Зазвичай, красивий ландшафтний дизайн подвір’я та саду створюється не один рік. А якщо ви це робите своїми руками, то і не два. В ідеалі, за сезон зусиллями професіоналів та за дуже великі кошти можна створити надзвичайно привабливу картинку – купити та висадити вже дорослі дерева, декоративні кущі, багаторічні квіти… Але у більшості українців такої можливості нема. В цій статті розкажу, з якого боку підійти до озеленення території, щоб вже у перший рік порадувати себе яскравими барвами та багатою зеленню.

ekspres-ozelenennya-01-1024x683-6845159

Експрес-озеленення – красиво вже в перший сезон

Одразу заспокою, якщо не можете купити одразу штук …надцять двометрових туй, не засмучуйтесь. Ландшафтний дизайн своїми руками створюється не одразу, але з набагато меншими витратами. Придбані молоді саджанці плодових і декоративних дерев, кущів та насіння однорічних квітів в змозі перетворити найсумніший пейзаж на дуже приємне і яскраве місце. Далі – про рослини детальніше. Але спочатку зазначу, що перш ніж перейти до озеленення ділянки, треба її очистити від бур’янів і непотрібної рослинності. Як це зробити читайте в нашій статті Новий старий сад. Роботи по очищенню ділянки.

Швидке озеленення території – які обрати рослини?

Коли ви тільки починаєте облаштовувати ландшафтний дизайн подвір’я і саду, до вибору їх жителів маєте підходити з трьох точок огляду – їх декоративність в перший, другий та наступні роки. Бо, щоб забезпечити ефективність всіх цих напрямків, доведеться обирати різні рослини.

На мою думку, найуспішніше для краси першого року ділянки використати наступні ландшафтні модулі:

1. Хвойні рослини

Хвойні рослини майже миттєво створять ефект озеленення вашого саду. На сьогоднішній день вибір їх видів та сортів величезний. Купити можна, як вже дорослі дерева і кущі, так і молоді саджанці. Останні – недорогі, але так само яскраво зелені. І хоч вони невеликі за розмірами, їх густа яскрава зелень одразу ж після висадки радуватиме ваше око на міксбордерах, наприклад. Висаджуючи хвойні рослини, пам’ятайте, що вони з роками дуже розростаються, то ж залишайте для цього достатньо місця. Коли садити хвойні, читайте тут.

озеленення зображення

2. Газон

Зробити газон своїми руками набагато легше, ніж ви думаєте. Так, це вимагає певних зусиль, але воно того варте! Посіяна власноруч зелена травичка вже за місяць зробить вашу ділянку естетичною та доглянутою.

озеленення газон картинка

3. Декоративні трави й злаки

Ідеальні рослини для “лінивого” і молодого саду. Гарно приймаються, не вимагають особливого догляду і вже в рік висадки/посіву прикрашатимуть собою ландшафтний дизайн подвір’я чи саду. Знову ж таки – зберігайте між ними дистанцію. Вже за перший сезон вони значно розростуться.

озеленення декоративні трави картинка

4. Декоративні кущі

Обов’язково посадіть кілька видів декоративних кущів. Обирайте невибагливі у догляді, бо вони, часто, цвітуть вже у рік посадки. Бузок, гортензія, чубушник, тамарикс, барбарис… Бузок, правда, в перший рік не дасть ні пишного цвітіння, ні багатої зелені. Але його красива білувата кора стовбурів створить ілюзію поважного віку, що особливо виграшно виглядатиме в зимовому саду.

озеленення декоративні кущі картинка

5. Троянди

Яскраве озеленення території неможливо уявити без троянд. У випадку з молодим садом вони ідеальні ще й тим, що цвітуть вже в перший рік. Правильно їх посадіть, підживіть і вони порадують вас своїми королівськими квітами вже в рік посадки.

озеленення троянди зображення

6. Рослини-плетуни

Деякі види рослин-плетунів можуть давати приріст до 3-х метрів в рік. Клематиси, кампсіс, плетисті троянди мають декоративне і листя, і квіти, які з’являються вже в рік посадки. Хміль, дівочий виноград — хоч і не цвітуть, зате ростуть дуже швидко і мають пишнюще листя. Решітки, арки  та перголи не тільки поділять вашу ділянку на зони, а й в поєднанні з рослинами-плетунами стануть яскравою родзинкою озеленення території.

озеленення клематис зображення

7. Однорічні й багаторічні квіти

Прості схеми квітників з однорічними та багаторічними квітами під силу реалізувати на практиці навіть новачку, а вони вже за кілька місяців яскраво цвістимуть вам на радість. Якщо від однорічників ви знаєте, що чекати (посіяли, за місяць-два — зацвіли, після цвітіння – викинули), то від багаторічної клумби ефект побачите тільки наприкінці літа і то, якщо завчасно висадили її жителів у квітні-травні. Зате на наступний рік такий квітник себе виправдає на 100%. Обирайте квіти з різним періодом цвітіння, щоб до глибокої осені ваш сад не залишився без їх пахощів і краси.

озеленення картинка 2

8. Цибулинні

Ніщо так не прикрашає весняний сад, як перші цибулинні. Але, щоб вони зацвіли в квітні-травні, необхідно провести висадку цибулин ще з осені. Якщо ви цього не зробили, не біда. Треба тільки купити чи попросити в когось нарциси, тюльпани чи гіацинти, які вже випустили перші листочки, і пересадити в свій молодий сад. Вони дуже добре приживаються. Я «переселяла» нарциси і тюльпани вже з бутонами, і вони в мене за пару тижнів дуже гарно зацвітали. Якщо можливо, пересаджуйте з великою земляною грудкою, щоб рослина не відчувала дискомфорту від зміни складу ґрунту.

озеленення цибулинні зображення

З літніх квітучих цибулинних раджу звернути увагу на лілії, жоржини та бульбові бегонії. Останні набагато краще почуваються в контейнерах чи підвісних кашпо, ніж у відкритому ґрунті. І така їх мобільність дуже вигідно виглядатиме на фоні загального озеленення території першого року.

9. Допоміжні ландшафтні елементи

Рослини – це основне, але не єдине, чим варто займатися, облаштовуючи озеленення території нової ділянки. 20 фото до і після дворів це доводять наочно. Садові доріжки – також обов’язковий елемент, бо ж ви не літатимете по своєму подвір’ї?

Родзинкою можуть стати оригінальні садові фігури своїми руками. Вони принесуть задоволення вже на етапі створення. Про МАФи (арки, перголи і т.д.) я вже згадувала… А! Ще забула про гойдалку. Диван-гойдалку поставте! Коштує не так дорого – від півтори тисячі гривень. Можна спробувати зробити власноруч – з піддонів, наприклад. Бо якщо є така гойдалка, я вважаю, ваш сад готовий до вжитку, навіть якщо озеленення території ще не цілком завершене 🙂

диван гойдалка зображення

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить