Пиріг зі шпинатом, зеленою цибулею і сиром сподобається всім, хто любить домашню випічку. В начинці зелень майже не відчувається, але вона соковита, ніжна, на смак більше нагадує твердий сир, а не кисломолочний. А тісто! Навіть якщо ідея спекти пиріг зі шпинатом вам не подобається, збережіть цей рецепт через дріжджове тісто, на якому робиться пиріжок. Як на мене, це ідеальний варіант для будь-якої домашньої дріжджової випічки — і для солодких пиріжків, і для здоби з м’ясом, і, звичайно, для пирогів з яблуками і маком. Пиріг зі шпинатом, зеленою цибулею і сиром на такому дріжджовому тісті і на наступний день залишається м’яким і пишним. А якщо розігріти шматочок зранку в мікрохвильовці, то кращої компанії до кави і не придумаєш.
Готуємо тісто. Для опари дріжджі розмішуємо з чайною ложкою цукру, додаємо в ємність столову ложку борошна з загальної ваги і заливаємо теплим молоком (не гарячим, а теплим). Залишаємо хвилин на 15, поки дріжджі подіють, а зверху рідини з’явиться стійка «шапочка».
Просіюємо борошно в глибоку миску і робимо в ньому «ямку», в яку всипаємо 2 чайні ложки цукру (одна пішла на опару), чайну ложку солі, олію і вливаємо нашу опару.
Спочатку добре перемішуємо тісто ложкою.
Тісто буде спочатку дуже липнути до рук. Це нормально – досипати борошно не варто. Я ставлю мисочку, в яку вливаю трохи олії, і змочую руки в ній. Жирними руками тісто вимішується дуже гарно. За п’ять хвилин воно буде м’яким і ніжним. Кладемо його в миску, накриваємо рушником і залишаємо на підхід приблизно на годину.
За цей час наше дріжджове тісто збільшиться майже вдвічі в об’ємі. Обминаємо його руками і ставимо ще раз на підхід хвилин на 20. Після чого можна приступати до формування пирога. Бо за час, поки тісто підходило, ми вже зробили начинку. Як? Зараз розкажу.
Приготуйте також:
Миємо шпинат і цибулю. Шпинат дрібно ріжемо ножем і підсмажуємо на гарячій сковорідці, поки він не потемніє і не стане м’яким. Це бувально дві-три хвилини.
Цибульку ріжемо дрібненько. І змішуємо в одній ємності смажений шпинат, порізану цибулю і сир. Солимо, перчимо. Додаємо в начинку яєчний білок (жовток піде на змащування пирога) і гарно ще раз перемішуємо. Начинка готова.
Приступаємо до формування пирога зі шпинатом і сиром. Тісто ділимо на дві нерівні частини – приблизно 1/3 і 2/3. Більшу частину розкатуємо відповідно формі, в якій будемо випікати пиріг. У мене вона силіконова з невеликими бортиками діаметром 20 см. Для цього рецепту пирога вона майже ідеальна. Майже, бо діаметр трохи малуватий. 22-24 см — було б зовсім добре.
Викладаємо у форму дно пирога, трохи піднявши «бортики». Зверху кладемо начинку. А потім робимо «сітку» з тіста, що залишилося. Відриваємо шматочок, розкатуємо в тонку «ковбаску» (діаметром не більше 1 см) і по черзі приліплюємо до бортиків пирога. Змащуємо решітку зверху жовтком, приділяючи особливу увагу місцям її з’єднання з бортиками.
Інші цікаві рецепти страв зі шпинату в статті за посиланням.
Ставимо наш пиріг зі шпинатом в розігріту до 180 градусів духовку і випікаємо приблизно 25 хвилин. Якщо бачите, що зверху пиріг вже добре припікся, а боки ще світлі (перевага силіконової форми – можна відігнути її і побачити, наскільки запікся пиріг) прикрийте його пергаментним папером і продовжуйте випікати.
Діставши пиріг зі шпинатом і сиром з духовки даємо йому трохи охолонути прямо в формі.
Потім (ще гарячий) викладаємо його на тарілку і можемо подавати до столу. Він однаково смакує і гарячим, і холодним.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.