Сочевиця нашвидкуруч — пісний, але дуже поживний гарнір

Пам’ятаю з казки, що Попелюшка перебирала якусь «чечевіцу», але в очі я її в дитинстві ніколи не бачила. При цьому сочевиця прекрасно росте в Україні. І, як стверджують деякі наукові джерела, цей продукт не здатен накопичувати нітрати і радіонукліди. А що вже вона смачна! Навіть порівнювати з квасолею сочевицю не варто. Бо в цьому випадку квасоля — Попелюшка, а сочевиця — прекрасна принцеса. Не дарма, кажуть, французи готують з сочевиці все, що завгодно. Навіть цукерки! Ну, а я сьогодні поділюся рецептом того, як я готую сочевицю на гарнір. При цьому цей гарнір може замінити собою і першу, і основну страву. Загалом, якщо у нас на вечерю сочевиця, рецепт якої ви знайдете у цій статті, значить, мама була зайнята і більше нічого не приготувала. Але всі будуть ситі та задоволені.

Сочевиця - рецепт нашвидкуруч

Сочевиця нашвидкуруч — пісний, але дуже поживний гарнір

Інгредієнти для приготування сочевиці нашвидкуруч

  • 70 г цибулі;
  • 70 г моркви;
  • 170 г сочевиці червоної;
  • 3-4 ст. ложки олії;
  • 400 мл води;
  • 1-2 зубчики часнику;
  • сіль, куркума, базилік, копчена паприка шматочками.

•Інгредієнти розраховані на дві повноцінні дорослі порції.

Сочевиця буває різного кольору – зелена, червона, коричнева, жовта і чорна. Мені найбільше подобається червона. Вона найніжніша, і виглядає дуже апетитно, на відміну від зеленої, наприклад. Купити сочевицю сьогодні можна чи не в кожному супермаркеті.

Щодо спецій – ви можете використати будь-які зі своїх улюблених. За моїми спостереженнями, найбільше з бобовими смакує базилік (з трав). А копчена куркума шматочками — це, взагалі, прорив в приготуванні пісних страв. Дуже раджу придбати напередодні посту. З копченою паприкою ваші пісні страви матимуть легкий аромат відкритого вогню і… копченого бочка. Так, не знаю, як це пояснити, але копчена паприка пахне копченим м’ясом 🙂

Якщо додати в кінці приготування до червоної сочевиці 2-3 ложки столові сметани (і дати закипіти), то вона буде ще смачнішою. Але вже не пісною.

Сочевиця — рецепт приготування

Дрібно ріжемо цибулю і тремо на тертушку моркву. Я роблю цей рецепт сочевиці в мультиварці, але можна приготувати такий гарнір і в каструлі з товстим дном.

Наливаємо в каструлю чи мультиварку 3-4 столові ложки олії (я використовую оливкову, але підійде будь-яка рослинна без аромату), розігріваємо і кладемо в ємність моркву і цибулю. Підсмажуємо до золотистого кольору цибулі – хвилин 5, помішуючи.

Поки смажиться цибуля, промиваємо холодною водою сочевицю і додаємо в каструлю до овочів. Гарно перемішуємо, вливаємо холодну воду. Даємо воді закипіти, зменшуємо вогонь, закриваємо мультиварку чи каструлю кришкою і варимо сочевицю хвилин 15 (на маленькому вогні!!!). Сочевиця повинна ледь кипіти. Якщо страва готується в мультиварці, на цей час про неї взагалі можна забути, якщо в каструлі – час від часу заглядайте, чи не треба перемішати, не підгоріла?

Води можна додати більше чи менше, від того залежатиме, наскільки густою буде гарнір. Якщо води дати більше, або щедро розбавити вже майже готову сочевицю сметаною, то вийде вже не гарнір, а суп, чи, скоріше, юшка з сочевиці. Це теж дуже смачно!

Коли вже наша сочевиця прокипіла хвилин 15, додаємо до неї спеції, часник і сіль. Знову закриваємо кришку і ще проварюємо хвилин 5. Загалом сочевиця вариться 15-20 хвилин. Пробуйте. Якщо зерна стали м’якими, сочевиця вже готова. Але можна розварити їх в пюре. Це вже, як кому подобається.

Червону сочевицю можна їсти як основну страву, або як гарнір. В піст до сочевиці зробіть якийсь легкий салатик з овочів і поживна смачна вечеря вам забезпечена! При цьому калорій в сочевиці, порівняно, дуже мало (приблизно 350 ккал на 100 г), хто там до весни вже рахує калорії? 🙂

Приготуйте також Пасту із запеченими томатами чері та фетою. Це дуже смачно!

Смачного!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.