Ландшафтний дизайн для новачків. 10 порад від професіоналів

Ландшафтний дизайн — це така цікава штука,  що якщо ви запитаєте у професіоналів цієї справи, як створити гармонійний і практичний декоративний сад, вони вам скажуть не лізти не у свою справу, а звернутися до ландшафтних дизайнерів. Якась мудрість у цьому є – як то кажуть, кожен повинен займатися своїм ділом. Але, якщо витрачатися на послуги професіоналів нема бажання чи можливості, або дуже хочеться створити прекрасний сад своїми власними руками? Тоді треба братися до роботи! І ось вам для початку – 10 загальних порад щодо створення ландшафтного дизайну від професіоналів любителям.

Клумба з квітами в ландшафті саду, фото

Ландшафтний дизайн для новачків

1. Звивисті доріжки – скелет ландшафтного дизайну

Не знаєте, з чого почати? Перегляньте ландшафтні дизайни зі статті 75 фото прекрасних садів і… почніть з доріжок. Вони легко можуть надати вашому саду загадковість і рівновагу, чітку структуру і творчий безлад. Велика кількість звивистих доріжок в саду, крім усього іншого, дозволяє «гратися» з їх обрамленням і згинами. Це чудові місця для посадки різноманітних квітників, зокрема, міксбордерів. Чудовим обрамлення для доріжок стане декоративна капуста. Між плитами чи камінням садових доріжок можна вирощувати духмяні прованські трави. Але будьте обережні з садовими доріжками — вони повинні гармонійно поєднуватися з покриттям двору. Дивіться фото ландшафтних дизайнів, де вони гармонійно поєднуються.

2. Садові фігури – автограф господаря на ландшафті саду

Ландшафтний дизайн важко уявити без садових фігур. Бо якщо всі рослини – це, в першу чергу, витвір природи, то різноманітні рукотворні декоративні елементи вашого саду – це однозначно тільки ваша заслуга. Звичайно, якщо ви їх зробили самі, а не купили в магазині. Вони не тільки тішитимуть ваше самолюбство, а й стануть справжньою родзинкою саду.

Але реально оцініть свої сили. Можливо, краще купити? Уникайте дешевих і нецікавих садових фігур в ландшафті. Дизайн саду від цього тільки програє

Створити своїми руками гармонійний сад допоможуть 5 кращих безоплатних програм для ландшафтного дизайну.

3. Декоративні трави і злаки – акцент на витонченість

Декоративні трави і злаки нададуть будь-якому саду витонченості та легкості. Вони незамінні в зимовому саду, бо не втрачають своєї декоративності в холодну пору року. А ще їх величезний плюс – потребують мінімального догляду. Ландшафт, дизайн якого використовує декоративні трави — це завжди актуально, а на даний час, ще й дуже модно. Фото ландшафтних дизайнів, які ми збирали по всьому Інтернету, це доводять.

4. Рослини з різнокольоровим листям – нескінченне свято кольору

Підберіть для свого саду квіти, декоративні кущі та дерева з різним забарвленням листя – жовті, сизі, бордові… Дуже гарне також строкате забарвлення – біло-зелене; з рожевими, жовтими, бордовими смугами в довжину чи впоперек… Але розумно поєднуйте кольори, щоб дизайн саду не здавався занадто строкатим.

5. Старим предметам – нове життя в саду!

Старі меблі (від стільців до шаф і ліжок), умивальники, ванни, колесо від велосипеда чи підводи, побитий посуд або автомобіль… Та все, що завгодно, може стати оригінальною прикрасою саду в умілих руках господаря з фантазією. Ось вам для натхнення кілька фото ландшафтних дизайнів, де вміло використані подібні ідеї. Але не переборщіть. В цьому випадку межа між гармонійним ландшафтом, дизайн якого викликає захоплення, і звалищем непотрібного мотлоху в саду — дуже тонка.

6. Розумно поєднуємо кольори в саду

Красивий ландшафтний дизайн саду повинен враховувати те, як колір рослин поєднується між собою та зі спільним садовим фоном. Наприклад, жовті й червоні весняні цибулинні чудово виглядатимуть на фоні білої лави чи альтанки, а ось, якщо жовтий колір замінити на фіолетовий, вся композиція втратить гармонійність і довершеність.

7. Водоймі в саду – бути!

Оформити оригінальну водойму на ділянці набагато простіше, ніж ви думаєте. Не нехтуйте цією ідеєю, якщо хочете створити дійсно довершений ландшафтний дизайн. Вдало підібрані рослини, висаджені навколо неї, виглядають значно ефектніше, ніж на звичайних квітниках. Фото водойм в ландшафті, дизайн яких зачаровує, вас у цьому переконають.

8. Мобільні квітники – розставляємо акценти, ховаємо помилки

Рослини в контейнерах і горщиках, вертикальні клумби – не для «лінивого» саду, але з їх допомогою зручніше розставляти акценти в саду. Мобільність таких елементів дозволяє ландшафтному дизайнеру-новачку вдало маскувати огріхи ландшафту, дизайн якого тільки створюється.

9. Сад – місце для відпочинку

Ваш сад – це, в першу чергу, місце, де ви відпочиваєте душею і насолоджуєтеся його красою, а вже потім – хобі, що вимагає регулярних фізичних навантажень та матеріальних витрат. То ж обов’язково організуйте на його території затишний куточок, де наодинці чи разом з близькими можна, відпочиваючи, любуватися вашим творінням.

10. Нічний сад – освітлений сад

Після заходу сонця особливої чарівності саду можна надати, вдало організувавши його освітлення. Це не вимагає великих витрат, зате подарує можливість насолоджуватися ландшафтним дизайном саду і вночі.

Наразі, це все. Підписуйтеся на ЗЕЛЕНУ САДИБУ, щоб не пропустити нічого цікавого.

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.