Без хвойних рослин важко уявити завершений ландшафтний дизайн саду чи подвір’я. Крім того, що вони завжди дуже декоративні (навіть в зимовому саду), хвойны мають занадто багато плюсів, щоб можна було від них без жалю відмовитися. Про такі рослини ЗЕЛЕНА САДИБА вже писала. Зокрема, у нас ви можете побачити 50 фото-схем ландшафтних композицій з хвойними. Сьогодні хочемо розказати про ті хвойні рослини, які вимагають найменше догляду, приживаються на будь-яких ґрунтах, відносно швидко ростуть.
Зміст:
Як правило, новачки ландшафтного дизайну вважають, що всі хвойні рослини дуже прості у догляді. Мабуть, така думка поширена через те, що саме ці рослини рекордсмени міського озеленення. Придивіться у будь-якому доглянутому місті до дерев і кущів, які там висаджені біля доріг, у скверах, в містах відпочинку… Хвойних – дуже багато. Але це далеко не будь-які види. Найчастіше – ялини, сосни, ялиця і ялівець. Бо їх не треба утеплювати на зиму, вони не «горять» на сонці і практично не пошкоджуються шкідниками.
В містах ці дерева можуть досягати гігантських розмірів і нікому не заважати. В межах невеликої присадибної ділянки розмір дерев має значення. То ж ми зупинили свою увагу тільки на тих представниках хвойних рослин, які не створять своїми розмірами проблем на дачі чи в саду. Якщо ваша ділянка велика, як, наприклад, у Віктора Ганущина з Закарпаття, то можете обирати і значно більші хвойні дерева.
А ще відібрані нами рослини відповідають наступним критеріям:
Найбільше невибагливих представників хвойних рослин саме серед ялівцю. Практично всі його види швидко ростуть, гарно почуваються на будь-яких ґрунтах, не бояться ні тіні, ні сонця. Не можна без них обійтися, облаштовуючи ландшафтний дизайн схилів і рокаріїв. Вони прикрасять собою будь-який квітник (подивіться 40 ідей незвичайних квітників). Особливо вдало вони поєднуються з вересом, який біля них почувається просто чудово. А які чудові новорічні віночки можна зробити з його гілочок!
Особливо цікаві для невеликих присадибних ділянок наступні види і сорти ялівцю:
Варто згадати ще й наступні види ялівця – Козацький, Blue Spider і Prince of Wales – вони також дуже декоративні і невибагливі до умов зростання.
Побачити ялинку сьогодні можна чи не в кожному українському садку чи на подвірї. Особливо полюбляють її діти, яким подобається прикрашати цю красуню на Новий рік паперовими гірляндами та саморобними ліхтариками. Ялина, як і ялівець, дуже невибаглива хвойна рослина. Але особливо цікавими для вирощування в саду чи на подвір’ї є карликові ялинки. Їх можна висаджувати в саду навіть після того, як вона в контейнері послужила вам на Новий рік. Але при цьому треба знати всі нюанси догляду за такою живою новорічною ялинкою.
Найбільш невибагливі до догляду сосни наступні:
Дорогі читачі! Серед хвойних рослин достатньо видів, які можна назвати ідеальними для лінивого саду. Ми згадали лише декілька популярних. І новачкам ландшафтного дизайну радимо звернути увагу саме на ці екземпляри. Читайте також нашу статтю Коли садити хвойні рослини в саду.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить