Вертикальне озеленення — клумба-башта з петуній

Вертикальне озеленення – модний тренд в ландшафтному дизайні останніх років, який можна дуже вдало використати при організації простору невеликих за розмірами внутрішніх двориків, садків, квітників. Вертикальні клумби, як і вертикальні грядки, займають менше дорогоцінних квадратних метрів, а милують око своїм незвичайним виглядом навіть більше, ніж їхні традиційні аналоги. Любуючись клумбами-баштами садівники-новачки не уявляють, що зробити подібну красу не так вже й складно. Сьогодні «ЗЕЛЕНА САДИБА» на прикладі петуній розкаже і покаже — як.

Вертикальне озеленення - клумба-башта з петуній

Вертикальне озеленення – клумба-башта з петуній

Петунії — дуже красиві та невибагливі однорічні квіти, які радують нас яскравим пишним цвітом з травня до перших морозів. А ще вони складові багатьох схем клумб. Бо одна з головних переваг петуній – тішитимуть вас весь сезон. А, зважаючи на те, що клумба з петуній мобільна (бо монтується у великому горщику), її можна час від часу переставляти з однієї зони саду в іншу. Наприклад, літню спеку петунії з задоволенням можуть пережити в садку, а ось з наближенням холодів перебратися до вас поближче – на веранду, де цвістимуть ще довше, як і пеларгонії, до речі.

Крім того, петунії чудово почуваються на закритих та відкритих балконах (саме тому їх так часто вирощують в контейнерах). Тож така клумба-башта стане справжньою родзинкою балкону-саду господарів квартири.

Вертикальне озеленення – що знадобиться?

По перше, самі рослини. Ви можете експериментувати і з іншими квітами, навіть поєднуючи різні рослини в одній клумбі. Але до вибору квітів підійдіть розважливо. Для ефектного результату вони повинні мати певні особливості:

  • Бути напів- чи ампельними;
  • Мати насичений колір;
  • Довгий період цвітіння;
  • Стійкість до посухи.

Петунії ідеальні щодо всіх цих властивостей. Правда, якщо ваша клумба-башта ростиме під відкритим небом, обирайте дрібноквіткові види петуній. Якщо під навісом – крупноквіткові. Перші не бояться дощу і вітру, другі, хоч і пишніші, дуже вразливі і втрачають гарний вигляд після кожної літньої зливи. Можуть і зовсім пропасти.

Крім квітів, потрібні такі матеріали:

  • Дротяна сітка з діаметром отворів, приблизно, 5 на 10 см (довжина сітки має відповідати розміру горщика);
  • Нарізаний дріт для зв’язування сітки довжиною біля 15 см;
  • Горщик діаметром 30-40 см;
  • Чорний покривний матеріал (агротекс);
  • ґрунт.

І інструмент:

  • Робочі рукавички;
  • Гострий ніж;
  • Садова лопатка;
  • Ножиці для розрізання жесті.

Клумба-башта з петуній – фото-інструкція без коментарів

  1. вертикальне озеленення
  2. вертикальне озеленення
  3. вертикальне озеленення
  4. вертикальне озеленення
  5. вертикальне озеленення
  6. вертикальне озеленення
  7. вертикальне озеленення
  8. вертикальне озеленення
  9. вертикальне озеленення
  10. вертикальне озеленення

Клумба-башта з петуній — догляд

Як посадити — зрозуміло. А як поливати і підживлювати таку клумбу? Поливають її з лійки зверху донизу. При цьому горщик повинен мати гарний дренаж, щоб вода не застоювалася в нижніх шарах клумби-башти. Бо води має бути багато, а петунії не виносять перезволоження. Це для них значно гірше, ніж засуха. Ще один варіант — вставити всередину “башти” трубку з отворами, в яку заливається вода. Через дірочки вона рівномірно поступить у всі шари клумби.

Ось і вся премудрість. Натхнення!

Читайте також нашу статтю Квітник на подвір’ї для створення яскравих акцентів — 30 ідей з фото.

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить