Уявіть — виходите ви морозного ранку на відкриту веранду… Гріє руки запашна кава, плечі – теплий плед. Сонце, відбиваючись від незайманого з ночі снігу, нахабно засліплює очі та не заважає споглядати навколишню красу: сплячі під сніжною ковдрою листопадні дерева і кущі, яскраво-зелені хвойні, синички, що дзвінко сперечаються за шматочок сала біля годівнички…  Це не про ваш сад, бо він красивий тільки в теплу пору року? Тоді вам терміново треба прочитати цю статтю і виправити свої садівничі помилки. Поради, які ви тут знайдете, допоможуть перетворити ваш сад на справжню зимову казку.

Зимова казка в саду

Зимова казка в саду

Не дивлячись на те, що при зимових температурних режимах в Україні не настільки великий арсенал можливостей для створення гармонійного і красивого саду, все ж вони є. При цьому родзинкою саду чи подвір’я зимою може стати те, що на фоні пишного різнобарв’я тепліших сезонів практично не помітне. Любуючись зимовим садом, ви обов’язково звернете увагу на цікаві силуети та яскраву кору дерев, на різні відтінки вічнозелених рослин, на тендітність засохлих декоративних трав і злаків і, звичайно, на яскраві ягоди, що добре зберігаються в холод…

Створення прекрасного зимового саду – набагато менший клопіт, ніж догляд за ним восени чи весною. Але саме в ці «гарячі» сезони доведеться реалізовувати ідею зимової казки в саду. Бо зимовий сад прекрасний ще й тим, що вимагає від господаря лише одного – захоплення і ніякої роботи… Правда, якщо прибирання снігу вважати не роботою, а елементом фітнесу 🙂

А тепер про те, як створити казково прекрасний зимовий сад — по черзі.

Зміст:

Зимовий сад – мовчазна краса «голих» дерев

Як тільки з листопадних рослин починає опадати листя, стає помітною форма стовбурів і гілок дерев та кущів. І виявляється, що вона настільки чудернацька, що мимоволі не тільки притягує погляд в зимовому саду, а й викликає захоплення. Своїми руками можна спробувати надати цікавої форми стовбуру і гілкам будь-якої листопадної рослини. Але не відомо, як це відобразиться на її зовнішньому вигляді в теплу пору. Набагато простіше і надійніше спеціально посадити в саду ті рослини, які відрізняються незвичайною формою гілок та стовбурів, це, наприклад, японський клен, верба, плакучі сливи і вишні, дівочий виноград Вічі. До речі, вони ідеальні для використання і в японському саду.

А ось кущі дерену вражають взимку саме кольором кори гілок. Його однорічні гілки набувають яскраво червоного забарвлення.

Вічнозелені рослини цінуються садівниками за декоративність протягом всіх сезонів.

Вічнозелені рослини цінуються садівниками за декоративність протягом всіх сезонів.

Вічнозелені дерева і кущі в зимовому саду

Вічнозелені рослини цінуються садівниками за декоративність протягом всіх сезонів. Перегляньте 75 фото прекрасних садів і переконайтеся в цьому самі. Але їх цінність взимку зростає в рази. Саме вони, вічнозелені кущі і дерева, гармонійно розташовані в просторі саду, не дають загубитися його формі та чіткій структурі під час зимової сплячки.

Є дуже багато видів цих рослин, які гарно поєднують в собі і високу декоративність, і низьку примхливість. Їх величезна привабливість ще й в тому, що вони можуть практично миттєво створити ефект озеленення нової ділянки. Практично кожна схема квітників біля будинку містить вічнозелені рослини.

Це всім добре відомі хвойні – сосна, ялина, ялівець, туя, та вічнозелені — падуб гостролист, магонія, вовча ягода (Дафна), піраканта, деякі види калини, верес, еріка, рододендрон і інші рослини.

Читайте також нашу статтю Які рослини прикрасять сад своїми плодами взимку?

Ягоди, плоди й шишки в зимовому саду

Червоні, помаранчеві, жовті… Ягоди в зимовому саду, як ковток льодяної води в спеку, освіжають монотонний зимовий пейзаж. Шипшина, глід, обліпиха, горобина, калина, барбарис,  кизильник, фізаліс, бересклет…

zimova-kazka-3-1024x640-6681300

Ягоди в зимовому саду, як ковток льодяної води в спеку.

Крім того, вони допомагають пережити холодну зиму пташкам вашого саду. Пам’ятайте про це, збираючи врожай ягід восени. А ще краще – змайструйте своїми руками годівничку і хатку для пернатих. Вона не тільки врятує пташок від холоду і голоду, а й стане ще одною родзинкою вашого зимового саду.

А як щодо сережок фундука на кущах? Ніколи не бачили? Значить, він у вас не росте, а дарма…

Декоративні трави й злаки взимку

Ще одна приємна особливість декоративних трав і злаків – те, що вони прикрашають наші сади не тільки влітку чи восени на квітниках своїми руками, а й взимку. Більшість з них прекрасно зберігають свою форму, засихаючи, якщо, звичайно, ви не знищите їх, займаючись осіннім прибиранням саду. Зимові вітри холодні і неприємні, але як ніжно шепочуться від їх подуву сухі стебла і колоски злаків… Дуже ніжні і тендітні, засохлі і заморожені, вони створюють чарівний пейзаж зимового сплячого саду.

Ну ось і все. Як бачите, для того, щоб створити справжню зимову казку в саду, достатньо навесні чи восени посадити «правильні» рослини — ті, які мають високий рівень зимостійкості й не потребують укриття. І не забудьте про дизайн садового паркану! Взимку він має особливу естетичну цінність. А весняна клумба з тюльпанів на підвіконні додасть настрою в будь-який сезон.

До речі, майже всі рослини, помітні в зимовому саду, можуть стати матеріалом для створення новорічного декору. Своєю чергою, новорічний віночок, наприклад, прикрасить зимовий сад.

Забули написати про головну “квітку” зимового саду — декоративну капусту. Обов’язково посадіть її у себе, і ваш сад буде “цвісти” аж до Нового року. А в кінці січня, якщо зима не надто сувора, ви вже зможете любуватися прекрасними квітами морозника.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить