Гармонійний ландшафтний дизайн можна уявити і без садових скульптур, кажуть професіонали ландшафтного дизайну. Більше того, деякі стилі саду просто не терплять їх присутності. Але, в переважній більшості, різноманітні садові фігури підкреслюють оригінальність ландшафтного дизайну, додаючи йому довершеності і смаку. В цій статті ми розкажемо і покажемо, як зробити цікаві садові скульптури і інші декоративні елементи ландшафтного дизайну своїми руками.

Садові фігури своїми руками - 7 ідей

Садові фігури своїми руками – 7 ідей

Звичайно, сьогодні легко можна купити практично будь-які скульптури для саду. Але, як мінімум, такі вироби мають два недоліки:

  • Фінансові витрати;
    Не оригінальність (ваш сусід, ймовірно, купив такого ж гномика чи черепаху у найближчому магазині).

Інша справа – садові фігури ручної роботи. Це і можливість зекономити, і – скульптором побути. Така справа не складна і не вимагає серйозних витрат на матеріали. В деяких випадках цілком можна обійтися і підручними засобами. А такий доробок може дуже еффективно підкреслити ландшафтний дизайн нової ділянки. Ідеально, якщо наявність садових скульптур ви заплануєте на етапі розробки ландшафту подвір’я чи саду.

Ми пропонуємо переглянути 7 цікавих ідей створення садових скульптур своїми руками. Ви можете реалізувати ці ідеї по-своєму, створивши, дійсно, унікальні вироби, які стануть оригінальною прикрасою вашого саду, а можете піти вже проторованим шляхом, зробивши цікаві декоративні елементи для ландшафтного дизайну, як на фото.

1. Бетонне кашпо зі старого рушника

Для виготовлення цих садових фігур-кашпо, які мають не тільки естетичне, а й практичне значення, знадобиться порошкоподібний цемент і стара тканина (бажано, махровий рушник).

Бажано, щоб посудина для створення садової фігури була з пластику.

Бажано, щоб посудина для створення садової фігури була з пластику.

Кути рушника відрізаємо, щоб верх кашпо був більш рельєфним. Одягаємо на вибрану посудину (від її розміру і форми залежить зовнішній вигляд майбутньої скульптури) сміттєвий мішок для її захисту. Бажано, щоб посудина для створення садової фігури була з пластику, наприклад, пластикове відро чи корзина для білизни. Металевий посуд після висихання кашпо буде важче витягнути з нього.

Розводимо цемент з водою у пропорції приблизно 1: 4 (за консистенцією має бути, як сметана). В ньому мочимо наш рушник, але так, щоб кожна його ниточка «вимазалася» в цементі. Дістаємо тканину з цементного розчину і покриваємо нею вибрану  посудину. Ретельно розправляємо дно, щоб не було зморщок. Надаємо бажану форму лініям кашпо руками. Зверху покриваємо ще одним поліетиленовим пакетом для захисту від тріщин. Залишаємо на сонці для висихання.

Сохнути наше кашпо може кілька діб.

Сохнути наше кашпо може кілька діб.

Сохнути наше кашпо може кілька діб, все залежить від товщини тканини та температури повітря. Після того, як наша нова садова фігура точно висохла, знімаємо її з посудини.

За такою ж схемою можна робити будь-які садові скульптури з тканини, наприклад, з в’язаних серветок чи навіть готового одягу. Вони стануть прикрасою не тільки саду, а й подвір’я чи відкритої веранди.

За такою ж схемою можна робити будь-які садові скульптури з тканини.

За такою ж схемою можна робити будь-які садові скульптури з тканини.

Вони стануть прикрасою не тільки саду,

Вони стануть прикрасою не тільки саду,

а й подвір'я чи відкритої веранди.

а й подвір’я чи відкритої веранди.

2. Садова фігура – лебідь-кашпо

Лебідь-кашпо.

Лебідь-кашпо.

Щоб зробити такого красеня нам потрібні наступні матеріали:

  • П’ятилітрова квадратна пластикова пляшка;
  • Залізний дріт, діаметром приблизно 0,5 мм;
  • Медичний бинт;
  • Так звана, стартова шпаклівка;
  • Невеличкий шпатель;
  • Зручний пензлик;
  • Посудина, де будемо замішувати розчин;
  • Пісок.

Дріт (попередньо зігнутий) вставляємо в корок пляшки, в якій зробили дірку. Фіксуємо зсередини клеєм, дрібним камінням тощо. Насипаємо вологий пісок в пляшку, щоб розширити її з боків.

На поліетиленовій плівці розмішуємо розчин шпаклівки. Накладаємо на плівку шар розчину – це майбутнє дно нашої садової фігури-кашпо. Зверху «садимо» лебедя-пляшку. Залишки шпаклівки розмазуємо доверху. Змочуємо час від часу шпатель, щоб розчин гарно лягав.

 фігура лебідь - етап створення Садова

Щоб зробити крила, використаємо металеву прямокутну сітку зі сторонами приблизно15 і 30 см (2 штуки). Щоб надати форму крила, трохи згинаємо її. Потім вдавлюємо її в заготовку лебедя і одразу ж фіксуємо шпаклівкою. Наш напівфабрикат вимагає з півгодини відпочинку. Задню частину крила варто чимось підперти, щоб не відвалилося.

Садова фігура лебідь - другий етап створення

Тепер – шия. Це найскладніший момент. Мокрими руками формуємо валик з розчину і вимазуємо ним дріт разом з корком пляшки. Поправити роботу можна мокрим пензликом. Ним і шпателем обмазуємо всю пляшку розчином товщиною у 2 см.

Етап створення шиї лебедя-кашпо

Повертаємося знову до шиї. Накручуємо на неї мокрий бинт, потроху здавлюючи руками. Поки «відпочиває» шия, повертаємося до крил – вирівнюємо всі огріхи.

Хвостом лебедя служитиме невеликий кусок сітки чи дроту, зігнутий під кутом 40-45 градусів. Фіксуємо розчином і підпираємо чимось. Поки засихає низ хвоста, фіксуємо голову. Потім повертаємося до хвоста – ліпимо його верх.

Так, чергуючи хвіст-шия-голова, накладаємо шар за шаром шпаклівку на всі частини майбутньої садової фігури. Нам знадобиться кілька підходів до кожного елементу лебедя.

Обрамляємо край заготовки валиком зі шпаклівки і згладжуємо. Власне, наш лебідь майже готовий. Забирати його з місця можна через 3-4 години. Він має сохнути на сонці кілька днів під прикриттям поліетилену, щоб не розтріскався. Потім зачищаємо його наждачним папером для штукатурки (спеціальна така сіточка), потім – звичайною нульовкою, ґрунтуємо для фарбування і фарбуємо звичайною фарбою-емаллю (двома шарами). Під кінець – малюємо очі і дзьоб і всю красу покриваємо лаком (бажано, теж в два шари).

Ось і все. Довелося трохи поморочитися, зате такий лебідь стане прикрасою будь-якого ландшафтного дизайну своїми руками. Не забудьте тільки посадити в нього квіти. Все-таки це не просто садова фігура, а кашпо.

Читайте також нашу статтю Фокусна точка на подвір’ї — що це і як створити.

3. Саморобний камінь для альпійської гірки

Саморобний камінь для альпійської гірки чи японського саду.

Саморобний камінь для альпійської гірки чи японського саду.

Щоб зробити пустотілий камінь, крім цементобетонного розчину,  потрібна ще штукатурна сітка – з неї будемо формувати каркас.

Робота виконується наступним чином:

Спочатку формуємо каркас з якогось легкого матеріалу. Підійде все, що неважке (зім’ятий папір, огризки монтажної піни,  старі пакети з поліетилену);

Серцевину обмотуємо штукатурною сіткою;

Після цього шпателем розчин наносимо на каркас;

Далі — накриваємо готову садову фігуру целофаном і чекаємо, поки висохне. Якщо сушити «камінь» на відкритому повітрі – 99%, що він потріскається.

Таким способом можна зробити і ідеально круглу кулю. Подібні фігури з цементу своїми руками, розфарбовані яскравими кольорами, зроблять веселішим будь-який сад.

Роль «опалубки» в останньому випадку буде відігравати звичайний дитячий м’ячик. На його поверхні робимо невеликий отвір і через нього всередину заливаємо цементний розчин. Через кілька днів «шкірку» можна зняти, а кульку з цементу проґрунтувати і пофарбувати в яскравий колір.

Саморобний камінь для альпійської гірки, фото-коллаж

4. Клумба-рука

Міні-клумбу (або підставку під квіти) можна зробити за допомогою звичайної медичної рукавички. Для цього достатньо лише заповнити її розчином і дочекатися затвердіння суміші. Потім видаляємо тонкий шар гуми і оригінальна кам’яна рука готова до вжитку.

Міні-клумбу (або підставку під квіти) можна зробити за допомогою звичайної медичної рукавички.

Міні-клумбу (або підставку під квіти) можна зробити за допомогою звичайної медичної рукавички.

5. Квіткові горщики з цементу

Будь-які пластикові миски, горщики, відра можуть бути використані для виготовлення подібних за формою квіткових горщиків з цементного розчину. Виберіть достатньо широку посудину, форма якої вам подобається, заповніть її рідким розчином цементу (але не на всю висоту), всередину поставте круглу ємність з водою. Під її тиском (придавіть руками)розчин зсередини фігурної посудини підніметься нагору. Коли цемент висохне, приберіть банку і вийміть новостворений горщик зі своєї матриці.

Виберіть достатньо широку посудину, форма якої вам подобається.

Виберіть достатньо широку посудину, форма якої вам подобається.

6. Поїлка у вигляді листка

Садова фігура листок-поїлка

Поїлка у вигляді листка

Щоб зробити оригінальну поїлку з бетону знадобиться звичайний великий листок лопуха (або будь-якої іншої рослини), пісок, шматок целофану, цементобетонний розчин і обрізок труби в діаметрі приблизно 10-15 см. Головна родзинка — на поверхні цементного розчину зобразяться всі прожилки листка.

Інструкція з виготовлення фігурки:

  • на рівній поверхні розстеляємо целофан;
  • на ньому формуємо невеликий піщаний горбик;
  • зверху кладемо ще один шматок целофану, натягуємо і фіксуємо камінням по кутках;
  • поверх горбика розстеляємо і розгладжуємо лист;
  • обмазуємо його розчином;
  • в центральній частині на шар цементобетону ставимо трубку і заповнюємо розчином.

Садова фігура у вигляді листка, фото виготовлення

Після цього чекаємо, поки суміш висохне. Залишки листка видаляємо, бетон ґрунтуємо і фарбуємо. При фарбуванні можна зістарити його поверхню, це значно посилить естетичний ефект.

Такі поїлки гарно виглядають поодинці і в групах – наприклад, біля водостоків.

Садова фігура листок-поїлка, фото

7. Доріжки з кам’яних листків

Якщо використати вище описану технологію, тільки зробити таку скульптуру своїми руками плоскою, цей «кам’яний» листок може стати одним з елементів садової доріжки. Подивіться, як оригінально вони можуть виглядати. Подібні садові доріжки не тільки стануть родзинкою вашого ландшафтного дизайну, а й гратимуть цілком практичну роль – поділять його на зони.

Доріжки з кам’яних листків, фото

Наразі, це все. Сподіваємося, наші поради стануть вам у нагоді. А ще зазначимо, що і без садових фігур, в принципі, можна обійтися. Перегляньте фото саду “Єва”, господарі якого не використовують садових фігур, а сад від цього зовсім не програє. А ще – можна спробувати робити садові фігури, проводячи фігурну стрижку рослин. Гарно піддіється цій процедурі однорічна кохія.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить