В моїй сім’ї гарбузовий суп-пюре готується, як мінімум, раз на тиждень. По-перше, продукти, які необхідні для його приготування – завжди під рукою. По-друге, він не вимагає ніякого клопоту. По-третє, готується дуже швидко. Ну, і головне – гарбузовий суп, рецепт якого я використовую, це корисна страва і для здорових, і для хворих, і для малих, і для старих. Пропоную і вам ввести у своє меню такий супчик. Як на мене, він дуже смачний і в моноваріанті, але, за бажанням, його можна подавати з грибами, куркою, сухарями, сиром… Загалом, гарбузовий суп-пюре залишає багато простору для фантазії.
У цій страві найбільше мене тішить те, що її можна готувати у будь-яку пору року. При цьому гарбузовий суп не втрачає своєї користі від того, що для його приготування використовується заморожений гарбуз.
При правильній заморозці гарбуз не втрачає своїх поживних і корисних властивостей. То ж якщо ви маєте заморожений гарбуз (вже почищений і порізаний на шматочки), гарбузовий суп-пюре готується ще швидше і простіше. Навесні, коли свіжих овочів і фруктів обмаль, такий супчик врятує від нестачі необхідних вітамінів та мікроелементів.
Читайте також рецепт найсмачнішої гарбузової каші.
Для приготування гарбузового супу нам знадобиться:
Готувати гарбузовий суп можна і в звичайній каструлі, і в мультиварці. Я використовую останній варіант, бо так простіше. Але і в каструлі з товстим дном гарбузовий суп-пюре вийде смачним.
Цибулю нарізаємо дрібними шматочками і відправляємо в мультиварку, в чашу якої попередньо влили олію. Олію я рекомендую брати саме оливкову. Тоді суп з гарбуза виходить дуже ніжним, я б сказала, не пюре, а крем-суп. Але і будь-яку іншу рослинну олію можна використовувати. Я пробувала готувати на соняшниковій – теж непогано.
Поки цибуля підсмажується в мультиварці на режимі «випічка» чи в каструлі на невеликому вогні, чистимо картоплю і гарбуз. Ріжемо невеличкими шматками. Коли цибуля зарум’янилася, кидаємо овочі в чашу. Перемішуємо і хвилин десять підсмажуємо. За цей час доведеться ще пару разів перемішати, щоб не підгоріло, особливо, якщо готуєте в каструлі.
Потім – заливаємо овочі водою, щоб повністю в неї занурилися. Варимо їх до майже готовності. Як правило, це триває ще хвилин 10. Пробуємо виделкою: якщо трохи твердуваті, але повністю проколюються – саме те, що треба.
Збиваємо відварені овочі блендером або будь-яким іншим пристроєм для подрібнювання.
Повертаємо пюре в чашу мультиварки чи каструлю. Солимо, додаємо перець, часник чи інші улюблені спеції та приправи. Я, крім перцю і часнику, додаю до гарбузового супу сушений базилік (гарно смакує також суміш прованські трави, які можна виростити на городі). Знову доводимо до кипіння, і наш гарбузовий суп-пюре готовий. За консистенцією він в міру густий, схожий на сметанний крем. Можна зробити наш суп-пюре більш рідким, доливши до нього кип’яченої води або вершки.
Це дуже легка і дієтична страва. Щоб додати їй поживності, окремо в сковорідці підсмажую шампіньйони. Щоб вони підсмажилися, а не зварилися у власному сокові, треба смажити їх на гарячій сковорідці, трохи змащеній олією, а солити – по готовності. До речі, з шампіньйони можна приготувати смачнющий грибний крем-суп.
Для гарбузового супу у мене завжди напоготові сухарі з пшеничного домашнього хліба, або гарбузові булочки. Можете, замість, грибів, додати шматочки обсмаженого курячого філе, а можете, взагалі, нічого не додавати. Іноді я додаю до гарбузового супу плавлений сирок або вершки, твердий сир чи молоко.
Млинці з гарбуза (з молоком і яйцями) ми теж любимо. Бо дуже вже смачні!
Готуйте з задоволенням. Свої секрети приготування цієї страви пишіть в коментарях. А якщо вам сподобався гарбузовий суп, рецепт якого щойно прочитали, поділіться ним з друзями в соціальних мережах. Хай їм теж смакує!
Будьте здорові!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить
Сохранить