Новорічний віночок своїми руками – майстер-клас від Людмили Воропаєвої

Наближаються улюблені мільйонами свята – Різдво і Новий рік. Скоро весь світ затамує подих в очікуванні чуда, а поки – час підготовки до святкувань. Вони, як завжди мають пройти в пишних і яскравих новорічних декораціях. ЗЕЛЕНА САДИБА розкаже і покаже, як зробити різдвяний вінок своїми руками. І допоможе нам в цьому Людмила Воропаєва, вже відома багатьом по публікації «Сад на мільйон своїми руками». Хобі Людмили – плетіння декоративних віночків. Фото її робіт викликали щире захоплення і запитання наших читачів – як робити такі віночки? В цій публікації – опис і фото процесу створення двох робіт Людмили Воропаєвої.

Новорічний віночок своїми руками

Новорічний віночок своїми руками

Новорічний вінок на двері своїми руками

Для того, щоб створити ось такий ніжний і витончений новорічний віночок Людмила використала наступні матеріали і інструменти:

  • Свіжі гілочки ялівця і сантоліни;
  • Плоди троянди садової;
  • Гілки винограду для основи;
  • Ножиці;
  • Секатор;
  • Дріт.

Читайте також наш матеріал Новорічні прикраси з цитрусових — 26 фото.

Для створення новорічного декору, фото якого ви зараз бачите, треба почати з виготовлення основи віночка. Для цього Людмила використала гілочки винограду, з яких скрутила коло. Ви можете зробити його з дроту чи інших матеріалів, або, взагалі, купити підходящу основу в магазині.

різдвяний віночок основа з гілок

Зі свіжозрізаних гілочок ялівця, сантоліни і троянди з плодами формуємо маленькі букетики. Їх кількість залежить від діаметру основи. Послідовно прив’язуємо до неї ці букетики. Намагайтеся якомога тісніше викладати букетики один до одного. Тоді, коли підсихаючи рослини втратять в об’ємі, віночок не матиме некрасивих «залисин».

різдвяний віночок майстер клас фото

Це ідеальний новорічний віночок на двері, особливо, якщо ви почепите його з вулиці, бо на свіжому повітрі він два-три місяці, як стверджує Людмила Воропаєва, не втратить своєї декоративності. Але таким віночком можна прикрасити і новорічний стіл, і будь-який інтер’єр.

різдвяний віночок в інтерєрі фото

Штучний та натуральний декор, з яким можна багато експериментувати, додасть такому віночку яскравості:  горіхи, жолуді, намистини, новорічні іграшки і т.д. А рослини можна використати і інші: гілочки лаванди, сосни, ялинки, туї, самшиту…  Що росте у вашому зимовому саду?

Як ще можна декорувати оселю? Дивіться у матеріалах Святковий декор, який буде актуальним весь рік і «33 альтернативні ідеї новорічного декору, або Новий рік без ялинки»

Новорічний вінок з шишок

Новорічний декор з шишок дуже популярний, бо, по-перше, шишки, в прямому значенні слова, валяються під ногами, по-друге, це плоди сосни чи ялинки, яка, як відомо, є символом Нового року. То ж не зробити новорічний віночок з шишок своїми руками після перегляду цієї публікації зможе тільки дуже лінивий. Бо, виявляється, це надзвичайно просто. А ще – дає величезний простір для творчості! Але про все – по порядку.

Новорічний віночок з шишок

Новорічний віночок з шишок

Для цього віночка Людмила використала основу з пінопласту, яку придбала в спеціалізованому магазині. Її ціна приблизно 20 грн. і виглядає вона ось так

основа під віночок фото

Але можна обійтися і підручними засобами. Наприклад, зробити основу так, як показано на фото нижче.

різдвяний віночок фото

Крім того, такий новорічний декор дому вимагає наявності наступних інструментів та матеріалів:

  • Соснові шишки;
  • Мішковина;
  • Термопістолет (клеєвий пістолет) для рукоділля.

Обтягуємо основу для віночка мішковиною.

новорічний декор з шишок фото

Попередньо шишки треба вимити під проточною водою і висушити в приміщенні. В воді шишки одразу закриються. А коли відкриються, значить, вже готові до використання – просохли. Процес сушки може забрати днів п’ять. Частину шишок можна відбілити. Для цього Людмила занурює їх на пару днів у засоби для чищення – «Білизну» чи «Доместос». Але, зауважте, що не всі шишки відбілюються. На забарвлення деяких навіть такі термоядерні засоби не можуть вплинути.

Зате їх можна частково пофарбувати, використавши водорозчинну фарбу-емаль для металу і дерева чи акрілову фарбу. Для цього трохи фарби виливаєте на звичайну губку для миття посуду і послідовно втискаєте в пляму шишку. А можна шишки занурити у розплавлений воск – це також зробить їх оригінальнішими.

новорічний вінок своїми руками фото

Чисті чи задекоровані, але вже сухі шишки  за допомогою термопістолету приклеюємо до основи. Жолуді, горіхи чи доречні штучні прикраси зроблять ваш новорічний віночок з шишок ще оригінальнішим. Не бійтеся експериментувати!

різдвяний вінок з шишок фото

Такий новорічний віночок з шишок робила Людмила у минулому році

Багато ідей новорічного декору можна знайти на нашому сайті, наприклад, помандери з цитрусових. А ще корисно буде прочитати нашу статтю про хюге-оселю. Напередодні Різдва феномен хюге набуває особливого значення.

Натхнення!

Фото і роботи Людмили Воропаєвої,

записала Оксана Дивисенко.