В минулих матеріалах ми вже неодноразово розповідали, як привнести затишок в оселю, і у кожному з них згадували свічки – один з основних предметів затишного інтер`єру. І це не просто так. Саме свічки називають «моментальним хюґе», адже вони здатні створити затишну атмосферу будь-де. Свічки — це своєрідна міні-версія каміну. Тому не дивно, що останнім часом вони стали особливо популярними і у нас. Завдяки цьому з`явилось багато українських майстрів свічок, що не може не радувати. Ми створили підбірку цікавих свічок від вітчизняних майстрів та описали основні правила їх вибору і використання, щоб ви могли обрати дійсно якісні. А з огляду на те, що зараз грудень у самому розпалі й час шукати ідеї подарунків на Новий рік і Різдво — додали й новорічні варіанти.
Як прикрасити оселю до свята, шукайте у наших матеріалах «Новорічний декор своїми руками» та «33 альтернативні ідеї новорічного декору, або Новий рік без ялинки».
Зміст:
Підійти до вибору свічки слід відповідально. Особливу увагу потрібно зробити на те, з чого вона зроблена. Більшість дешевих свічок зроблені з парафіну, який є нафтопродуктом. Саме ці свічки, зазвичай, смачно пахнуть у магазині і зовсім не пахнуть, коли ви запалюєте їх вдома.
Але це не найгірше — при нагріванні парафін виділяє токсичні речовини, які ми вдихаємо. Тому надавати перевагу слід натуральним компонентам — наприклад воску. Віск, у свою чергу, бажано обирати натуральний — соєвий, рослинний, абрикосовий, кокосовий, бджолиний. Такий віск безпечний для людини, а свічки з нього насичені ароматом і економніші в розпалюванні.
Звісно ж, свічки з натуральних компонентів будуть дорожчими за парафінові, особливо якщо це ручна робота, як більшість у нашій підбірці. Ціна може різнитися залежно від дизайну, пакування, ароматів, асортименту та іншого. Є й зовсім люксові варіанти. Тут вже обирайте на ваш смак і гаманець.
Зверніть увагу на якість як свічки, так і інших елементів, таких як тара або елементи декору. Зупиняйте свій вибір на більш екологичних варіантах, наприклад, на свічках у склянках.
Дивіться також фото наших матеріалів Святковий декор, який буде актуальним весь рік і Новорічний декор — 10 цікавих бюджетних ідей.
Аромат — питання індивідуальне, але існують загальні поради у виборі ароматної свічки. Подумайте, у якій кімнаті буде стояти свічка — її аромат не повинен конфліктувати з іншими запахами, наприклад, якщо це буде кухня. Якщо ви хочете додати бадьорості — зверніть увагу на цитрусові, м`ятні та хвойні аромати. Це буде вдалий вибір для простору, де ви працюєте, і може стати не доречним для простору, де ви відпочиваєте. Рекомендують такі аромати обирати хоча б у поєднанні з іншими нотами — квітковими або фруктовими, наприклад. Якщо ж сумніваєтесь який аромат обрати собі або на подарунок — зверніть увагу на нейтральні аромати. Це найчастіше стосується квіткових композицій.
Щоб зберегти аромат свічки протягом тривалого часу, обирайте свічки з кришкою. Вона ж захистить свічку від пилу.
Дивіться також, де купити гарний посуд у нашому матеріалі «Гарний посуд – 20 українських майстрів, на яких слід звернути увагу».
Instagram Sogrey Decor Corner (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Instagram Glim glassy shop (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Instagram luminoki (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Instagram Limerence (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Сайт Свечи.in.UA (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Сайт Homey Decor (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Сайт Glasslight Candle Factory
Читайте також, як зробити підсвічник своїми руками.
Сайт Paradisecandle (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Instagram Oh Bailey (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Instagram Медові Свічки (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
За традицією додаємо бонус, а саме — кілька варіантів свічників.
Instagram Concrete interior items (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
Instagram FIRAWORKSHOP (*ред. станом на 2023 рік посилання на магазин неактуальне)
При горінні гніт, який вже прогорів, буде диміти та горіти не так яскраво. Тому, щоб отримати «чистий» аромат та світло — обрізайте гніт після кожних чотирьох годин горіння на 3 мм. Робіть це зі свічкою, яка вже стигнула охолонути.
Якщо цього не зробити, наступного разу, коли ви запалите свічку — ви почуєте не приємний аромат, а запах горілого гніту.
Для цього існує спеціальний тример, але й звичайні ножиці підійдуть.
Це ж стосується і свічок з дерев`яним гнітом. Гніт з бавовни або дерева — найбезпечніші варіанти. Особливо мені найбільше подобається гніт з дерева, адже при горінні він дуже затишно потріскує, як справжнє вогнище.
Не ставте свічку біля відкритого вікна, вентилятора та інших «вітряних» предметів. Вітер руйнує полум`я, що призводить до чорних плям та наростанню сажі.
Найважливішим для свічки є перше горіння, потрібно рівномірно розплавити верхній шар, тоді надалі вона буде служити вам, як треба. Правило наступне — на кожні 2,5 см діаметра свічки потрібна щонайменше година. Тож, вирахуйте необхідний час першого горіння вашої свічки та дайте свічці його вигоріти, але не забудьте потушити, забагато теж не треба. Якщо цього «першого разу» не зробити правильно — свічка буде згорати ямами.
Якщо ж ви не хочете витрачати стільки часу на це перше запалювання — зверніть увагу на свічки, де є кілька гнітів.
Не слід давати горіти свічці більш ніж чотири години підряд. Це призводить до нестабільного гніту, великого полум`я, свічка починає диміти. Зробіть перерву між запаленням щонайменше 2 години, щоб свічка охолонула.
Дуже часто продають свічки у скляних баночках. Важливо знати, що палити таку свічку слід до відмітки приблизно 1,5 см воску. В протилежному випадку скляна тара нагріється і зможе пошкодити поверхню, на якій стоїть свічка. Щоб дістати цей «залишок» — заморозьте банку. Після цього ви зможете її очистити та використовувати повторно.
Якщо ви задуваєте гніт — він ще продовжує тліти, що призводить до диму та неприємного запаху. Просто накрийте свічку кришкою, щоб перекрити доступ кисню і вогонь погасне самостійно.
Ну і звичайно, не залишайте запалені свічки без нагляду. Запалюйте свічки, якщо збираєтесь провести затишний час вдома. Якщо ж ви кудись похапцем збираєтесь — робіть це без свічок, адже можете про них забути. Навіть якщо ви хочете вибігти у магазин «на 15 хвилин» — свічки краще погасити.
Якщо у домі є діти або домашні тварини — розташовуйте свічки у місцях для них недоступних та не залишайте їх з запаленими свічками наодинці.
Це основні рекомендації, які нам дають спеціалісти, але при покупці обов`язково прочитайте інструкцію по використанню саме вашої свічки. Якщо купуєте у локальних майстернях — попросіть їх рекомендацій, адже вони знають про свої свічки все!
Наостанок хочу нагадати, що свічка — це універсальний подарунок і собі, і іншим на будь-який випадок. Більше варіантів подарунків шукайте у нашому матеріалі «30 ідей інтер’єрних подарунків до зимових свят від українських майстрів».
Додайте цей концентрат затишку у свою оселю і ви забудете, що за вікном морозно і сіро.
Натхнення!
Ольга Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.