Печиво з ревеню, рецептом якого поділюся в цій статті, я спекла у відповідь на коментар до мого допису у Фейсбук з рецептом пирога з ревенем. Тетяна Шумовська, постійний автор «Зеленої садиби», написала, що дуже любить печиво з ревеню. Звичайно, я попросила рецепт і вже його випробувала. Що я можу сказати? Тепер я люблю не тільки пиріг, а й печиво з цієї унікальної рослини — румбамбару (він же — ревінь). Але одразу зазначу, що, як на мене, цей смаколик треба їсти охолодженим. Тоді яскравий смак ревеню не перебиває, а лише підкреслює ніжність тіста на оливковій олії.
Робити це печиво-рулетики дуже просто і швидко. Головне — замісити тісто достатньо густим, щоб воно без проблем намотувалося на палички ревеню і не рвалося. Але при цьому — не забити. Бо занадто густе тісто зробить печиво не таким ніжним, як воно могло б бути.
Стебла ревеню миємо, знімаємо верхню шкірочку і нарізаємо на «палички» приблизно по 5 см. Їх довжина визначить довжину печива.
Для тіста змішуємо 100-150 г цукру з яйцем і 80 мл олії та гарно перетираємо до однорідності. До 200 г борошна додаємо спеції, розпушувач і дрібку солі й поєднуємо борошно з яєчно-цукровою сумішшю. Замішуємо тісто.
Потім розкачуємо його в пласт приблизно 3-4 мм, попередньо дуже добре посипавши стіл чи дошку борошном.
Нарізаємо тісто на смужки приблизно такої ж ширини, як стебла ревеню. Намотуємо тісто на «палички» румбамбару, створюючи своєрідний рулетик. Зайве тісто просто відщеплюємо пальцями.
Увага! Якщо тісто рветься в процесі, просто додайте ще трохи борошна.
Рулетики викладаємо на деко, вистелене пергаментом, і відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку приблизно на 12 хвилин.
Наше печиво з ревенем готове. Дайте йому охолонути та насолоджуйтеся смаком!
Приготуйте також печиво з м’ятою — найкращий варіант, щоб зустріти літо!
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.