Бруківка — покриття двору, яке несе не тільки практичну функцію, але й естетичну, доповнює та прикрашає загальний малюнок ландшафтного дизайну. Бруківкою мостять не лише садові доріжки, а й майданчики для відпочинку, під’їзди до гаража. Також окультурюють нею ділянки поряд із водоймами, укладають навколо різноманітних дачних споруд: альтанок, терас, ґанків тощо. За допомогою бруківки можна навіть зробити бордюри для квітників. Різноманітність видів, форм та забарвлень сучасної бруківки просто вражає! Як гарно викласти бруківку — дивіться у нашому матеріалі.
Класичний, найпростіший варіант, який передбачає викладання бруківки як цегли: без зсуву та зі зсувом. Головна перевага в економії матеріалів. Оригінальності можна надати за допомогою чергування різних відтінків.
Як зрозуміло із назви, бруківка укладається по діагоналі. Має ті ж властивості, що й укладання «ялинкою».
Спосіб кладки під кутом 45 градусів або 90 градусів. Гарантує високу стійкість покриття, часто застосовується під час облаштування під’їзних доріжок. Плетіння створюється складнішим чергуванням фрагментів при напрямі поздовжніх смуг і поперечного укладання.
Є цікавим варіантом з однакових фрагментів різного кольору в арабському стилі або у вигляді плетінки.
Читайте також нашу статтю Чим вимостити подвір’я – 10 оптимальних варіантів.
Для цієї кладки застосовується плитка, що відрізняється відтінком та розміром. Може використовуватися будь-який порядок кладки, а результат виходить дуже цікавий. Подібна кладка дуже вигідно поєднується з іншими способами мощення.
Для укладання бруківки цим способом застосовується плитка двох кольорів, прямокутної чи квадратної форми. Якщо плитка прямокутна, дві плитки створять одну клітинку. Вкладається матеріал відповідно у шаховому порядку.
Бруківка викладається у формі кіл. Для цього способу доцільно обирати місце із достатньою площею, щоб малюнок був ефектним. Такі приклади укладання бруківки здійснюються із застосуванням різних візерунків, деталей, форм та відтінків.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.