Тепла підлога — переваги і недоліки

На початку нового опалювального сезону та під час чергового етапу підвищення цін на енергоносії особливої актуальності набуває тема обігріву будинку чи квартири. Як зекономити взимку на теплоносіях та не мерзнути? Питання хвилює більшість господарів не тільки приватних будинків, а й квартир. І все частіше українці віддають перевагу монтажу в своїх помешканнях теплої підлоги, замість або разом з традиційними радіаторами. «ЗЕЛЕНА САДИБА» розбиралася в перевагах та недоліках такого способу обігріву.

Тепла підлога — переваги і недоліки

Тепла підлога — переваги і недоліки

Тепла підлога – особливості

Система «тепла підлога», як зрозуміло з назви, це варіант обігріву будинку чи квартири саме за рахунок нагрівання підлоги. Ще з шкільних уроків фізики ми знаємо, що тепле повітря має особливість підніматися знизу вгору. Помічали, що на другому поверсі приватного будинку взимку завжди тепліше, ніж на першому? (Це не стосується мансарди.) А на уроках анатомії нам розповідали, що людина починає мерзнути, якщо холодно її ногам. «Тримай ноги в теплі, а голову – в холоді», – пам’ятаєте?

Чого ці елементарні знання не враховувалися раніше при будівництві як приватного, так і багатоповерхового житла, розбиратися не будемо. Так склалося, що радіаторна система обігріву, яка значно програє за комфортністю теплій підлозі, на сьогоднішній день  змонтована в переважній більшості осель українців.

Якщо говорити про заміський будинок, то на етапі будівництва господар сам обирає спосіб обігріву свого помешкання. Та і замінити стандартні радіатори в приватному будинку – не проблема, були б гроші. За бажання, і власники квартир мають можливість змонтувати теплу підлогу, як додаткове, або основне джерело тепла при відключених батареях.

Сьогодні можливі два варіанти реалізації подібного проєкту: тепла підлога електрична або тепла підлога водяна. Але завдяки особливостям монтажу та експлуатації теплої водяної підлоги, її монтаж в багатоквартирних будинках наразі практично неможливий. Зате вона має ряд переваг перед електричною у заміських садибах. Електричну ж теплу підлогу з успіхом можна встановити, як в квартирі, так і в приватному будинку, наприклад, на закритій веранді. Але чи є в цьому сенс? Далі – про переваги і недоліки теплих підлог.

Електрична тепла підлога

Електрична тепла підлога

Тепла підлога – переваги

Як електрична, так і водяна тепла підлога може похвалитися тим, що:

  • Зовсім не займає квадратні метри корисної площі, що дає змогу реалізовувати найцікавіші дизайнерські проєкти.
  • Зводить нанівець наявність протягів в квартирі чи будинку. При звичайних батареях тепло, так би мовити, «гуляє» кімнатами. Тепла підлога рівномірно підіймає його доверху. Це значно полегшує життя астматикам і алергікам.
  • Не сушить повітря, забезпечуючи його оптимальну вологість.
  • Значно швидше, в порівнянні з традиційними радіаторами, прогріває приміщення будь-якої площі. Це має величезне значення для мешканців приватних садиб.

Переваги електричної теплої підлоги

Крім цього, якщо говорити про електричну теплу підлогу, то її варто встановити, бо:

  • Монтаж електричної теплої підлоги – запорука гарного самопочуття господарів під час опалювального сезону. На рівні ніг вона підтримує температуру 24 градуси за Цельсієм. В районі тулубу – 20, а голови – 16 градусів. На думку вчених, це оптимальний температурний режим для комфортного самопочуття людини.
  • Таку температуру можна підтримувати автоматично протягом всього часу експлуатації. Це дозволяє рівномірно прогрівати приміщення. Сучасні електричні системи «тепла підлога» обладнані спеціальними датчиками регулювання, що дозволяють «підганяти» температурний режим під індивідуальні особливості і графік життя господарів. Коли ви плануєте повертатися додому, вони (за вашою попередньою командою) прогріють приміщення більше, коли вас нема вдома – працюватимуть з меншою тепловіддачею.
  • Крім цього, терморегулятор дозволяє прогрівати окремі кімнати більше чи менше. Тобто індивідуально виставляти температурний режим для кожного приміщення. Цього не можна зробити з батареями центрального опалення.
  • Висока надійність. Електрична тепла підлога без капітального ремонту може експлуатуватися стільки ж, скільки і сам будинок, стверджують її продавці.

Переваги водяної теплої підлоги

Водяна тепла підлога має свої переваги:

  • Їх температурний режим доволі низький – не більше 50 градусів за Цельсієм. Це значно зменшує витрати на обігрів, економія у порівнянні зі стандартними батареями складає до 40%.
  • Тепла підлога водяна – оптимальний варіант з точки зору екологічної безпеки і санітарно-гігієнічних норм.
  • Більша частина тепла передається опроміненням, завдяки чому сприймається організмом більш комфортно.
  • В приміщеннях з високими стелями економія теплової енергії може досягати більш, ніж 50%.
  • До неї можна підключити камін-пічку, які виглядають дуже естетично;
  • В порівнянні з електричною теплою підлогою, водяна – в  5-7 разів економніша в роботі.
Водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога

Недоліки теплої підлоги

Тут у кожної — свої. Мінусами електричної підлоги називають те, що:

  • З її використанням значно зростають витрати електричної енергії. Середні показники – 110-150 Вт на 1м2 . Однак це дуже примітивне обчислення. Бо сучасні системи обігріву такого типу можуть економити до 40% енергії, враховуючи різні фактори експлуатації.
  • Електричні мережі в старих будинках можуть не витримати навантаження, яке зростає під час такого обігріву приміщення. Врахуйте цей факт, перш ніж прийняти рішення про монтаж системи тепла підлога електрична.
  • З використанням електричної підлоги збільшується рівень електромагнітного опромінення. Дехто вважає, що воно негативно впливає на здоров’я людини. Але, нам здається, що це із серії «все електричне – шкідливе»;
  • Головний недолік електричної теплої підлоги, на нашу думку, це те, що взимку у разі раптового чи планового (а у нас і таке буває) відключення електроенергії ви можете замерзнути у власному будинку. Звичайно, якщо така система – єдине джерело обігріву.

Недоліками водяної теплої підлоги вважають:

  • Тривалий і серйозний монтаж. На стадії будівництва (наприклад, каркасного будинку) цей недолік, як таким, можна не вважати. А от встановлювати теплу водяну підлогу у будинку, який вже експлуатується – це вже морока;
  • Необхідність армування труби або цілої стяжки, використання гідроізоляційного шару, тобто – плівки;
  • Значно вища вартість монтажу, в порівнянні з класичними системами обігріву і, тим більше, електричної теплої підлоги.
  • Вода, проходячи через контури труб, поступово охолоджується і наступні приміщення обігріває дещо менше. Це необхідно теж враховувати;
  • У порівнянні з електричною підлогою, значно менша надійність.

Читайте також нашу статтю Дизайн мансарди — 30 ідей з фото.

Висновки

В наших наступних матеріалах ми обов’язково зупинимося на різновидах системи обігріву «тепла підлога» більш детально. А поки, резюмуючи, зазначимо наступне:

  • Система “тепла підлога” – найбільш комфортний для людини спосіб обігріву приміщення.
  • Це однозначно кращий, в порівнянні з традиційними радіаторами, варіант обігріву приватного будинку. Але, якщо ви не маєте власної автономної електростанції, обирайте водяну підлогу. Електричну – можна тільки, як додаткове джерело тепла, наприклад, у ванній чи на кухні.
  • Монтаж водяної підлоги вимагає клопоту та коштів. Зате її експлуатація в кілька разів зменшує витрати на обігрів будинку взимку. То ж за кілька найближчих років гроші на встановлення водяної підлоги окупляться, а економія залишиться.
  • Електрична тепла підлога – оптимальне рішення для мешканців квартир з центральним опаленням. Систему, як правило, встановлюють не у всій квартирі, а, наприклад, у спальні чи ванній кімнаті. Там можна грітися, поки місцева влада «роздумує», чи давати тепло в оселі.

Наразі – це все. Сподіваємося, ця інформація була вам корисною. Якщо так, поділіться нею з друзями в соціальних мережах.

Хай буде тепло у ваших оселях!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить