Ну хто з українців не любить пиріжки? З картоплею, з вишнею, з капустою, горохом… Асортимент того, що в українській кухні кладуть в пиріжки як начинку, вражає і вимагає написання окремої статті. Сьогодні до вашої уваги – пиріжки з яблуками. Але начинка для цієї випічки може бути будь-якою, головна родзинка цього рецепту – дріжджове тісто на пиріжки. Його особливість в тому, що виходить у всіх і завжди, до того ж – з першого разу. То ж, якщо сама думка про тісто на пиріжки викликає у вас роздратування (як було у мене довгий час), спробуйте зробити його за цим рецептом. Він надовго стане вашим, якщо не єдиним, то улюбленим.
Мені довго не вдавалося дріжджове тісто на пиріжки. То не достатньо підходить, то дуже липне до рук, то рветься, то пиріжки виходять, наче з гуми… Після десятка експериментів, я почала вважати, що класичні пиріжки на дріжджовому тісті – то не моє, й почала освоювати рецепти швидкої випічки та десерти без випічки.
А потім мені на очі потрапив цей рецепт пиріжків з яблуками. Автор запевняв, що таке тісто на пиріжки виходить навіть у новачків, а сама випічка – красива, наче намальована. Тепер я можу стверджувати, що такі пиріжки ще й дуже смачні. І вже кілька років цей рецепт єдиний, за яким я беруся робити дріжджове тісто. Можливо, є і інші вдалі рецепти, але я не маю необхідності їх шукати 🙂
Вам сподобається також:
Отже для приготування пиріжків з яблуками за цим рецептом нам знадобиться:
Ще раз скажу, що начинка для цих пиріжків може бути будь-якою. Взимку я полюбляю покласти в них заморожену чорницю, полуницю чи вишню (зі смородини люблю пиріг в мультиварці). Але найкраще вони мені смакують саме з яблуками.
Спочатку готуємо тісто на пиріжки. Нагріваємо молоко (приблизно до 40 градусів за Цельсієм), виливаємо його у велику миску і додаємо до нього дріжджі та цукор (2 ложки). Розмішуємо, доки дріжджі не розчиняться. (Цукру можна взяти більше, тоді дріжджове тісто на пиріжки буде солодшим).
Додаємо 2 яйця і вершкове масло (розігріте в мікрохвильовці).
Вмішуємо поступово борошно. Кажуть, що борошно на пиріжки треба просіювати. Я цього ніколи не роблю. Непросіяне борошно на зовнішній вигляд і смак пиріжків з яблуками за цим рецептом не впливає. Тісто замішуємо руками. Коли воно стане м’яким, еластичним і не липнутиме до рук – воно готове.
Накриваємо тісто чистим рушником і ставимо у тепле місце приблизно на годину.
Саме час зробити начинку. Шинкуємо яблука, додаємо до них цукор і корицю. Цього разу я додала ще й пакетик ванільного цукру, бо забула покласти його в тісто.
Важливо. Щоб начинка не потемніла, поки підійде тісто на пиріжки, треба збризнути її лимонним соком.
Начинка готова. Якщо наше тісто вже піднялося (повинно збільшитися приблизно в два-три рази), приступаємо до процесу створення пиріжків. Особливість цього дріжджового тіста в тому, що ліпити пиріжки з нього – саме задоволення.
Спочатку ділимо тісто на кульки. У мене, як правило, їх виходить 10-12. Можна зробити пиріжки дрібнішими, тоді, звичайно, і заготовок буде більше.
Кожну кульку розминаємо руками до вигляду круглого млинця, кладемо начинку (не беріть дуже багато, щоб пиріжок легко склеївся), і зліплюємо краї пиріжка, наче вареника. Але шов, на відміну від вареника, має бути значно тоншим. Притискаємо його (шов) до виробу і викладаємо пиріжок на деко швом до низу.
Коли всі пиріжки сформовані, ставимо їх у холодну духовку хвилин на 20. За цей час вони трохи підростуть. Тоді змащуємо їх яйцем і вмикаємо духовку на 200 градусів.
Через 25-30 хвилин наші пиріжки з яблуками готові. Красиві і смачні, вони обов’язково сподобаються всій вашій родині.
Якщо любите порадувати рідних власною випічкою до чаю, зверніть увагу на м’ятне печиво чи бананові кекси. Ця швидка випічка, як і рецепт дріжджового тіста на пиріжки, виходить завжди і у всіх.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить