Наближаються улюблені мільйонами свята – Різдво і Новий рік. Скоро весь світ затамує подих в очікуванні чуда, а поки – час підготовки до святкувань. Вони, як завжди мають пройти в пишних і яскравих новорічних декораціях. ЗЕЛЕНА САДИБА розкаже і покаже, як зробити різдвяний вінок своїми руками. І допоможе нам в цьому Людмила Воропаєва, вже відома багатьом по публікації «Сад на мільйон своїми руками». Хобі Людмили – плетіння декоративних віночків. Фото її робіт викликали щире захоплення і запитання наших читачів – як робити такі віночки? В цій публікації – опис і фото процесу створення двох робіт Людмили Воропаєвої.
Для того, щоб створити ось такий ніжний і витончений новорічний віночок Людмила використала наступні матеріали і інструменти:
Читайте також наш матеріал Новорічні прикраси з цитрусових — 26 фото.
Для створення новорічного декору, фото якого ви зараз бачите, треба почати з виготовлення основи віночка. Для цього Людмила використала гілочки винограду, з яких скрутила коло. Ви можете зробити його з дроту чи інших матеріалів, або, взагалі, купити підходящу основу в магазині.
Зі свіжозрізаних гілочок ялівця, сантоліни і троянди з плодами формуємо маленькі букетики. Їх кількість залежить від діаметру основи. Послідовно прив’язуємо до неї ці букетики. Намагайтеся якомога тісніше викладати букетики один до одного. Тоді, коли підсихаючи рослини втратять в об’ємі, віночок не матиме некрасивих «залисин».
Це ідеальний новорічний віночок на двері, особливо, якщо ви почепите його з вулиці, бо на свіжому повітрі він два-три місяці, як стверджує Людмила Воропаєва, не втратить своєї декоративності. Але таким віночком можна прикрасити і новорічний стіл, і будь-який інтер’єр.
Штучний та натуральний декор, з яким можна багато експериментувати, додасть такому віночку яскравості: горіхи, жолуді, намистини, новорічні іграшки і т.д. А рослини можна використати і інші: гілочки лаванди, сосни, ялинки, туї, самшиту… Що росте у вашому зимовому саду?
Як ще можна декорувати оселю? Дивіться у матеріалах Святковий декор, який буде актуальним весь рік і «33 альтернативні ідеї новорічного декору, або Новий рік без ялинки»
Новорічний декор з шишок дуже популярний, бо, по-перше, шишки, в прямому значенні слова, валяються під ногами, по-друге, це плоди сосни чи ялинки, яка, як відомо, є символом Нового року. То ж не зробити новорічний віночок з шишок своїми руками після перегляду цієї публікації зможе тільки дуже лінивий. Бо, виявляється, це надзвичайно просто. А ще – дає величезний простір для творчості! Але про все – по порядку.
Для цього віночка Людмила використала основу з пінопласту, яку придбала в спеціалізованому магазині. Її ціна приблизно 20 грн. і виглядає вона ось так
Але можна обійтися і підручними засобами. Наприклад, зробити основу так, як показано на фото нижче.
Крім того, такий новорічний декор дому вимагає наявності наступних інструментів та матеріалів:
Обтягуємо основу для віночка мішковиною.
Попередньо шишки треба вимити під проточною водою і висушити в приміщенні. В воді шишки одразу закриються. А коли відкриються, значить, вже готові до використання – просохли. Процес сушки може забрати днів п’ять. Частину шишок можна відбілити. Для цього Людмила занурює їх на пару днів у засоби для чищення – «Білизну» чи «Доместос». Але, зауважте, що не всі шишки відбілюються. На забарвлення деяких навіть такі термоядерні засоби не можуть вплинути.
Зате їх можна частково пофарбувати, використавши водорозчинну фарбу-емаль для металу і дерева чи акрілову фарбу. Для цього трохи фарби виливаєте на звичайну губку для миття посуду і послідовно втискаєте в пляму шишку. А можна шишки занурити у розплавлений воск – це також зробить їх оригінальнішими.
Чисті чи задекоровані, але вже сухі шишки за допомогою термопістолету приклеюємо до основи. Жолуді, горіхи чи доречні штучні прикраси зроблять ваш новорічний віночок з шишок ще оригінальнішим. Не бійтеся експериментувати!
Багато ідей новорічного декору можна знайти на нашому сайті, наприклад, помандери з цитрусових. А ще корисно буде прочитати нашу статтю про хюге-оселю. Напередодні Різдва феномен хюге набуває особливого значення.
Натхнення!
Фото і роботи Людмили Воропаєвої,
записала Оксана Дивисенко.