Квіткове шоу Челсі-2020 — знайомство з переможцями

Найвідоміша квіткова виставка Великобританії Chelsea Flower Show (Квіткове шоу Челсі), яка завжди гримить на весь садовий світ, відбулась минулого тижня. Зазвичай, у відвідувачів і гостей є можливість прогулятися численними квітучими рядами під одним шатром, але цього разу шоу було віртуальним. Виставка, яка відкриває нові обличчя, намічає тенденції і задає тон всьому садовому і суміжному до нього світу, вже має своїх переможців. Сьогодні розкажу, що принесла нам найважливіша і найочікуваніша квіткова подія 2020-року.

kvitkove-shou-chelsi-2020-01-1024x682-1500336

Квіткове шоу Челсі-2020 — знайомство з переможцями

Зміст:

Що відбувалося на віртуальному Chelsea Flower Show?

У нас у всіх була (і є) чудова можливість долучитися до цього дійства під назвою «Chelsea Flower Show 2020». На сайті Королівського садового товариства, яке опікується цією та іншими виставками Великобританії, відбувалося віртуальне квіткове шоу. Про саме шоу, його історію і значення можна прочитати в статті Квіткове шоу Челсі – історія, значення, сьогодення.

Кожного дня з 18 по 23 травня на сайті проводилися віртуальні екскурсії садами відомих ландшафтних дизайнерів, медалістів попередніх шоу та відомих садоводів. Безліч дивовижних ідей, які можна втілити в своїх садах; справжні майстер-класи від знаменитих флористичних дизайнерів; цінні рекомендації з вирощування квітів, фруктів та овочів та поради експертів світового значення з широкого кола питань; шкільний садівничий клуб, розрахований на сімейні огляди. Всім цим ділиться з нами віртуальне квіткове шоу цього року.

kvitkove-shou-chelsi-2020-02-1024x683-5401454

11-кратний медаліст Квіткового шоу в Челсі Мелвін Вільямс

Крім прогулянки з Монті Доном, творчістю якого я тільки почала захоплюватися, але вже… вже шаленію! Особливо після прогулянки його садом, бо в нас тепер стільки спільного! Кури! Яких він ходив годувати, а я собі тільки завела першу п’ятірочку: ношусь з їхніми яйцями, рахую, а який гарний курничок ми вибудовували рік… Коротше кажучи, кури — справа цього сезону на рівні з захопленням старовинними трояндами! Занесло. Так от, дуже сподобались наступні відео:

У нас є можливість в якості віртуальних гостей відвідати розплідники та павільони, що були заплановані для реального показу на квітковому шоу (але які відмінили з причин вимушеної ізоляції в 2020 році). Неймовірно гарні композиції, настрій і причасність – це цікаво і професіоналам, і любителям. Шоу присвячена спеціальна серія програм на BBC.

4-1024x683-4960452

Ландшафтний дизайнер, володарка золотої медалі Челсі, Шарлотта Харріс

Переможці My Chelsea Garden 2020

Серед більше ніж 7,6 тис. учасників RHS та BBC визначило переможців конкурсу My Chelsea Garden 2020 року у чотирьох категоріях – Back Garden (Задній сад), Front Garden (Палісадник), Indoor Garden (Критий сад) та Kids’ Corner Garden (Дитячий куточок в саду).

Суддями змагань були:

 • ведучий The One Show на BBC Алекс Джонс;
 • експерт із садівництва та телеведучий Монті Дон;
 • голова виставки RHS – Джеймс Олександр Сінклер;
 • генеральний директор RHS Сью Біггс.

Переможець Back Garden (Задній сад) – Террі Вінтерс з Солсбері

Переможець Back Garden (Задній сад) - Террі Вінтерс з Солсбері

Переможець Back Garden (Задній сад) – Террі Вінтерс з Солсбері

“Мені пощастило мати сад, багатьом – ні. Мені навіть пощастило в тому, що я створив свій сад з того, що було порожнім полотном ще в 2011 році. Це особистий простір, який дозволяє уникнути життєвого тиску та пережити зміни сезону. Сад пов’язує мене з природою і дозволяє мені бути творчим і підтримувати форму без необхідності занять в тренажерному залі. Це особливе місце для нас з дружиною, оскільки вона також завзятий садівник. І це продуктивний простір, бо ми вирощуємо власні фрукти та овочі. Найулюбленіше місце, яке тільки може бути», переможець Террі Вінтерс.

Переможець Indoor Garden (Критий сад) – Корін Токлі-Пакер з Тілбері

kvitkove-shou-chelsi-2020-08-1024x771-9871734

Переможець Indoor Garden (Критий сад) – Корін Токлі-Пакер з Тілбері

“Я — 36-річна дружина і мати двох дітей. Я живу зі своєю родиною та багатьма тваринами, включаючи наших чотирьох собак. Мої кімнатні рослини мені зараз дуже допомагають. На жаль, у мене є невиліковна аутоімунна хвороба. Мої рослини для мене – терапія, вони забезпечують мені спокійне середовище. Я люблю спостерігати за тим, як вони ростуть, я постійно навчаюсь, постійно в русі.  Моя колекція зросла близько п’яти років тому. У мене є близько 150 кімнатних рослин. Я люблю кожну,” — Корін Токлі-Пакер.

Переможець Kids’ Corner Garden (Дитячий куточок в саду) – Клер (і Генрі Шеперд) з Барнслі

kvitkove-shou-chelsi-2020-09-1024x626-5930377

Переможець Kids’ Corner Garden (Дитячий куточок в саду) – Клер (і Генрі Шеперд) з Барнслі

«Мене звуть Генрі Шеперд, мені сім років, і це мій сад. Я спроектував його, щоб я міг пройтись по ньому, а також сісти і подивитися на сад навколо мене.  Я робив будинки для комах з моїм дідусем минулого року. Я хотів зробити крихітний ставок для тварин. У мене також є миска з водою для їжачка, який відвідує сад,» — говорить переможець.

Переможець Front Garden (Палісадник) – Розмарі Флетчер з Данстабл

Переможець Front Garden (Палісадник) - Розмарі Флетчер з Данстабл

Переможець Front Garden (Палісадник) – Розмарі Флетчер з Данстабл

«Прополка, полив, підмітання, підпилювання, підживлення, обрізування, формування – мій палісадник постійно тримає мене в тонусі. На нього приємно дивитися з вікон і він завжди є темою для розмов із перехожими, які заглядають у ворота. Мій сад приваблює птахів, бджіл та всіляких мешканців дикої природи. Це приємний простір і для гостей, і для власної тиші та спокою», — Розмарі Флетчер.

Переможець з кожної категорії отримує чотири квитки на RHS Chelsea Flower Show 2021  та спеціальну премію RHS. Детальніше про переможців і їх сади дивіться тут. 

Віртуальні нагороди “Челсі”/ Virtual Chelsea awards

Щороку в Челсі публіка запрошується до голосування за своїх фаворитів у різних областях шоу. Переможець кожної категорії — це вибір, який набере найбільше голосів і виграє дуже популярну нагороду People’s Choice. В 2020 році також визначаються переможці десятиліття з 2010-по 2019 роки в номінаціях:

 • Plant of the decade («Рослини десятиліття»),
 • RHS Chelsea Garden Product of the Year  («Садовий продукт року»),
 • RHS People’s Choice Garden of the Decade (« Сад десятиліття»).

Переможці перших двох номінацій вже відомі, а щодо останнього інтрига зберігається до вечора неділі цього тижня. Є дві нагороди для рослин і продуктів десятиліття. Першу визначає президент RHS, сер Ніколас Бекон (Sir Nicholas Bacon), який очолює групу експертів. Друга вирішується голосуванням People’s Choice (“Народний вибір”).

kvitkove-shou-chelsi-2020-11-1024x576-1796891

Streptocarpus ‘Harlequin Blue’, вибір президента RHS

Streptocarpus ‘Harlequin Blue’, вибір президента RHS (рослини десятиліття) рослина року в 2010 році. Виведена у Великобританії, це перший двоколірний стрептокарпус. Він може квітнути до восьми місяців року, компактна і приваблива кімнатна рослина, яка витримала перевірку часом.

kvitkove-shou-chelsi-2020-12-1024x576-8367039

Калина KILIMANJARO SUNRISE (‘Jww5’) – вибір народу

Калина KILIMANJARO SUNRISE (‘Jww5’) – вибір народу — багатостебельний, прямостоячий, компактний, повільно зростаючий чагарник з гарними, біло-рум’яними-рожевими квітками, що нагадують мереживо, і з’являються на його багатоярусних гілках на початку літа.

З претендентів на рослину десятиліття були не менш цікаві претенденти, такі як:

 • жовтоквітковий клематис кореана AMBER,
 • анемона rupicola, яка цвіте з травня до листопаду,
 • наперстянка ILLUMINATION PINK яскраво-рожевого кольору,
 • гортензія MISS SAORI, яка дебютувала на світовій виставці RHS Chelsea Flower Show і отримала титул 2014 року та інші цікавинки.
kvitkove-shou-chelsi-2020-16-1024x576-8097414

Гортензія MISS SAORI

В конкурсі RHS Chelsea Garden Product of the Year (Садовий продукт року) беруть участь садові продукти, які протягом останніх 12 місяців з’явилися на ринку.

Вибір суддів 2020 року – овочева сумка – Vegebag.

kvitkove-shou-chelsi-2020-17-1024x575-5505718

Vegebag від Vegepod – ідеальний розмір для городнього садівництва, балконів та внутрішніх двориків

Народний вибір припав на симпатичний  садовий стіл для роботи з контейнерними культурами.

kvitkove-shou-chelsi-2020-18-1024x576-7095238

Садовий стіл для роботи з контейнерними культурами Potting Table від Wilstone House & Gardens

Але на цю номінацію були такі цікаві претенденти, що, мабуть, їх треба оглянути окремо 🙂

І найцікавіший переможець переможців — кращий сад за останні 10 років (RHS People’s Choice Garden of the Decade) вже скоро стане відомим, і ми теж зможемо простежити, як змінювались вподобання, що викликало захоплення, на що припадав вибір більшості. Спостерігаємо за чужим, любимо своє – живемо разом зв світом!

Читайте також нашу статтю Сад десятиліття і сади-переможці квіткового шоу Челсі 2010-2019 років.

*Всі фото у статті з офіційного сайту RHS і сторінки організації у Фейсбук.

Вікторія Кононенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.