Гортензія садова. Чого не цвіте?

Гортензія – догляд, за якою часто зводиться до самих лиш регулярних поливів, дуже популярний кущ в українських садах. Але її можна побачити і в одному з найкращих садів Великої Британії. В статті «Невибагливі і прекрасні – декоративні кущі, топ-10» ЗЕЛЕНА САДИБА вже згадувала про неї. Сьогодні ми детальніше зупинимося на видах і сортах гортензії, щоб розібратися, а чого, буває, так і не можемо дочекатися прекрасного цвіту гортензії садової?

Гортензія садова. Чого не цвіте?

Гортензія садова. Чого не цвіте?

Проблема в тому, що багато садівників-початківців, купуючи гортензію, не приділяють особливої уваги тому, до якого виду вона належить, і роблять свій вибір виключно на основі кольору квіток. Дійсно, будь-яка гортензія дуже красива, і догляд за різними видами практично однаковий. Але є поодинокі, але принципові відмінності, які і не дають дочекатися квіток цього декоративного куща. Щоб виправити прикру помилку, доведеться розібратися у видах гортензії.

Зміст:

Гортензія – основні види

Якщо у вашому саду росте гортензія, то, скоріше за все, вона належить до одного з наступних видів:

  • Деревоподібна;
  • Волотиста;
  • Черешкова;
  • Ґрунтопокривна;
  • Широколиста.

Звичайно, видів гортензії значно більше, але в наших садах найбільш поширеними є самі ці. Хоча не виключено, що у вас може бути і будь-який інший вид.

Найефектнішим чагарником серед згаданих видів вважається гортензія широколиста. Інші її назви – садова, або Макрофіла. І саме з нею у садівників виникає багато клопоту саме через те, що вона має принципові відмінності у догляді з іншими видами.

Читайте також нашу статтю 5 поширених і не дуже видів гортензії для вашого саду.

Чого не цвіте гортензія широколиста?

Ці відмінності полягають в тому, що абсолютна більшість сортів гортензії садової цвітуть з бруньок, закладених торік. Тобто, якщо ваша гортензія Макрофіла не зацвіла цього року, значить їй чогось забракло минулого.

Досвідчені садівники називають 6 причин, які можуть вплинути на те, що квіток гортензії садової в цьому сезоні ви не дочекаєтеся.

  • В середньому, цей вид гортензії потребує від 4 до 6 годин сонця на добу. Якщо більше – в спеку кущ погано почувається і не закладає бруньки, менше – щоб дотягнутися до сонця, рослина всі сили витрачає на ріст пагонів і, знову ж таки, не цвістиме в наступному році.
  • Занадто щедрий полив. Так, гортензія садова, які інші види, дуже любить вологу. Але з середини липня поливи треба проводити часто, та не інтенсивно. Тут на допомогу може прийти крапельний полив. Якщо в цей період води занадто, закладання квітконосів наступного року може постраждати.
  • Недостатня кількість поживних речовин в ґрунті. Протягом місяця, починаючи з середини липня, коли гортензія широколиста закладає квіткові бруньки на наступний рік, її необхідно інтенсивно підживлювати. І одного компосту буде недостатньо. Щоб наступного року рослина пишно і яскраво цвіла, обприскуйте її спеціальними органічними препаратами для посилення бутонізації. Їх можна придбати в спеціалізованих садових магазинах.
  • Помилки в обрізці. Гортензію широколисту обрізають лише для створення букетів або для омолодження старих кущів, бо при цьому знищуються бруньки для цвітіння в наступному році. Коли кущ омолоджують (занадто розрісся), вирізають кожну четверту стару гілку на висоті 10 см від ґрунту.
  • Всі сорти гортензії садової, за невеликим виключенням, треба утеплювати на зиму. Якщо цією порадою знехтувати, то після холодної зими ви можете отримати пишний зелений кущ гортензії абсолютно без квіток. Бруньки просто вимерзнуть без укриття.
  • Купуючи вже квітучу гортензію макрофілу в горщику в якомусь садовому супермаркеті, не сподівайтеся, що наступного року вона буде цвісти на вашій ділянці. Зовсім не обов’язково. Скоріше за все, це імпортна гортензія широколиста, яку щедро годували добривами і підсилювачами цвітіння. В вашому саду вона може захотіти цвісти десь ще років через три. Річ у тім, що гортензія садова (більшість її сортів) досягає зрілості на п’ятий рік свого життя. І тільки тоді починає дійсно рясно цвісти. Може, рясно цвісти і раніше, але для цього її треба постійно стимулювати спеціальними препаратами.

Читайте також нашу статтю Рододендрон — правила вирощування в саду.

Переваги ремонтантних сортів гортензії садової

Якщо ви вже передумали оселяти в своєму саду гортензію Макрофілу – дарма. Це справді найкрасивіший кущ із всіх гортензій. Догляд, який їй необхідний, повністю себе виправдовує. Але якщо хочете мати «лінивий» сад, то обирайте широколисту гортензію нових сортів, які цвітуть, як на пагонах минулого року, так і на цьогорічних. Їх називають ремонтантними.

Гортензія садова Endless-Summer

Гортензія садова Endless-Summer

Гортензія макрофіла You&Me

Гортензія макрофіла You&Me

Вони не так бояться морозів, бо якщо зимуючі пагони підмерзнуть, кущ буде квітнути на нових молодих гілках. Селекціонери особливо хвалять такі ремонтантні сортосерії гортензій, як “Endless Summer” і “You&Me”.

Гортензія гарно почувається в напівтіні, як і горець бальджуанський, який може створити їй приємну компанію в саду у вигляді живої огорожі. А ще вона дружить з дармерою – величезною трав’янистою рослиною, яка також полюбляє напівтінь і кислі ґрунти.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить