Недавно ми з родиною їздили у Краків, де арендували затишне і стильне помешкання. Інтер’єр квартири був зроблений у модному зараз скандинавському стилі, але при цьому дуже бюджетно. Реалізовані ідеї легко може повторити кожен, це і надихнуло нас на написання статті. Адже ремонт квартири чи будинку — дороге задоволення, це знають всі, хто з ним стикався. Але й покупка нового житла — для багатьох майже нездійсненна мрія. Уявімо ситуацію, що ви купили житло або отримали спадщину (подарунок), а грошей на ремонт та інтер’єр — мінімум. На прикладі цієї квартири ми вам покажемо і розкажемо, як зробити стильний інтер’єр за малі гроші. Цей матеріал буде також корисним тим, хто планує косметичний ремонт окремої кімнати (вітальні, кухні, спальні). Ви побачите, як можна зекономити на ремонті без шкоди для кінцевого результату.
В статті мова не йтиме про покупку сантехніки, створення комунікацій та інші технічні моменти. Тут, як не крути — витрачатися доведеться. Фото інтер’єру — аматорські, їх ми робили нашвидкуруч уже в останній день відпочинку та без денного освітлення. Тому, можливо, не весь шарм квартири зможемо передати, але основна ідея, сподіваюся, буде зрозумілою.
Зміст:
Основна помилка, яку я бачу в ремонтах квартир більшості знайомих та друзів – бажання оформити стіни якось дуже креативно та екстравагантно. Але якщо робиться це бюджетно та без допомоги дизайнера, результат часто виходить не дуже. Так, у бюджетному сегменті шпалер можна іноді знайти достойні приклади з принтами. Але найчастіше це все ж таки варіанти, які не мають нічого спільного зі стильним інтер’єром або ж такі, які складно поєднати з іншими деталями інтер’єру.
Тому наш варіант — це базові монокольори, які з легкістю поєднуються з іншими і слугуватимуть радше фоном, а не акцентом. У краківській квартирі кольори стін — білий та сірий (популярні у скандинавському інтер’єрі).
Якщо вам таке рішення здається нудним та нецікавим — не поспішайте з висновками. Світлі однотонні стіни — лише фон, а інтер’єр може бути будь-яким у результаті. Навіть якщо ви полюбляєте яскраві кольори або квіткові принти, ви зможете відтворити це у текстилі та дрібному оздобленні. А з часом, якщо ви втомитесь від активного принта текстилю, ви легко зможете його замінити. Погодьтеся, це значно простіше, ніж переклеїти шпалери.
У краківській квартирі у оздобленні багато принтів та дуже яскравий акцент — жовті двері. Саме завдяки «чистому» фону, таке поєднання виглядає гармонійно.
Таке рішення буде також дуже доречним для невеликих просторів, адже світлі однотонні стіни не будуть «красти» квадратні метри та візуально дозволять розширити простір.
Якщо ви робите косметичний ремонт в квартирі, можна зекономити на шпалерах та пофарбувати стіни одразу по шпакльовці. Дуже бюджетний варіант.
Мені подобаються і глибокі насичені монокольори для стін: оливковий, сіро-рожевий, лимонний… Але є одне велике «але». Отримати саме такі цікаві кольори, як на картинках, не завжди виходить. Для цього треба робити викраску, а частіше за все і не одну, при цьому результат все одно не завжди той. А ось «порожніх» кольорів, які зустрічаються у наших оселях з 90-х років (бежевий, світло-зелений, світло-жовтий) краще уникати. Сьогодні вони вже неактуальні.
Скажіть «ні» шпалерам у квіточки, смужку, з відблиском, з видами Парижу та іншими «дизайнерськими» рішеннями від бюджетних виробників!
Читайте також нашу статтю Світло-рожевий і сірий колір в інтер’єрі — фото реальної квартири.
Я часто чую, що білі стіни у кімнаті — як у лікарні. Справді, така кімната без декору, буде здаватися порожньою чи навіть по-лікарняном у стерильною, тому, звісно, потрібні картини, текстиль та інші дрібнички. Я впевнена, що такі речі не обов’язково мають бути дорогими, головне – вони повинні нести зміст та настрій.
Замість покупки дорогих модульних картин на всю стіну, знайдіть та надрукуйте ті картинки, які вас надихають, та вставте у рами. Можливо, ви або хтось з ваших рідних займається рукоділлям. Дуже стильно виглядатиме раритетна вишивка, яка залишилась від бабусі. Дуже корисно для стильного інтер’єру відвідувати блошині ринки або перебирати горище у батьківській хаті. Там можна знайти старі, але дуже гарні та затишні предмети для інтер’єру.
Якщо любите мандрувати, замість магнітиків, привозьте цікаві речі, які підійдуть вам у інтер’єр. Не туристичні китайські статуетки, звісно, а колоритні речі, що будуть вам нагадувати про час, проведений у подорожі (бажано без написів типу «Єгипет 2019»). Це ручні вироби місцевих майстрів та, знову ж таки, цікавинки з локальних блошиних ринків.
Додавайте такі елементи поступово, з часом. Не потрібно одразу після ремонту квартири купувати все в інтер’єрному магазині та заповнювати декором кімнати. Це має відбуватися поступово, з плином часу, природньо. Ось на барахолці ви знайшли раритетне дзеркало, а незабаром у подорожі вам сподобався маленький килим та чайник. Ці предмети – це ви, ваша історія та ваша індивідуальність. Не приносьте додому будь що з декору! З часом ви побачите, що у вашому інтер’єрі «живуть» тільки ті предмети, які вам близькі.
Зверніть увагу на картини, дзеркала, старі годинники, постери та інші деталі у інтер’єрі нашої арендованої краківської квартири. Найбільше з декору цього помешкання нам запам’ятався коник з «Ікеї» та радіо «під старину» (у квартирі не було телевізору, а різдвіні пісні популярної польської радіо-хвилі створювали незабутню атмосферу).
Внизу на фото деякі деталі.
Дуже часто я зустрічаю інтер’єри, де у кожній кімнаті є великий килим. Великий килим забирає багато простору! Більше того, витрачати на килими великі гроші у бюджетному інтер’єрі не варто. Зараз набирають популярності старі «бабусині» килимки, які були у кожного з нас років 30 тому. Може і у вас один такий зберігся? Якщо ні – їх можна купити в Інтернеті чи на секонд-хенді за символічні гроші. Саме в сучасному інтер’єрі з білими чи світло-сірими стінами такий килим буде грати на контрасті та додасть затишку. У дизайнерів можна побачити навіть дуже зістарені варіанти, але це вже на ваш смак.
Якщо ж такий варіант вам не підходить, можна, взагалі, замінити килим на невеликі доріжки. Їх можна покласти декілька. Вони дуже бюджетні, і за ними легко доглядати, зокрема їх можна прати. Класно виглядають килими під комодами на ніжках та столиками.
Ще один варіант — це килим із непотрібного одягу, який можна зробити самостійно. Такі зараз часто роблять рукодільниці на продаж. І коштують вони зовсім не дорого. Знову ж таки, тут нам на допомогу «чистота» нашого фону (стін). Саме в такому інтер’єрі ці килими не будуть виглядати «як у бабусі».
Ідеальний варіант, якщо ви або хтось з ваших близьких вміє шити. Обирайте щільну, «важку» тканину. Можна обрати й з принтом. Так — квіти, смужка. Ні — краєвид міста, обличчя жінки та подібне. Якщо стоїть питання бюджетного інтер’єру, на секонд-хенді можна знайти цікаві якісні варіанти.
Аналізуючи варіанти стильних інтер’єрів, я жодного разу не бачила жалюзі. Тому пропоную у бюджетному інтер’єрі від них або відмовитись зовсім (купити щільні штори), або зупинити свій вибір на римських шторах нейтрального відтінку.
У скандинавському інтер’єрі цінується кожна краплинка природного світла, тому, замість штор — або їх повна відсутність, або легка тюль. У краківській квартирі була якраз прозора біла та сіра тюль, яка висіла скоріше для краси. А ось для «захисту» від зовнішнього світу там був дуже вдалий, як на мене, варіант — світлі римські штори, які за потреби можна закрити повністю або ж залишити прозорі смужки, щоб світло все ж таки проникало.
Ну і, звісно, рослини. Вони надають будь-якому інтер’єру затишку та життя. У квартирі, яку ми розглядаємо, вони до того ж у цікавих ємностях. Наприклад (як на фото вище) у відерці, або ж, як внизу, у солом’яному кашпо-кошику.
Декілька слів про зберігання речей. Ті, кому не пощастило мати кладову або гардеробну кімнату, стикаються з проблемою, де зберігати безліч речей в невеликій квартирі. І перше, що спадає на думку – купити шафу на всю стіну. Особисто я в бюджетному сегменті вдалих варіантів такого рішення ще не бачила, тому для себе зробила висновок, що у «Плюшкіна» стильного бюджетного інтер’єру не вийде. У цьому питанні краще бути мінімалістом і не накопичувати непотрібні речі. Ліпше їх продавати (і отримувати гроші на покращення інтер’єру) або ж віддавати тим, кому вони насправді потрібні.
А для дійсно необхідних речей – продумати «секретні» місця для зберігання. Наприклад, під ліжком або у нішах поруч, у пуфах, можна поставити шафу у коридорі. Головне – розчистити простір та розділити місця для зберігання по квартирі максимально непомітно.
На прикладі спальні «нашої» краківської квартири розповім детальніше про меблі. Бюджетною альтернативою може стати покупка старих меблів та їх переробка, якщо потрібно. Під «старими» меблями я розумію лаконічні варіанти, може навіть цікавинки 50-80-х років, які також можна знайти на ринку перепродажу. Іноді там попадаються справжні ретро-перлини!
Такі меблі, звісно, прийдеться транспортувати та приводити до ладу, але це все одно доступніше, ніж нові сучасні меблі. І, однозначно, ретро-меблі виглядають цікаво і стильно, на відміну від стандартних шаф з меблевих магазинів бюджетого сегменту. Тут головне – не перестаратися. Наша задача – привести меблі до ладу, перефарбувати у гарний колір, замінити ручки. Ніяких малюнків, клейонок, наліпок та іншого!
Я розумію, що у нашій культурі ще жива думка, що краще дешеве, але нове, «чистеньке». Це залишилось нам від фанатів «євроремонту». Але досвід стильних інтер’єрів по всьому світу показує, що якісні, цікаві, з історією меблі, можуть принести у інтер’єр справжній стиль та «душу». Обираючи такі предмети, ви будете навіть в тренді, адже апсайклінг (вторинне використання) зараз дуже популярний напрямок.
Так, наприклад, у цій квартирі були меблі різних кольорів та відтінків, різних стилів та років, але разом вони виглядали дуже стильно. Бо те, що їх об’єднує — простота та лаконічність.
Зверніть увагу не тільки на самі меблі, а й на їх розташування. Бюджетна квартира буде виглядати цікаво, якщо ви зможете вдало її зонувати. Відійдіть від стандартної розстановки «по периметру» та подумайте, як ще можна розмістити меблі в кімнаті? Так, наприклад, колись моя кімната почала «грати» зовсім інакше, коли я поставила ліжко паралельно вікну, а не біля стіни, як воно стояло раніше. Це повністю змінило геометрію кімнати та дозволило розташувати й інші меблі більш вдало.
Напевно найбюджетнішим стильним варіантом на сьогодні є спальне місце із палет. Саме таке було у краківській квартирі. Спати на такому ліжку виявилося дуже зручно, адже головне у цій справі — матрац. В принципі, якщо ви переїзджаєте у власне нове житло, перший час можна обмежитися тільки матрацом, а вже потім купувати ліжко.
Важливою деталлю для інтер’єру також є постільна білизна. Вона має підходити під ваш дизайн інтер’єру. Тоді ліжко навіть у неприбраному вигляді (як тут у спальні і у вітальні) не порушить шарм інтер’єру.
Ще одним приємним відкриттям для нас став цей «китайский ліхтарик». Він бюджетний та простий, але додає кімнаті максимального затишку.
В спальні, як і у вітальні, багато інтер’єрних цікавинок: корзинки, золоті елементи, цікаві рамки, дзеркала, картини, рослинка у чашці та інше.
Дивіться також наш матеріал «Дизайн спальні — 20 ідей для натхнення»
У краківській квартирі кухня виявилася зовсім маленькою, навіть без столу — з барною стійкою. Але і тут є з чого взяти приклад.
Не використовуйте для оздоблення «фартуху» принтів з чашечками, продуктами та іншими позначеннями, що «тут кухня». Це і так зрозуміло. А ось стилю такий «фартух» вашій кухні не додасть. Зупиніть свій вибір на простому однотонному акуратному варіанті.
Замість кухні на замовлення «під розмір», можна частково використати відкриті полиці. Їх набагато легше і дешевше зробити, а виглядають вони дуже модно. Багато господарок уникають таких полиць, бо бояться, що там буде робочий «хаос». Але це залежить від того, як саме їх використовувати. Не ставте туди хаотично відкриті магазинні пачки з кашами та макаронами, чаєм та кавою і подібним. Купіть ємності для зберігання або ж використайте непотрібні банки (можна їх задекорувати) і це вже буде зовсім інший вигляд. Поставте туди свій найгарніший посуд, улюблену турку для кави та інше. Тоді це буде і полиця, і частина інтер’єру.
А все, що «не для очей» — зберігайте у закритих шафах.
Саму «кухню» (шафи) обирайте також найпростіші. За бажання, з часом можна її перефарбувати у інший колір. А ось що може підняти її на «рівень вище» — це заміна ручок на нестандартні. Ручки також можна поєднувати різні. Зараз нескладно знайти готові цікаві ручки, але можна й зробити самим (в інтернеті безліч ідей). Саме це і зробили наші господарі — прикрутили цікаві керамічні ручки із різним візерунком на дверцятах кухонних шафок.
Щодо робочих «дрібниць» кухні, уникайте пластику та яскравих кольорів побутових приладь. Салатова губка, помаранчева ганчірка, жовті рукавички, «кислотні» пластикові контейнери та подібне – це, здавалося б, дрібниці, але такі, які дуже впливають на сприйняття інтер’єру. Сьогодні можна знайти аналоги більш стриманих кольорів, які не будуть перетягувати на себе стільки уваги. Сюди ж можна віднести і магнітики на холодильнику. Краще замінити їх на магнітну дошку для записів, або ж залишити поверхні чистими.
А ось де можна проявити фантазію, то це у текстилі кухні. Рушники, подушки, штори, килимки, скатертини. До речі, скатертину краще обирати з текстилю або ж обійтися зовсім без неї, особливо якщо дозволяє фактура столу. Якщо хочеться щось постелити, а скатертину шкода – замініть її на гарні текстильні серветки.
Не обов’язково купувати на кухню набір однакових стільців. Візьміть старі, але міцні стільці (може у когось з родичів є непотрібні або ж купіть б/в у соц. мережах, на olx, тощо), за необхідності пофарбуйте каркас та додайте чохли або спеціальні сидушки (можна пошити). При цьому стільці на кухні можуть бути максимально різними, не обов’язково намагатися зробити фабричний комплект. Хоча, за бажання, можна їх об’єднати одним кольором або матеріалом. Приклад реставрованого стільця у краківській квартирі можна було побачили на фото зі спальні.
Те ж саме можна зробити і з більш габаритними меблями – кріслами, пуфами, диванами. Вам може знадобитись новий наповнювач, але, можливо, вам вистачить і кілька листів паролону.
Суттєвими витратами для нової квартири є техніка. Щоб переїхати у нове житло скоріше, можна обійтися перший час без плитки — її може замінити мультиварка або компактна електрична. Ось така малесенька була в нас на час перебування у Кракові.
У ванній, як і в інших кімнатах, у нас чистий фон для творчості — проста однотонна плитка. Ніяких дельфінчиків! Тут також не обов’язково показувати принтами, що це саме ванна кімната.
Якщо ви ремонтуєте стару квартиру, то плитку можна оновити, пофарбувавши її. Перекладати плитку вийде дорожче. Що ще можна зробити: залишити лаконічну стару плитку, але оновити «затірку», оновити покриття «чаші ванної», перефарбувати стелю.
Як не дивно, найдорожче у ванній кімнаті виглядає сама проста біла керамічна плитка до стелі. Таку плитку можна знайти доволі бюджетну. Цей прийом дозволить «додати повітря» у ванну кімнату — візуально збільшити площу приміщення та висоту стелі.
У орендованій нами квартирі була звичайна сіра плитка на стінках (стара, але пофарбована) і також сіра, із стриманим візерунком, на підлозі.
Шторка у ванній – це яскрава пляма інтер’єру цієї маленької кімнати, тому постарайтеся знайти цікаву. Тут була закрита душова кабіна, але я свої, доволі стильні, знаходила навіть у «Ашані». Цікаво виглядають шторки у ванній далекі від водної теми, з рослинами, персиками, лимонами, зірками, тощо.
Інтер’єр ванної кімнати створюють саме деталі — дзеркало обирайте найпростіше, але без пластикової рами. А ось дрібниці обирайте якісні, не пластмасові — купіть лаконічний йоршик, скляні стаканчики. Додайте килимок (не дешевий гумовий, а, наприклад, текстильний).
У нашій тимчасовій ванній кімнаті нам дуже сподобалось, що навіть запасний туалетний папір був захований у гарний кошик. А мило було налите у лаконічний дифузер, а не магазинний із наліпками. Такі дрібниці (у всій квартирі) роблять інтер’єр більш продуманим та стильним.
На жаль, не вдалося сфотографувати світильники краківської квартири, але згадати про них варто. У кожній кімнаті був цікавий, але лаконічний за дизайном світильник, який не перетягував на себе багато уваги. Отже для бюджетного інтер’єру обирайте світильники простих форм, без зайвих прикрас — такі освітлювальні прибори виглядають дорожчими, ніж є насправді. Також зверніть увагу на нижнє та середнє освітлення — це можуть бути настільні та підлогові лампи, різноманітні бра, гірлянди та інше. Саме таке освітлення дає м’яке та затишне світло.
Насамкінець, підсумуємо основні деталі стильного бюджетного інтер’єру квартири:
Сподіваємося, ми переконали вас, що стильний інтер’єр — це не про гроші. Будемо раді почути і ваші лайфхаки та ідеї, як створити затишний інтер’єр і витратитися по мінімуму.
Дивіться також матеріал «30 фото нестандартних інтер’єрів, або Ремонт не «як у всіх»»
Натхнення!
Ольга Дивисенко
ЗЕЛЕНА САДИБА.