Білі стіни в інтер’єрі — переваги і недоліки, приклади

Білі стіни в інтер’єрі сьогодні можна побачити дуже часто, не дивлячись на те, що такий вибір вважається непрактичним. Жоден дизайнер не порадить зробити білий колір основним в оселі, де живуть маленькі діти. Але всі інші недоліки легко компенсуються значними перевагами білого інтер’єру. В цій статті якраз і поговоримо про за і проти білих стін в інтер’єрі, а також покажемо фото реальної квартири, де не тільки стіни білі, а й підлога! І виглядає ця оселя напрочуд затишно і вишукано.

Білі стіни в інтер'єрі

Білі стіни в інтер’єрі на прикладі реальної квартири

Білі стіни в інтер’єрі – недоліки

Почнемо з мінусів. Білі стіни швидко забруднюються. Сліди від рук, пил, що збирається і на вертикальних поверхнях, якщо вони яскравого або темного кольору, не так помітний. На білому ж всі забруднення – як на полотні.

Насправді ця проблема – не така вже і проблема. Просто ваше генеральне прибирання раз на пів року міститиме не тільки миття вікон, а ще й миття стін. Багато плям легко відмиваються з білих стін ганчіркою з мікрофібри і неагресивним миючим засобом. Ідеально підійде засіб для миття посуду. Ви точно оціните відчуття свіжості, яке виникає в оселі після такого прибирання. Скажіть чесно, а ви миєте свої не білі стіни хоч раз у рік? Я ні. Бо бруду не видно. А він є. От і думайте недолік це чи перевага…

Білі стіни в інтер’єрі швидше за кольорові зношуються, в тому числі і через частіше миття. З цим складно сперечатися, бо так і є. Але. Білі стіни легко перефарбувати в будь-який колір, в тому числі і знову в білий.

При цьому ви можете зробити це самі. Достатньо купити фарбу для інтер’єру, валик, щітку (профарбовувати кутки) і лоток для фарби. В інтернеті багато відео, як легко перефарбувати стіни в кімнаті. З цим може впоратися кожен. Фінансові витрати мінімальні, часу це забере також небагато, а в результаті – косметичний ремонт залишить після себе свіжість, нові фарби і приємні емоції. Бо ви ж зробили це самотужки!

Звичайно, якщо у вас маленькі діти, то білі стіни в інтер’єрі – це не дуже вдала ідея, бо мити чи фарбувати їх доведеться дуже часто. А що занадто, то, кажуть, недобре. Почекайте, поки вони підростуть.

Переваги білого кольору в інтер’єрі

Білий колір відображає сонячне світло від поверхонь набагато краще, ніж інші кольори. Тому це точно вдалий вибір для маленьких кімнат з вікнами північної орієнтації. З білими стінами таке приміщення буде виглядати значно світлішим. І більшим! Бо білий колір візуально ще й розширює простір.

Крім того, білий колір ідеально поєднується з яскравими деталями інтер’єру. Це фон, з яким можна гратися як завгодно і не боятися переборщити. Переборщити, звичайно, можна, але треба ну дуже постаратися.

Читайте також наші статті:

Особливості вдалого білого інтер’єру

Щоб білий колір в інтер’єрі не асоціювався з лікарнею, оселю треба наповнити різними фактурами: фарбоване дерево, шліфований камінь, шкіра, ротанг, рельєфні шпалери тощо.

Базовий білий колір має заповнювати простір не більше ніж на 70%. 25% – додатковий колір і 5% –  акцентний. Це стандартний розподіл кольорів в інтер’єрі (тобто, не тільки для білого).

Якість підготовки стін під білий колір має визначальне значення. Вимоги до ремонту у цьому випадку мають бути дуже високими, бо на білому видно всі дефекти і недоліки стіни.

Коли ви наважитеся на білий інтер’єр, зрозумієте, що білий може бути дуже різним, як мінімум, теплим чи холодним. І якщо білий колір вдало поєднується з будь-якими іншими кольорами, то білий різних відтінків між собою не завжди дружить. Враховуйте це, коли будете поєднувати білі стіни з білими меблями чи текстилем.

Білі стіни в інтер’єрі реальної квартири

Ця квартира площею 117 м² розташована в будівлі початку 20 століття в центрі Гетеборга. Затишні апартаменти мають оригінальні орнаменти на стелі та дерев’яну підлогу.

В білій вітальні висока стеля з оздобленням та сучасні і вінтажні меблі, які вдало доповнюють один одного. Великий смугастий килим додає кімнаті тепла, а єдиним колірним акцентом є пуф гірчичного кольору.

До вітальні примикає їдальня з оригінальною дерев’яною підлогою. Тут гармонійно поєднуються старовинні меблі із сучасним мистецтвом, що демонструється на стіні у вигляді картин.

У квартирі є дві затишні сірі дитячі спальні з білою пофарбованою дерев’яною підлогою. У сірому коридорі — вбудована гардеробна і відкриті вішаки для легкого одягу й аксесуарів.

Фото квартири без коментарів

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

В статті використані фото з сайту Entrance Mäkleri.