Гравій — досить популярний матеріал для організації подвір’я, що відрізняється гарними характеристиками. Він недорогий, екологічний, практичний, і завдяки естетичним властивостям його активно використовують у садівництві та ландшафтному дизайні. Гравій має гарний вигляд, по ньому досить зручно ходити, під ним менше ущільнюється ґрунт. Гравійне покриття відносять до фільтруючих. Вода проходить крізь нього у нижні шари ґрунту, туди надходить і кисень. Коріння дерев під ним не втрачає життєздатності, ґрунт дихає. Якщо ви вирішите переробити дизайн подвір’я, гравійну доріжку або інші елементи можна буде легко перенести в інше місце. Ландшафтні дизайнери використовують гравій не тільки для оформлення садових доріжок та клумб, але й для декорування різноманітних ділянок для відпочинку. Сьогодні ми зібрали 30 фотоідей використання гравію на ділянці для вашого натхнення.

Гравій на подвір'ї — 30 ідей з фото

Гравій на подвір’ї — 30 ідей з фото

Використання гравію на подвір’ї

Доріжки

Гравій — гарний матеріал для створення садової доріжки. Він пропускає воду, а отже, не буде створювати калюж. Гравійній доріжці легко надати потрібну форму, наприклад, зробити її із вигинами. При цьому гравій для садової доріжки можна комбінувати і з іншими матеріалами.

Мульча

Гравій не тільки дозволяє створити «гірський» ландшафт, але й виконує практичну функцію мульчування. Гравій в ролі мульчі не вбирає вологу, тому швидко висихає після дощу. Цим матеріалом ви зможете закрити «дірки» на клумбі.

Замість газону

Гравій, як і газон, є вдалим фоном для квітів та інших декоративних рослин, а ще полегшує догляд за бур’янами. На відміну від газону, за гравієм майже не потрібно доглядати, він підходить для будь-яких умов (там, де газону буде некомфортно).

Читайте також наш матеріал Чим вимостити подвір’я – 10 оптимальних варіантів.

Імітація водойми

Багато садівників мріють про водойму на своїй ділянці, але не всі можуть це реалізувати. Саме гравійний сад може стати імітацією водойми. Також цей матеріал ідеально підійде для оформлення простору поруч зі справжньою водоймою.

Контейнерний сад

Щоб не ставити контейнери із квітами просто на землю — насипте шар гравію. З ним вийде більш акуратна та цілісна композиція.

Японський сад

Важливий аспект японського саду — гравій, який має бути білого кольору та оброблятися граблями.

Гравій на подвір’ї — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.