Літо в розпалі, а отже прийшов час готувати страви з власно вирощених овочів і фруктів. А я пропоную спробувати рецепт домашнього печива з… м’яти! Так-так, ця пахуча і дуже корисна трава, яку можна вирощувати на підвіконні весь рік, годиться не тільки, як приправа до страв чи заварка для чаю. З неї можна робити смачну домашню випічку, яка цілком може конкурувати з традиційними пиріжками з яблуками. До того ж м’ятне печиво дуже просте в приготуванні.
Щоб приготувати смачну випічку з м’яти, крім самої рослини, знадобляться наступні інгредієнти:
Висипаємо на м‘яту цукор і збиваємо блендером до утворення однорідної маси.
Окремо змішуємо борошно з розпушувачем, додаємо його до м’яти і знову ретельно збиваємо.
Додаємо м’яке масло (я 30 секунд розігріла в мікрохвильовці) і 1 яйце та збиваємо усі інгредієнти разом.
Застилаємо форму пергаментом і викладаємо на неї майбутнє печиво з м’яти. Я змочую руки у холодній воді щоразу, як беру тісто до рук, щоб воно не прилипало. Якщо маса вийшла надто рідка, і ви не можете скатати з неї кульку, додайте трішки борошна. Але не дуже багато, щоб вироби були ніжними та легкими. Скатавши кульку, покладіть її на дно форми і трішки приплюсніть. Випікаємо 15 хвилин при температурі 180 градусів.
Дуже важливо! Не перепечіть ваше м’ятне печиво! Якщо перетримаєте його в духовці до появи зарум’янювання, воно пересохне – буде зовсім не ніжним на смак.
Можна прикрасити наше печиво, чим душа забажає. Оскільки домашня випічка з м’яти натуральна та, відносно, корисна (наскільки може бути корисним десерт з рафінованим цукром), мені хотілось обрати таку ж корисну прикрасу. Тому я обрала арахіс та кунжут. Навіть не можу сказати, що сподобалось більше – печиво вийшло просто смачнюще! Родзинка цієї випічки з м’яти — незвичайний зелений колір та просто надзвичайний м’ятний аромат. Забула написати! Найкраще домашнє печиво з м’яти смакує охолодженим. Тоді найбільше відчувається його прекрасний запах.
Якщо полюбляєте смачні і швидкі в приготуванні десерти, подивіться печиво з ревеню, бананові кекси та сирний торт. А з власного врожаю ягід і фруктів можна зробити смачну і поживну заготовку на зиму — пастилу, або ж спекти ягідний пиріг, а з гарбуза — смачні млинці.
Смачного!
Галчона Константинович,
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить