Будівництво приватного будинку – 5 золотих правил

Звичайно, при будівництві приватного будинку необхідно притримуватися значно більшої кількості норм і правил. Про них написані товсті книжки, які вивчають роками студенти архітектурних вузів. Але ми зараз поговоримо про те, чого не вчать в інститутах, і чого можна навчитися тільки на практиці – в якому будинку зручно жити? Спираючись на досвід багатьох знайомих — господарів приватних будинків та думки професіоналів будівельної галузі, «ЗЕЛЕНА САДИБА» визначила свої  5 золотих правил будівництва приватного будинку. З ними і познайомимо читачів у і цій статті.

Будівництво приватного будинку – 5 золотих правил

Будівництво приватного будинку – 5 золотих правил

Мова йтиме про те, яких принципів потрібно дотримуватись при зведенні омріяної домівки, щоб сувора реальність не розбила цю мрію вщент в перший же рік проживання в новобудові. Отже, 5 золотих правил зведення будинку:

  • Ви будуєте будинок тільки для себе (разом з чоловіком-дружиною). І крапка.
  • Комфорт будинку визначається побутовими умовами на найвищому рівні.
  • Зручний будинок – легкий у зведенні і недорогий в експлуатації.
  • Вибирайте будівельників свого дому так само прискіпливо, як свою «половинку».
  • Організація простору вимагає уваги ще до початку будівництва (камін-пічку, наприклад, треба проєктувати попередньо).

А тепер – про все по черзі.

Що врахувати при будівництві будинку?

Ви будуєте будинок для себе (разом з чоловіком-дружиною). І крапка

Так-так, забудьте про те, що ви батьки трьох дітей і, «о Боже, куди ж вони подінуться, коли виростуть?» Не беріть до уваги стареньких батьків, які теоретично мають приїхати до вас доживати до смерті. Будуйте будинок для себе, виходячи з ваших потреб, як пари, на день початку будівництва. Маєте двох-трьох неповнолітніх дітей? Достатньо запланувати для них одну-дві кімнати, які, скоріше за все, залишаться пустими, коли ті закінчать школу. Ну не приїдуть ваші діти до вас разом з дружинами-чоловіками і парою онуків після закінчення вузів, одруження і т.д. Точніше, приїдуть — в гості, але не жити постійно.

Згадайте, ви багато знаєте випадків, коли дорослі діти живуть зі своїми сім’ями в будинку-квартирі батьків? Якщо і знаєте, то, напевне, співчуваєте таким родинам, бо, мабуть, щось у дітей не склалося. Сучасне життя настільки динамічне, що зустріти сім’ї з двох-трьох поколінь під одним дахом, майже, не доводиться. І ваша родина, навряд чи, стане виключенням.

А як же бути з батьками? Якщо ви не плануєте жити з ними одразу після закінчення будівництва вашого нового будинку, не виділяйте на перспективу спільного проживання з ними жодного квадратного метру. Якщо хтось з батьків колись у вас і поселиться, він зможе зайняти пусту дитячу кімнату, чи не так?

З цієї точки зору будівництво будинків понад сто квадратних метрів, зазвичай, можна вважати викиданням грошей на вітер і закладанням на майбутнє багатьох проблем, пов’язаних з його експлуатацією. Правда, якщо ви – доларовий мільйонер, це вас не стосується 🙂

Комфорт будинку визначається побутовими умовами на найвищому рівні

На чому можна економити – на зовнішньому вигляді будинку, на чому – ні в якому разі, на його комфорті. Сучасні господарі приватних садиб мають можливість так облаштувати свій будинок, що їм можуть позаздрити жителі найдорожчих квартир столиці. Це той випадок, коли: мій дім – моя фортеця.

Автономні системи опалення, водогону та каналізації (при цьому можна зробити ще й літній душ), власна свердловина, а, може, і сонячні батареї, роблять господарів сучасних приватних будинків повністю незалежними від зовнішніх факторів, пов’язаних з обслуговуванням свого житла. Ви не будете мерзнути, чекаючи, коли місцева влада пустить тепло по ваших батареях, вас не турбуватиме щорічний ремонт труб і, як наслідок, відсутність гарячої води влітку і т.д. Всі ці проблеми добре відомі жителям міст, але і сільські люди з ними знайомі, якщо підключені до централізованого водогону або до «газової труби».

пічка грубка зображення

Стара добра пічка-грубка – це не тільки зручно, а й модно!

Якщо ще років п’ять тому газифікація ділянки була важливим фактором, який значно підвищував її вартість, то сьогодні експлуатація газового котла – дороге задоволення, яке змушує господарів новобудов шукати альтернативні джерела або.. .економити.

Комфортний будинок – той, в якому тепло і затишно в будь-яку пору року, а тимчасова відсутність електрики (таке буває) або «газова економія» не змусить його жителів замерзати під трьома ковдрами або розводити вогнище прямо у вітальні. На такий випадок в будинку має бути спроєктована звичайна грубка, камін чи пічка. Це, до речі, зараз дуже модно.

Зручний будинок – легкий у зведенні й недорогий в експлуатації

Цей пункт пояснює, чого не варто будувати величезний будинок на перспективу (а що як приїдуть жити діти чи батьки). Скоріше за все, вони не приїдуть, а вам все своє життя доведеться обслуговувати зайвих 50 квадратних метрів свого житла.

каркасний будинок зображення

Зведення каркасного будинку.

Приватний будинок – живий організм, який вимагає від господаря значно більше уваги, ніж квартира у багатоповерхівці. Кожен квадратний метр вашого дому вам доведеться обслуговувати. Якщо їх (метрів) значно більше, ніж вам необхідно, ви ризикуєте перетворитися на слугу свого будинку і зненавидіти його. Зробіть все ще на стадії проєктування, щоб не ви, а будинок служив вам вірою і правдою багато років.

До речі, про роки. Зважаючи на те, що ви далеко не впевнені, що в ньому колись після вас оселяться ваші найближчі родичі, чи варто будувати свій будинок, як у нас заведено, на віки? Подумайте, що правильніше: за один сезон руками професіоналів звести сучасний каркасний будинок, гарантійний термін експлуатації якого приблизно півстоліття? Чи десять-п’ятнадцять років покласти на будівництво монолітного «родинного гнізда», яке вашим дітям після вас буде доволі проблематично продати? Краще більше часу приділити дизайну подвір’я. Особливої уваги сьогодні вимагають дешеві екологічні будинки. Вони теж швидко зводяться, і ще мають багато переваг.

Вибирайте будівельників свого дому так само прискіпливо, як свою «половинку»

Людям, які будуватимуть ваш дім, ви повинні довіряти, як самому собі. Особливо, якщо ви мало розумієтесь в будівельній справі. Помилки, які вони, можливо, допустять, ви потім можете ніколи не виправити, так все життя і поминаючи їх «теплим» словом. Це той випадок, де економити не можна.  Так само як і на проєкті.

Організація простору вимагає уваги ще до початку будівництва

Спроєктувати будинок так, щоб не тільки врахувати всі бажання замовника, а й вберегти його від нерозумних прагнень, може лише професіонал. І якщо ви обираєте для себе, в першу чергу, зручний будинок, можете не сумніватися, що архітектор порадить вам будувати одноповерховий будинок з нульовим цоколем і великим виносом даху (метра півтора).

котельня в будинку зображення

Котельня і пральня – приміщення №2 в будинку. №1 – кухня.

А щодо організації простору, то професіонал зробить меншими спальні чи вітальню, але обов’язково виділить площу для котельні і пральні чи просто для господарського приміщення. Це те місце, де господарі проводять дуже багато часу, але чомусь зовсім забувають про нього на стадії проєктування, уявляючи своє проживання в новому домі, як цілодобове плавання в басейні.

До речі, про басейн. Як кажуть бувалі, через пару місяців цікавість до нього пропадає практично у всіх. На нього просто немає часу. Це тільки в кіно ми бачимо, як перед сніданком господарі занурюються в прохолодну воду басейну, трохи плавають, і тільки тоді починають свій робочий день. В реальності на басейн просто немає часу! Якщо ви – безробітна дружина олігарха, це вас не стосується.

Куди повинні дивитися вікна кухні? З якого боку будинку має розташовуватися веранда? А зона для відпочинку? На всі ці питання краще шукати відповіді з професіоналом. Бо вони мають величезне значення для вашої зручності проживання.  Саме вони, а не колір даху чи дизайн паркану. До зовнішності свого дому ви дуже скоро звикнете, а ось неправильно організований простір буде «муляти» вам постійно. І, до речі, не забудьте обдумати прибудинкову територію. Ви вже знаєте, яке оберете покриття для двору? А чи буде якесь хюґе-місце у вашому дворі?

Правильних вам рішень!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить