Logo

Чим підживити полуницю восени?

Смачна і корисна полуниця – обов’язкова мешканка українських грядок. Ця ягода невибаглива у догляді, а розмножується, взагалі, наче бур’ян. А які смачні з нею пиріжки! Але якщо, вирощуючи полуницю, не приділяти їй необхідної уваги, кущики поступово вироджуватимуться, а ягоди втрачатимуть розмір і смак. Досвідчені садівники стверджують, що підживлювати полуницю варто протягом всього періоду її вегетації, крім часу, коли вона цвіте і плодоносить (звичайно, взимку її теж не треба турбувати). Але найважливіше – не пропустити осіннє підживлення полуниці. Про нього і розкажемо у цій статті.

chim-pidzhiviti-01-1024x681-1826702

Чим підживити полуницю восени?

Залежно від того, як ви потурбувалися про свою полуницю восени, вона порадує вас наступного року врожаєм. Бо саме в цей період рослина набирає силу для того, щоб без проблем пережити зиму і навесні прокинутися бадьорою і готовою до повноцінного врожаю.

Тому в цей період дуже важливо двічі підживити полуницю:

  • Всередині-вкінці серпня;
  • Вкінці жовтня.

Далі – детальніше про кожен етап.

Підживлення полуниці в серпні

Якщо вести мову про органічне землеробство, то найпопулярніші серед садівників наступні добрива для полуниці :

  • пташиний послід;
  • коров’як;
  • розчин свіжого гною.

Пташиний послід для полуниці

Якщо не тримаєте курей, пташиний послід можна  купити в сухому вигляді. В будь-якому випадку, перед використанням його треба перевести у рідкий стан. Для цього пташиний послід розводять з водою (краще взяти відстояну) у пропорції 1:10.

сухий пташиний послід

Якщо не тримаєте курей, пташиний послід можна  купити в сухому вигляді

Рідину настоюють 2 доби. Підливають кожен кущик під корінь з розрахунку 1 літр розчину на одну рослину. Намагайтеся, щоб таке добриво для полуниці не потрапляло на її листя.

ВАЖЛИВО! Не використовуйте сухий пташиний послід для підживлення полуниці. Так можна спалити корені рослини!

Коров’як для підживлення полуниці

Гарно живить полуницю і коров’як. На одну частину коров’яку треба взяти 10 частин води. Розчин витримують добу в теплому місці. Підливають під кущ – 1 літр на одну рослинку.

На відміну від пташиного помету, коров’як можна використовувати в сухому вигляді. Для цього його розкладають по міжряддях. Таким способом можна забезпечити ягоду поживними речовинами на кілька років. Єдина умова – коров’як має бути перепрівшим. Це не дозволить розвиватися різним грибковим захворюванням, що дуже важливо при вирощуванні полуниці.

Розчин свіжого гною – добриво для полуниці

Таке добриво для полуниці готується майже так само, як і вище описані. На літр свіжого рідкого гною треба взяти 8 літрів води і настояти розчин дві доби в теплому місці. Виливаємо під кущик 1 літр цього органічного добрива, і полуниця отримає всі необхідні для її росту і плодоношення в наступному році речовини.

ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що полуниця не любить занадто інтенсивного підживлення. То ж використовуйте в серпні одну з цих органічних підкормок.

Чим підживити полуницю в жовтні

Для другого етапу осіннього підживлення ягоди ідеально підійдуть наступні речовини:

  • деревний попіл;
  • сечовина чи аміачна селітра.

Рекомендується вносити добрива для полуниці в осінній період після того, як обріжеться її листя.

 

Як підживити полуницю деревним попелом

Попіл можна використовувати, як сухий, так і розведений. В першому випадку його розсипають біля кореня кущика. Це захищає полуницю від шкідників. Для приготування рідкого настою беруть 100-150 грам золи на 10 літрів води. Під кожен кущ вносять півлітра цього добрива. Аналогічним способом добре підживити в серпні помідори.

Добре провести і сухе, і «мокре» підживлення полуниці деревною золою в жовтні. Але не одночасно, а через тиждень-два.

розчин деревної золи для полуниці

Попіл для підживлення полуниці можна використовувати, як сухий, так і розведений

Сечовина і аміачна селітра для полуниці

Насичений червоний колір і солодкий смак полуниці влітку забезпечить підживлення розчином сечовини або аміачної селітри в жовтні. Розчин сечовини готується з розрахунку 1 ст.л. на 10 літрів води. Під кожен кущик вносять півлітра цього добрива.

Аміачну селітру для полуниці можна використовувати, починаючи з другого року її життя. Для цього суху речовину вносять в борозенки між рядками, засипаючи зверху землею. На ділянку розміром 10 квадратних метрів необхідно використати 100 грам селітри.

 

Можна приготувати розчин аміачної селітри для підживлення полуниці. Для цього 25-30 грам речовини розводять в 10 літрах води і виливають під корінь кожного кущика 1 літр.

Не забувайте, що мульча для полуниці – не просто бажана, а необхідна. Про особливості мульчування ми вже писали.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить