізом

Плоскоріз – як додумалися?

Обробка землі плоскорізом – це відносно недавній винахід. Я щиро вважаю, що саме лінь – незмінний двигун прогресу, і все, що було винайдено людством задля полегшення життя – це все своїй появі має завдячувати великій людській ЛІНІ. Щоб менше працювати, людина ладна придумати все, що завгодно.

У випадку з плоскорізом – все точно так, але трішечки не так. Його винахідник Володимир Фокін був змушений до нього додуматися, щоб, дійсно, полегшити обробку землі на городі і в саду. Після інфаркту фізичні навантаження йому були протипоказані, а закинути улюблене хобі він просто не зміг. То ж і придумав інструмент, яким можна без великих зусиль обробляти ґрунт. Як то кажуть, не було б щастя…

Він, мабуть, і сам того не очікував, коли один з багатьох варіантів обробки землі виявився таким ефективним. Про це красномовно говорить той факт, що Фокіни у вільний від роботи час якось у два плоскорізи обробили пів гектара землі!!! Уявляєте? І все це «руцями» і після інфаркту чоловіка… Винахідник не розгубився, плоскоріз запатентував, налагодив виробництво, написав кілька книг… І я вам скажу, що про плоскоріз треба писати і говорити, бо він того вартий!

Що може плоскоріз Фокіна?

Можете одразу мені не повірити, але потім, впевнена, переконаєтесь – плоскоріз замінює практично весь городній інструмент. Його вага разів у три менша за звичайну сапку, а про лопату я, взагалі, мовчу. Ним можна підрізати, косити, висмикувати і підрубувати бур’яни різного віку, пагони малини, дерев, вуса суниці. Плоскоріз нарізає канавки для посадки часнику, не перевертаючи пласт землі, розпушує, подрібнює, розбиває землю… Нагрібає, рівняє, формує будь-які грядки, присипає насіння… Проріджує, згрібає сіно, траву, перегній… Свої перші міксбордери і газон я створила виключно за його допомогою. Більше ніякий городній інвентар не використовувала.

Вам мало? Тоді читайте далі про переваги цього інструменту.

Переваги обробки землі плоскорізом

Ручний плоскоріз Фокіна може похвалитися наступними особливостями:

  • Вимагає найменшого навантаження на хребет (його можна відрегулювати під свій зріст);
  • При обробці міжряддя плоскоріз бур’яни підрізає, а їх корені залишаються в ґрунті, як корисна органіка;
  • Підземні жителі, такі корисні для ґрунту хробачки і мікроорганізми, не травмуються;
  • Замінює близько 20-ти різних інструментів для саду і городу;
  • Ним гарно розпушувати землю біля рослин з поверхневою кореневою системою, як у фундука, наприклад.

Шкода, поливати ним не можна 🙂

Працюючи,  не бійтеся експериментувати. Шукайте найлегші саме для вас варіанти обробки землі плоскорізом. Регулюйте кріплення під себе і періодично точіть інструмент. Увага! Від того, наскільки він гострий, буде залежати його ефективність.

Плоскоріз – інструмент «розумного» городництва

Плоскоріз – є основною і незамінною частиною теорії про «розумний» город. Він в рази полегшує працю на землі. Але, щоб використання цього інструменту приносило найбільш вагомий результат, необхідно запроваджувати на своїх грядках і інші принципи «розумного» городництва. Мульча і сидерати мають стати на вашій ділянці постійними жителями, а не рідкими гостями. Практикуйте також оригінальні способи вирощування розсади, вони заощадять час і місце на підвіконні. Контролюйте рівень кислотності грунту. А спеціальний городній інвентар – маркери – допоможуть висадити рослини рівненькими рядочками – і моркву, і цибулю, і буряк, і огірочки

Наразі, це все. Тільки додам, що в Україні плоскоріз купити — нема проблем. І коштує він не більше 100 гривень (ред. стаття 2017 року). Легкої вам праці в саду і на городі!

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить