Садові доріжки мають не тільки практичне, а й естетичне значення. Ландшафтний дизайн подвір’я і саду з їх допомогою можна, як покращити, так і занапастити. Тож вибір форми та матеріалів для садових доріжок – це окрема важлива тема при створенні дизайну саду своїми руками. ЗЕЛЕНА САДИБА пропонує переглянути 50 фото різноманітних садових доріжок, щоб вам було легше визначитися з тим, як вони мають поділити вашу ділянку на зони. А ще в цій статті  ми коротко зупинимося на тому, які матеріали можна використовувати для їх створення.

sadovi-dorizhki-01-1024x767-4554673

Садові доріжки – 50 ідей з фото

Садові доріжки – з чого зробити?

Перш ніж обрати той чи інший матеріал для створення садових доріжок своїми руками, переконайтеся, що він має наступні якості:

  • Легко переносить сезонні стрибки температури;
  • Не боїться гниття, плісняви, грибка, корозії;
  • Легкий в догляді;
  • Відповідає запланованим навантаженням (чи буде доріжку переїжджати час від часу автомобіль чи важка тачка з компостом?)

Крім того, при створенні садових доріжок, врахуйте наступне:

  • Їх форма має гармонійно поєднуватися з фасадом будинку (основного чи літнього), парканом і покриттям двору. Але це зовсім не значить, що вони мають бути зроблені з ідентичних матеріалів;
  • Садові доріжки необхідно вкладати з невеликим ухилом для стоку дощової води;
  • Доріжки, які мають згини і повороти, можуть оптично збільшити зони саду малої площі. І навпаки – прямі доріжки візуально зменшують площу великих садів.

садові доріжки

На сьогоднішній день для створення доріжок в саду чи на подвір’ї використовують десятки різноманітних матеріалів. Найцікавіші ідеї можна реалізувати з наступних:

  • Природний камінь — красиво, надійно і дорого. Садові доріжки з натурального каменю ідеальні для використання в садах у японському стилі.
  • Штучний камінь. Красиво, як у випадку з природним, але значно дешевше і простіше при укладанні.
  • Спеціальна дорожня цегла. Не використовуйте звичайну червону чи силікатну – швидко розпадається в ґрунті.
  • Тротуарна плитка чи бруківка – красиво і колоритно (з них можна викласти мозаїку), надійно і досить доступно, особливо, на невеликих територіях. В обрамленні рабатки з лаванди, наприклад, виглядає особливо естетично.
  • Садові доріжки з гравію, гальки, щебеню, піску, дерев’яної щепи – так звані, насипні. Ідеальні для «лінивих» садів, озеленення першого року, біля водойм і грядок, але не достатньо зручні для центральних алей. З часом дають помітну усадку, то ж не жалійте при укладці матеріалу.
  • Дерев’яні садові доріжки – недорогий і цікавий варіант, але, на жаль, недовговічний. Значно довше інших дерев при організації садових доріжок можна використовувати модрину. Від вологи вона стає тільки міцнішою і помітно довше зберігає цілісність структури. Для укладки можна використовувати колоди, дошки, дерев’яні кругляки (спили).
  • Бетонні доріжки можуть бути, як залитими власноруч, так і з готових бетонних плит. Перші, звичайно, виглядають цікавіше. У статті «Садові фігури своїми руками – 7 ідей» ми розказували, як можна зробити оригінальні елементи садової доріжки з бетону. Поєднання бетону з газоном — дуже вдале.
  • Садовий паркет або, як його ще називають, декінг чи пластикова доріжка, зовні виглядає, як дерев’яний настил, але значно вигідніший з точки зору довговічності і простоти експлуатації.
  • Доріжка з поодиноких плит чи каміння підійде для місць, по яких не дуже часто ходять, чи для ділянок, які відрізняються великими площами. Щоб замостити їх суцільним полотном треба дуже багато матеріалу, а отже – витрат. Садові доріжки з поодиноких кам’яних натуральних чи штучних плит – оригінальне рішення для ландшафтного дизайну саду чи подвір’я, особливо, в поєднанні з зеленим газоном. Між плитами чи камінням таких доріжок, до речі, можна вирощувати духмяні прованські трави, а вздовж — створити розарій.

Садові доріжки – чи потрібен бордюр?

На дизайн саду наявність чи відсутність бордюру біля садових доріжок не дуже вплине, але для їх практичності він має величезне значення. Бордюр укріплює і допомагає зберегти форму конструкції доріжки з будь-якого матеріалу, а для тротуарної плитки він відіграє вирішальну роль.

В її шви обов’язково потрапляє волога і ґрунт. В морози плитка замерзає і розширюється, разом з нею – збільшуються її шви. То ж без бордюру доріжка просто «попливе», а плитка розвалиться. Крім того, завдяки бордюру, навантаження на полотно доріжки рівномірно розподіляється по всій її поверхні. Бордюр також захищає доріжку від заростання рослинами.

Галерея садових доріжок

Кажуть, краще один раз побачити… То ж пропонуємо вашій увазі галерею з 50-ти фото садових доріжок з різноманітних матеріалів. Натискайте на фото, що сподобалося, воно збільшиться в розмірах. До речі, садові доріжки – чи не єдиний об’єкт прибудинкової території, який ви можете облаштовувати, як вам завгодно, не зважаючи на прийняті правила і норми.

Дивіться, аналізуйте та надихайтеся на створення садових доріжок своїми руками. Хай вони стануть справжньою прикрасою дизайну вашого подвір’я і саду, як, наприклад, у Людмили Воропаєвої.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить