Осінь підходить до кінця, тому не за горами новорічні свята. Щоб вони не захопили вас (і нас) зненацька, пропоную починати думати вже зараз над тим, як провести цей час із близькими. Один із пунктів у списку передсвяткових справ — новорічний декор оселі. Вдома завжди зберігаються прикраси з минулих років, але кожного року все ж таки хочеться чогось новенького. Полиці у магазинах вже завалені декором на будь-який смак. Іноді цей «смак» неприємно вражає, а іноді — ціни на нього. При цьому я впевнена, що новорічний декор не обов’язково має бути складним та дорогим, навіть з прикрасами, які є вдома, можна зробити справді стильні речі. Сьогодні ми зібрали для вас 10 ідей простого новорічного декору, який допоможе створити святкову атмосферу вдома та не вдарить по вашому гаманцю.
Для святкового декору зовсім не обов’язково купувати спеціальні святкові наволочки для декоративних подушок — достатньо додати на них тимчасовий декор. Наприклад, пов’язати подушку декоративною стрічкою з ефектним бантом.
Гарна ідея натурального декору — сніжинки з дерева. Їх можна легко зробити самостійно після прогулянки в лісі. Для цього намалюйте схему сніжинки та повторіть її, скріплюючи дерев’яні палички між собою за допомогою клею. Такий декор після свят можна спалити у грубці, тому він не буде займати зайве місце вдома в інші сезони.
Замініть частину своїх фото в інтер’єрі, помістивши святкові сюжети просто поверх них у рамки. Для цього можна надрукувати будь-яку картинку або ж створити елементарні принти самостійно різними способами: акварель, гуаш, олівці, аплікація тощо. Це також можуть бути нові шедеври ваших діточок, які вони намалюють на новорічну тематику (просто подайте їм таку ідею).
Свічки створюють затишну атмосферу у будь-яку пору року, але саме до новорічних свят придбайте більш «зимові» варіанти: червоні, зелені, золотисті або сріблясті. Також це можуть бути цікаві фігурні свічки, наприклад, у вигляді ялинки.
Читайте також нашу статтю про новорічні підсвічники своїми руками.
Не потрібно купувати спеціальний святковий новорічний декор за великі гроші. Візьміть звичайні банки та задекоруйте їх за допомогою наявних матеріалів. Це можуть бути святкові композиції, вази або свічники.
Навіть у маленькому просторі можна зробити ефектний декор, якщо виділити для цього підвіконня. Туди можна поставити новорічні композиції, статуетки, хвойні букети, маленькі ялиночки, постелити старий шарф або ковдру, додати декоративну подушку… Варіантів безліч.
Гарна альтернатива різдвяним віночкам — декоративні підвіски. Зробити їх набагато простіше, достатньо зібрати разом у вузлик новорічні декоративні елементи. Це можуть бути стрічки, хвоя, гілочки із ягодами, намистини, шишки тощо. Дуже зручно, що такий новорічний декор можна повісити де завгодно: на вхідні двері, на люстру, на дверні ручки, на шафу, на стілець, на гардини… До того ж це місце можна постійно змінювати в залежності від настрою.
Влітку цього року обкладинку українського журналу VOGUE прикрасила витинанка майстрині з Вінниччини. Дарія Альошкіна створює і справді ефектні витинанки, які відомі у всьому світі. Пропоную надихнутись цим видом мистецтва (та зокрема її роботами) і створити свої новорічні витинанки. Виявляється, це не тільки знайомі нам сніжинки, з паперу можна створити цілі святкові композиції, готові шаблони яких є в Інтернеті. Це може бути новорічний декор вікон, ялинкові прикраси або настільні композиції.
Адвент-календар — це традиційний в Європі календар для відліку днів до настання Різдва. Останніми роками він популярний і в нас, адже багато брендів різноманітних видів товарів випускають свої версії, наприклад, із косметикою. Особисто мені подобається ідея саме самостійно зробленого календаря для когось із близьких. Наприклад, можна взяти грудень (тобто час до Нового Року) та зробити відповідні комірки. На кожен день можна написати мотивуючу цитату, побажання, комплімент, приємне завдання або покласти дрібні подаруночки. Особливо такий календар сподобається діткам. Якщо оформити календар цікаво, він буде ще й гарним новорічним декором.
Подарунки — це також частина декору кімнати, якщо класти їх під ялинку або на іншому видному місці до новорічної ночі. Гарне пакування — це ще й половина емоцій від подарунка, тому подумайте над ним заздалегідь. Наприклад, можна зв’язати гачком милі ялинки, як на фото, та прикрасити ними пакунок, а ваші близькі зможуть їх потім використати у новорічному декорі своєї оселі.
Дорогі читачі! Сподіваємося, що підготовка до Різдва і Нового року принесе вам безліч приємних емоцій і забезпечить прекрасний настрій в останній місяць року, який не радує теплом і сонечком. Зробіть його теплішим і світлішим своїми руками — створюйте новорічний декор!
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.