Веранда – необхідна розкіш. 30 фото

Погодьтеся, веранда до будинку – далеко не найнеобхідніше приміщення заміської садиби. Без неї цілком можна обійтися, не втрачаючи в комфорті. І так думають, мабуть, багато господарів, коли планують будівництво приватного будинку без веранди. Але, як перебираються жити в них, починають усвідомлювати, що саме вона – та родзинка життя за містом, яка робить його прекрасним, хюґе-місце… Якщо ви ще не маєте веранди, але плануєте її, якщо тільки обираєте проєкт будинку – ця стаття для вас. І будьте обережні — та чи інша веранда, фото, яких ви зараз переглянете, може стати вашою мрією. Ви готові до її втілення?

Веранда – необхідна розкіш. 30 фото

Веранда – необхідна розкіш. 30 фото

Веранда чи тераса?

Перш ніж почнемо вести мову про веранди, зауважимо, що саме маємо на увазі під цим словом. Веранда, за визначенням більшості спеціалістів, це приєднане до основного будинку приміщення відкритого або закритого типу. Тоді, як тераса і літній будиночок зводяться на відстані від нього.

Веранда може бути вбудованою, або добудованою до будинку. Тераса ж – це окрема відкрита будівля, не обов’язково з дахом, розташована на підготовленій основі (настил), який може бути частиною покриття двору. Тераса, скажімо так, близька родичка класичної альтанки. Веранда ж значно функціональніша і, як правило, використовується не тільки для відпочинку.

Веранда – особливості зведення

Звичайно, краще, коли ви запланували веранду ще на стадії затвердження проекту будинку, наприклад, каркасного. Тоді ніяких проблем з її зведенням не виникне, а ідентичність будівельних матеріалів та спільний стиль виконання забезпечать єдиний і гармонійний ансамбль. Але добудова веранди – це зовсім не така велика проблема, як може здатися на перший погляд.

При цьому, якщо ви маєте на меті збудувати відкриту літню веранду, яка не буде опалюватися взимку, можете цілком обійтися власними силами. Добудова закритої веранди з сезонним обігрівом, наприклад, теплою підлогою  – справа складніша, і, скоріше за все, вимагатиме уваги спеціалістів. Але, однозначно, за бажання веранду можна добудувати до будь-якого будинку.

Розташування веранди визначають не стільки по відношенню до кімнат чи головного входу, як відповідно до сторін світу. Щодо цього існує кілька варіантів її зведення:

  • Східний. Веранда зі східного боку будинку – ідеальне місце для сніданків. З самого ранку там світло і сонячно. В полудневу спеку тут можна заховатися від палючого сонця, насолоджуючись прохолодою затінку.
  • Південний. Ідеальний варіант розташування веранди, призначеної для зимового саду. Тут завжди сонячно.
  • Західний. Якщо хочете збиратися на веранді сім’єю, вечеряючи під лагідними променями втомленого сонця, розташуйте її з західного боку будинку.
  • Північний. Непоганий варіант для розміщення веранди у південних регіонах нашої країни. Для північніших областей вона має значний недолік — дефіцит сонця.

veranda-v-stili-minimalizmveranda-v-stili-provans-1veranda-z-kaminom-1

Звичайно, веранда може «дивитися» і на південний чи північний схід чи захід, що вносить свої корективи в кількість світла, яким вона може похвалитися.  Крім того, зауважте, що північні вітри завжди холодніші. То ж якщо ви хочете, кутаючись в плед, насолоджуватися останніми сонячними днями жовтня-листопада у себе на відкритій веранді, оминайте північну сторону для її розташування.

За розмірами веранда, фото доводять це наочно, може бути будь-яких розмірів, які, правда, мають перебувати в гармонії з розмірами самого будинку. Так би мовити, великому будинку – велика веранда, малому – мала. Це стосується будинків, які зводяться разом з верандами.

Якщо говорити про добудову веранди, то багато спеціалістів радять не робити це приміщення більшим ніж 7,5 метри у довжину і 3,5 метри в ширину. Як правило, добудовані веранди зводяться не на такому ж за надійністю фундаменті, як сам будинок, то ж при занадто великих розмірах з часом такі добудови можуть страждати від перекосів стін чи зсуву перекриттів.

Щодо даху, то веранди, заплановані у проекті будинку, як правило, мають спільний з ним дах, навіть, якщо він мансардний. З добудовою – інша справа. Оптимальний варіант в такому випадку – односкатна полога конструкція, яка зводить нанівець можливість накопичення вологи (снігу).

Веранда може бути повністю відкритою, але ідеальним для неї варіантом, звичайно, є часткове або повне використання скляних панорамних вікон, які дозволяють закриту веранду трансформувати у відкриту за лічені секунди. Скляні вікна стануть надійним захистом вашої веранди від пилу та вітру у непогоду, правда, їх встановлення «влетить у копійку».

Читайте також нашу статтю Задній двір у стилі бохо — 30 ідей з фото.відкрита верандазакрита верандазакрита веранда

Веранда – призначення

Веранда – багатофункціональне приміщення, що відноситься до житлової зони саду, яке господарі можуть використовувати для різноманітних цілей. Найбільш поширені такі варіанти призначення веранди:

  • Веранда – літня кухня.
  • Веранда – вітальня.
  • Веранда – зимовий сад.
  • Веранда-їдальня.
  • Веранда – ігрова зона.

Літня-кухня, розміщена на веранді, це набагато зручніший варіант організації зони приготування їжі влітку, ніж традиційний – в окремій невеликій будівлі. На веранді ви готуєте, насолоджуючись свіжим повітрям, а все, що може знадобитись для цього – під рукою, або зовсім поряд – на кухні будинку. Крім цього, в дощ ходити до літньої кухні, погодьтеся, не дуже зручно, а на веранді можна готувати навіть консервацію, наприклад), коли видався гарний день. Спробуйте облицювати робочу стіну веранди-кухні битим кахелем. Це дуже оригінально і, що важливо, дешево.

veranda-litnya-kuxnya-3veranda-litnya-kuxnya-4veranda-litnya-kuxnya

Веранда-вітальня – це місце, де збирається вся родина довгими літніми вечорами. Тут можна зустрічати і друзів: і ви – ніби в себе вдома, а ніби і на природі. Якщо на веранді є камін або барбекю – ваша веранда гарантовано стає найрейтинговішим місцем відпочинку для всіх знайомих та близьких. Звичайно, якщо ви самі цього хочете. А взимку там можна поставити живу новорічну ялинку в контейнері.

veranda-vitalnya-2veranda-vitalnyaveranda-z-kaminom-2

Веранда-зимовий сад – для тих, хто готовий пожертвувати такі цінні квадратні метри рослинам. Але, погодьтеся, воно того варте. Тоді красиві квіти і декоративні кущі будуть рости не тільки у вашому саду, а й прямо в будинку (зверніть увагу на піраканту). Для них можна створити оригінальні кашпо своїми руками або клумби-стільці.

veranda-zimovij-sad-1veranda-zimovij-sad-2veranda-zimovij-sad-3

Веранда-їдальня – місце, де господарі їдять влітку. Або навіть і взимку, якщо веранда закрита і обігрівається.  Вона може поєднувати  в собі функції і вітальні, і літньої кухні, якщо дозволяють квадратні метри. Вертикальне озеленення – ідеальний варіант для оформлення навіть самої маленької веранди.

веранда їдальняверанда їдальняверанда їдальня

Веранда-ігрова зона – це площа для ігор не тільки дітей, а й дорослих. Тут можна організувати музичний кабінет, міні-обсерваторію чи майстерню. Більярдний чи тенісний стіл на веранді забезпечать корисне дозвілля всій родині і її гостям.

веранда ігрова зонаверанда ігрова зонаверанда ігрова зона

Звичайно, функціональний поділ веранди дуже умовний. За бажання, вона може частково виконувати всі ці функції разом узяті. Але, як правило, для цього їй не вистачає площі, то ж господарям доводиться обирати те, до чого найбільше лежить душа.

Дизайн веранди

Дизайн веранди має величезне значення для загального зовнішнього вигляду садиби. І, безумовно, непродумані рішення при добудові веранди можуть привести до того, що вона псуватиме естетичність будинку. То ж перед тим, як зробити веранду, складіть детальний проект, заплануйте будівельні матеріали, способи обробки фасаду. Якщо не довіряєте власному смаку, зверніться до професійного дизайнера, особливо, якщо будинок новий. Зауважте, що добудована веранда вимагатиме затвердження в БТІ.

Традиційно літні веранди завжди будувалися з дерева. Воно ідеально поєднується зі склом для створення закритого всесезонного приміщення. То ж і сьогодні дерев’яна веранда не втратила своєї актуальності. Дерево для будівництва і обробки використовують не тільки господарі при самостійному зведенні веранди, а й спеціалісти при реалізації сучасних дизайн-проектів веранд. Відкрита дерев’яна веранда, або закрита з широким використанням скляних поверхонь, легко стирає межу між внутрішнім дизайном інтер’єру і зовнішнім пейзажем, створюючи дивне поєднання домашнього затишку і близькості з природою.

веранда з дереваверанда з дереваверанда з дерева

Традиційне дерево в оформленні веранди не змушує притримуватися коричневої кольорової гами її інтер’єру. Створити світлий і гармонійний образ приміщення дозволяє фарбування веранди в світлий колір. Такий модний сьогодні дизайн інтер’єру в стилі прованс – ідеальний для оформлення веранди, як відкритого, так і закритого типу. Він дає можливість створити світлий, легкий, практично невагомий образ приміщення. В таких ідеально виглядають квіти в горщиках, наприклад, пеларгонія чи петунії.

veranda-v-stili-provans-2veranda-v-stili-provans-4veranda-v-stili-provans

Але все ж дизайн веранди повинен гармонійно поєднуватися по стилю з оформленням всього будинку. Погодьтеся, якщо там панує стиль мінімалізму чи хай-теку, то веранда «прованс» для нього буде справжнім ляпасом. Такі будинки вимагають відповідних веранд.

veranda-v-stili-minimalizm-1veranda-v-stili-minimalizm-2

Наразі про веранди – все. Сподіваємося, фото які ви сьогодні побачили, надихнуть вас на створення веранди вашої мрії. І хай там в будь-яку пору року панує затишок і тепло.

Якщо вам було цікаво, поділіться цією інформацією з друзями через соціальні мережі. Можливо, вона їм теж пригодиться.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить