Квітник своїми руками – 40 ідей для саду

Є матеріали, над якими я працюю з надзвичайним задоволенням. Це статті про квіти і квітники. У мене просто дух захоплює від фотографій клумб різних форм і складу, які можна зробити своїми руками. Подумки кожну ідею приміряю до свого саду, і мені здається, що всі вони підходять для нього ідеально… Але це не так, бо ландшафтний дизайн не терпить мішанини стилів і матеріалів. А чого ще варто уникати при створенні квітника своїми руками? Про це сьогодні і поговоримо. Крім того, я підібрала для вас 40 фото дуже оригінальних квітників. Сподіваюся, ці ідеї для саду стануть вам у нагоді.

1-1-1024x682-7672990

Квітник своїми руками – 40 ідей для саду

Квітник своїми руками – 5 «ні»

Отже в цій статті пропоную сприймати інформацію через «ні». Чого категорично не робити під час створення квітника своїми руками? Запам’ятайте наступні табу:

  • Не шукайте місце під клумбу, виходячи з особливостей рослин, які будуть на ній жити. Спочатку вибирайте місце, а вже потім, зважаючи на його характеристики (кількість сонця, вологи і т.д.), квіти, які ви там посадите. Для гармонійного ландшафтного дизайну те, де розміщений квітник, і його форма  мають таке ж значення, як і зовнішній вигляд рослин. Але знайти вдале місце значно складніше, ніж правильні рослини.
  • Не забувайте, що будь-яка клумба чи міксбордер має бути відокремленим від газону. І це питання не тільки естетичності, а й практичності. Ви ж не хочете постійно полоти траву на квітнику, яка “лізе” з газону? Найпростіший варіант — вкопати по периметру, так званий, газонний бордюр (стрічка з пластику), а декоративна огорожа зробить ваш квітник по-справжньому завершеним.
  • На своєму першому-другому квітнику своїми руками не садіть квіти, які вимагають постійного догляду. Обирайте рослини з лінивої клумби. Так ви захистите себе від розчарування, пов’язаного з можливою загибеллю занадто тендітних екземплярів.
  • Не маючи досвіду, не намагайтеся реалізувати на практиці ті види квітників, які вимагають уміння і навичок. Зверніть увагу на звичайні клумби, палісадники і міксбордери. Це ідеальні квітники для практичного саду. Якщо ви зрозумієте, що квітник своїми руками – це ваше, можете брати в розробку рабатку.
  • Не намагайтеся посадити на одному місці все і одразу. Красивий квітник – гармонійна композиція. Для початку рекомендую звернути увагу на готові прості схеми квітників. Проявляти власну фантазію бажано, якщо, по-перше, вона у вас є, по-друге – ви впевнені, що володієте ще й смаком 🙂
  • Не обмежуйте зовнішній вигляд свого квітника тільки квітучими однорічними рослинами. Коли вони відцвітуть, така клумба буде мати жалюгідний вигляд. Нехай ваш квітник зможе похвалитися декоративними кущами чи хвойними рослинами (обирайте невибагливі до умов зростання хвойні) та багаторічниками з яскравим листям. Тоді і в зимовому саду він буде прикрасою саду.

Квітники – 40 фото ідей для саду

Якщо не знайшли серед схем квітників того, чого душа просить, може, впізнаєте свій омріяний квітник серед фото цієї галереї. Яким він буде? Клумба-стілець чи квітучий пеньок? Вінтажна композиція з відер чи стримана рабатка?.. А підібрати рослини для подібної краси не так вже й складно.

♥ Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

Якщо займаєтеся зараз організацією дизайну подвір’я, вам цікаво буде переглянути 20 фото до і після дворів.

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Попередня стаття
Все про агроволокно