Один з найчарівніших і найпростіших способів підкреслити тепло та затишок своєї оселі в передсвятковий період — випікати різдвяне печиво. Бо саме аромат випічки та прянощів роблять ці дні особливими й неповторними. У цій публікації ми зібрали найсмачніші рецепти різдвяного печива, які додадуть святкового настрою кожному. Готуйте разом з нами та даруйте вашій родині та гостям найсолодші спогади цього Різдва!
Особливість всіх рецептів різдвяного печива — воно може досить довго (до двох тижнів) зберігатися в герметичному пакуванні і не втрачати своїх високих смакових якостей. «Заведіть» собі жерстяну коробочку для різдвяного печива, куди за тиждень чи два до Різдва покладіть, загорнуте в пергаментний папір, різдвяне печиво, яке ви спекли. У різдвяні вихідні воно буде просто знахідкою! Ще краще, якщо таких коробочок чи баночок у вас буде кілька — по одній для кожного рецепта різдвяного печива.
Всі інгредієнти поміщаємо в одну місткість і ретельно перемішуємо. Отримуємо м’яке тісто. Загортаємо у плівку і відправляємо в холодильник, як мінімум, на годину.
Застеляємо деко пергаментом. Дістаємо тісто і ділимо його на шматочки приблизно по 25 г. Формуємо з них кульки й розкладаємо на пергаментному аркуші, трохи притиснувши пальцем. Потім за допомогою якої-небудь виїмки робимо поглиблення. Робимо це обережно, щоб тісто не тріснуло по краях.
Відправляємо в попередньо нагріту до 200 градусів духовку хвилин на 10-15, до легкого зарум’янювання. Після того, як печиво злегка охолоне, посипаємо його цукровою пудрою. Злегка підігріваємо джем (або варення) і акуратно заповнюємо ним поглиблення у печиві.
Детальний рецепт різдвяного печива «Оченята ангела».
Просіваємо борошно у велику миску. Холодне масло ріжемо дрібними шматочками та додаємо до борошна. Туди ж відправляємо і цукрову пудру, мелені мигдальні горіхи (або мигдальні пелюстки). Відправляємо у миску і яйце. Руки занурюємо в воду та швидко замішуємо тісто. Кладемо його в холодильник, як мінімум, на годину.
Після цього дістаємо та скатуємо ковбаски товщиною в палець. Нарізаємо їх на шматочки довжиною 5-8 см і формуємо з них півмісяці. Розкладаємо їх на пергаменті та випікаємо у попередньо нагрітій духовці при температурі 160 °C до ледь золотистого кольору.
Поки вони ще гарячі обвалюємо їх в суміші цукрової пудри та ванілі. Зберігаємо віденське ванільне печиво у щільно закритій коробці.
Детальний рецепт печива — Віденське ванільне печиво
Виймаємо з духовки деко і вмикаємо її нагріватися до 180 градусів. Поки вона розігрівається, ми зробимо «тісто». Відділяємо білки від жовтків (жовтки не знадобляться). До білків всипаємо 3 ст.л. цукрової пудри і збиваємо їх до густої піни.
Всипаємо кокосову стружку і перемішуємо масу. Вона має бути достатньо густа. Якщо курячі яйця менші, то і стружки знадобиться трохи менше.
Деко застеляємо листком паперу для випікання і ложкою викладаємо на нього кокосову масу, формуючи тонкі кружальця. Можна використати спеціальні формочки. Ставимо печиво випікатися в розігріту духовку приблизно на 10 хвилин. Виймайте його, коли воно тільки почне рум’янитися. Можна запікати довше — до вираженого жовтого кольору. В останньому випадку воно буде трохи сухішим.
Найкраще це печиво смакує охолодженим і може довго зберігатися в закритій місткості.
Детальний рецепт печива — кокосове печиво.
Масло і яйце виймаємо з холодильника, щоб при приготуванні тіста вони були кімнатної температури. Горіхи треба трохи підсмажити на сухій сковорідці, поки не стане відчутним горіховий аромат.
Горіхи збиваємо блендером до стану порошку і кладемо їх в миску до всіх сухих інгредієнтів (борошно, цукор, розпушувач і ванілін). Добре розмішуємо. Пом’якшене вершкове масло ріжемо ножем на маленькі шматочки і додаємо до борошна. Дерев’яною ложкою розтираємо масу до однорідності. Додаємо яйце і замішуємо тісто. Воно має бути еластичним, м’яким і дуже приємним на дотик. Завертаємо в плівку і кладемо в холодильник на пів години.
Охолоджене тісто розкатуємо в пласт товщиною трохи менше сантиметра. Формочками робимо печиво. Викладаємо на деко. Випікаємо приблизно 20 хвилин (до рум’яності) при 180 градусах. За бажання, можна обваляти готове печиво в цукровій пудрі.
Детальний рецепт печива — Пісочне печиво з волоськими горіхами
За бажання, використовуємо лісовий горіх або будь-які інші горіхи. Попередньо їх треба підсушити.
Каву добре розтерти з цукром, яйцем і жовтком. У борошно додати соду, 2 ст. л. какао, цукор (це, якщо любите солодке — додайте більше цукру, ніж 1 ст.ложка, що додали до яйця).
Додати м’яке (але не розтоплене) вершкове масло. Потім — яйця і каву. Вимісити тісто. Зверху побризкати оцтом. Ще раз вимісити. Зробити з тіста кульки завбільшки з волоський горіх. Можна додати у середину по лісовому горішку, але, в принципі, можна обійтися й без горіхів.
Посадити кульки на застелений пергаментом лист і відправити в нагріту духовку орієнтовно на 10-15 хвилин при 180 градусів за Цельсієм. Печеться різдвяне печиво трюфель швидко. Нам не треба доводити його до повної готовності, воно дійде саме. Гарячим печиво обвалюємо в суміші цукрової пудри та какао.
Детальний рецепт печива — Печиво «Трюфель»
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.