Посадковий сезон в розпалі. Ми всі заклопотані визначенням на свої місця потоку замовлень, що на осінь і весну мають звичку надходити до наших дворів. Наші з вами зараз замовлення — це троянди. Здається, що інформації, як садити королев саду, предостатньо, і навіть — що ти вже ту всю інформацію освоїв. В цій статті будуть поради, як садити троянди, від гуру галузі – розплідника Девід Остін Роуз. Це підприємство продукує так звані англійські троянди, створені відомим (найвідомішим!) трояндовим селекціонером – Девідом Остіном. Але в пропозиціях розплідника також є великий асортимент старовинних троянд, рамблерів та інших троянд, що зарекомендували себе, як найкращі. Отже ці рекомендації можна сміливо застосовувати для посадки, як англійських троянд, так і троянд, які відносяться до інших груп. Як і все геніальне, рекомендації, як посадити троянди, прості, не потребують особливих навичок і увінчують великий садівничий розділ «Основи вирощування троянд».
Зміст:
Дотримуючись нескладних вказівок, якими радо ділиться розплідник Девід Остін Роузес, ми можемо забезпечити своїм трояндам вигідні умови для старту і наблизити омріяні види до своєї реальності. Важливою запорукою успішного вирощування троянд є місце, яке ви їй підберете:
Окрім періодів екстремальної погоди, троянди можна садити в будь-який час року. Троянди з голим корінням найкраще висаджувати в період з листопада по квітень. Це дасть їм час вкорінитися і підготуватися до літнього цвітіння. «Єдине, коли ми не рекомендуємо садити, коли земля мерзла, заболочена або в умовах посухи», — говорять фахівці розплідника. Троянди в горщиках можна садити цілий рік, окрім згаданих несприятливих періодів посадки — мороз, посуха, перезволоженість. В березні–травні важливо слідкувати за особливо тривалими спекотними, посушливими періодами від двох тижнів і більше.Щойно висаджені троянди потрібно поливати кожні два-три дні.
Троянди — це неймовірно універсальні рослини, і їх можна висаджувати в безлічі різних варіянтах і комбінаціях. Ці декоратвині кущі будуть рости на всіх типах грунтів.
«У Великобританії та Європі ми готуємось до сезону голих коренів. Тут осінь — ідеальний час для посадки троянд з голими коренями. Теплий, вологий ґрунт спонукає їх коріння рости. І для цього їм потрібно забезпечити цілу зиму. На початку літа ваші троянди вже будуть готові розквітнути і це буде вражаюче».
Читайте також нашу статтю Епоха англійських троянд Девіда Остіна, або Історія одного селекціонера.
Дотримуючись наступних простих кроків, ви забезпечите найкращий початок життя вашої кущової (Shrub Rose) троянди (шраб) з оголеним корінням.
Зволожте троянду. Перш ніж вийняти троянду з горщика, полийте її щедро, безпосередньо перед посадкою.
Штамбові троянди в горщиках можна висаджувати цілий рік. «Єдиний випадок, коли ми не рекомендуємо садити, коли земля мерзла, заболочена або в умовах посухи».
Плетисті троянди — це неймовірно універсальні рослини, і їх можна садити та вирощувати різними способами. Плетиста троянда — горщикова чи з голим корінням — висаджується аналогічно горщиковим шрабам чи шрабам з голим корінням, але цей процес має наступні особливості в силу характеру зростання.
Троянду в посадковій ямі розміщують в центрі отвору стеблами, спрямованими до стіни або опорної конструкції, а корінням подалі від стіни — під кутом 45 градусів. За допомогою бамбукової тростини, покладеної горизонтально через верх лунки, дивляться, чи правильна глибина посадки. Місце щеплення повинно знаходитися трохи нижче бамбукової тростини. На етапі посадки варто передбачити майбутню констукцію для «підйому» троянди, щоб прив’язувати до неї стебла в міру зростання.
Одне з найкращих місць для вирощування верхолаза — стіни будинку. Троянди завжди найкраще виглядають найближче до того місця, де ми живемо. Формальність архітектури чудово контрастує з природним мальовничим зростанням троянд. Стіна виступає полотном для троянди, яка може взяти набагато більшу висоту, ніж якби вона росла в інших місцях. Це особливо вигідно у випадку з порівняно невисокими плетистими трояндами Девіда Остіна. Більшість плетистих троянд будуть процвітати на сонячній південній або західній стіні. Хоча деякі сорти будуть цвісти навіть на тінистій стіні (що дивиться на північ).
Садити троянду варто так, щоб вона відступала на 20 см від стіни. Посадкова яма повинна мати діаметр 40 см. Троянду треба розмістити посередині ділянки, яку ви хотіли б покрити нею, розвівши стебла з обох боків. При посадці варто уявляти реальні розмірі зрілої троянди. Що стосується огорож, то треба уникати посадки троянди поблизу забетонованих стовпчиків.
Найнижчий дріт, до якого буде фіксуватися троянда в майбутньому, кріпиться до стіни чи огорожі на 60 см від землі, повторюючись кожні 30-45 см вгору по стіні або огорожі до зрілої висоти троянди. Створена «драбинка» повинна охоплювати таку ширину, на яку хочете, щоб троянда розрослась. Кожні півтора метри уздовж довжини дрота, варто його додатково зафіксувати, щоб утримувати дріт та щоб він не провисав.
Як альтернативу, можна використовувати готові ґрати, закріпивши їх до стіни або безпосередньо на шпалері. В міру зростання троянди варто розгортати бічні пагони ліворуч і праворуч у вільний простір, підв’язуючи на ходу і створюючи красивий рівномірний покрив.
Читайте також нашу статтю Троянди спадщини — стародавні, або старовинні садові.
Отже, запорука вдалого вирощування троянд – це, в першу чергу, створення сприятливих умов для розвитку майбутньої трояндової краси. Грунт, сонце, поливання в спеку, мульчування і підживлення до та після першої хвилі квітування – ось необхідний мінімум, який ми здатні забезпечити нашим трояндам. І першим пунктом, зазвичай, є посадка.
Посадили! Тепер будемо плекати.
♥Всі фото та поради з сайту розплідника Девід Остін Роузес.
Вікторія Кононенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.