Організація квітника своїми руками — гарний та бюджетний спосіб додати родзинку в оформлення дачі чи подвір’я заміського будинку. Якщо увімкнути фантазію, креативність та сміливість, можна створити дійсно яскраву клумбу без великих витрат. Вправні господарі використовують для створення квітника різноманітні матеріали, в тому числі ті, які купувати не треба — їх можна знайти на своєму подвір’ї або в гаражі після будівництва, ремонту та інших господарських робіт, а, може, навіть і в лісі. І квітник зробимо, і зайві речі з подвір’я приберемо. В цій статті ми зібрали 30 ідей з фото створення клумби своїми руками для вашого натхнення.

Квітник біля дерева на газоні

Клумба своїми руками — 30 ідей з фото

З чого зробити квітник?

Каміння

Для оформлення клумби своїми руками з каміння можна використовувати різні камені — і за видом, і за розміром. З них можна зробити як огорожу, так і внутрішній декор квітника. Оригінальний варіант – зробити квітник-равлик з сітки, наповненої камінням.

Якщо вам хочеться створити дійсно витончений дизайн саду чи подвір’я, підбирайте квіти для саду з каменю за всіма правилами. Про це читайте в нашій статті Як підібрати рослини для альпійської гірки чи іншого кам’янистого саду? А фото з саду Віктора Ганущина переконають вас, що скалка — це просто шедевр ландшафтного дизайну.

Цегла

Один з поширених варіантів для створення клумби на дачі — цегла. Частіше використовують саме червону цеглу, яка цікаво виглядає у квітнику.

Дерево

Матеріал, який дає змогу розгулятись, адже може бути у природному вигляді (гілки, стовбур, пеньок тощо) та у вигляді дощок. Подивіться на фото, як оригінально виглядає яскрава клумба, обрамлена фігурно кілочками. Якщо у вас вистачить терпіння та майстерності, можна використати лозу. Для декору всередині квітника можна додати цікавий корч.

Читайте також нашу статтю Бордюри для клумб — які бувають і як зробити?

Черепиця

З черепиці можна зробити круглий квітник, оформивши з неї «спідничку»-обрамлення.

Діжка

Стару діжку теж можна зробити квітником. Наприклад, розрізати її навпіл та покласти або ж поставити декілька у вертикальному положенні поруч. Такі клумби будуть гарно дивитися і на газоні, і біля паркану.

Палети

Палети ідеально підходять для вертикальних клумб. Особливо цей варіант сподобається тим, в кого замало місця на подвір’ї для звичайного квітника. Детально про квітники, які не заберуть зайвої площі вашого двору читайте в статті Вертикальні клумби — 65 ідей.

Клумба своїми руками — фото без коментарів

⇒ Всі фото клумб відкриваються у повному розмірі, якщо на них клікнути!

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.