У великій, тільки окресленій темі використання трояндових пелюсток в кулінарії ми нарешті пригубимо найбільш очікувану і справедливо найбільш пікантну тему – трояндове вино. Спробувати троянду на смак — сама думка ❤️🔥. Цілком природно вона може спочатку здатися дикою, а потім, спробувавши всього раз, не питає — оволодіває. П’янієш без вина, ще збираючи пелюстки, присягаюсь 😇.
Мої особисті пристрасті кипіли з того першого разу, коли я заколотила перші скромні баночки спробувати. Воно ніяк не загравало, я його щось там штурхала, а воно — ні те, ні се. Попереставлявши його з місяць, махнула рукою і прибрала з перед очей — просто ніяк не встигала ті страшні банки повиливати й тим більше відмити.
Та нагодився на гостину в кінці літа мій батько і вчув, що діло пахне, і пахне добре 👌. Він то все, поки мене не було вдома, перецідив, повиставляв, як вмів, мама за ним поприбирала за якихось там пів дня, і тоді на все готове явилась я.
Я одразу явилась в шок! Я була впевнена, що там в кращому випадку оцет, в гіршому – помиї. Все літо воно не проявляло ознак життя, а життя, виявляється, було! А всього-на-всього помилкою номер один було те, що хазяєчка проткнула дірочку в рукавичці одразу. Хто ж знав ! Хто ж знає одразу такі елементарні речі, які з досвідом є очевидними. Трояндове вино грає слабенько і тихенько, тому нічого і не було помітно, бо всі бульбашки виходили в ту дірочку. Відтак відбувся перший раз, перший шок, заперечення, прийняття, віра і наступна хвиля дій.
Як першого разу у 2022-му, так і другого – у 2023 році — першою трояндою в рейтингу «кращих на вино» (в першій трійці лідерів) стала галльська троянда Mortalisatis. На фото внизу.
Неабияк підвищений інтерес з того першого разу надихнув на наступний, він же тільки другий. Червневий процес 2023-го кипів і бурлив, і перші вершки насолоди було знято під час проціджування і розливання – очима і носом. Пари! Вся справа в парах і ароматі! Цього вистачило, щоб втрачати голову і надалі – від краси, відкриття, потенційних можливостей твоїх улюблених троянд.
Апогей затії настав при перших ковтках, щоб тільки помазати губи та переконатися, що все йде за планом. Він наставав і наставав: окремий слоїк – інший смак 😗. Не за раз, якщо що ☝️. Я навмисне робила вино, не змішуючи пелюстки в одну купу. Спробувати сорт на смак було однією з поставлених задач, яким керував інтерес. І це було насправді дивовижно. Знаючи з ніг до голови ЇЇ, як вона створювалась, як давно і ким, де цвіла, що і чиє життя прикрашала, і ось вона ще і в зовсім іншому вигляді – в рідкому. Це повне, абсолютне розчинення у своєму захопленні!
Внизу на фото та ж сама Mortalisatis. «Морталісатіс» в перекладі означає «занадто багато для смертного». О, так! Але наш смертний — ненаситний 😇.
Спробуємо абстрагуватись від емоцій і перейти до суті. Хоча в цьому випадку емоції – це половина або і більше суті. Або ж це секретний інгредієнт саме мого трояндового вина. Отже, зараз мій інгредієнт відкладемо, розберемось з основою, а ви у своє вино додасте свій.
Отже, рецепт трояндового вина без емоцій. Без емоцій: це — не вино. Вино може бути тільки з винограду. Все, що отримане шляхом повного або часткового алкогольного бродіння і не з винограду – це зовсім інші унікальні напої, які можна називати, як на душу ляже.
Та не буває диму без вогню. Інтерес до «трояндового вина» не вгасає і трояндове вино таке ж стародавнє, як і самі троянди. Воно незвичне. Воно смачне. Воно надзвичайно ароматне. Воно красиве. Воно неповторне. Це завжди страшенно цікаво, захопливо, це справжній трояндовий свербіж, пунктик. Який там пунктик – абзац, розділ, інше життя.
Трояндове вино не п’янке. Відчувається, що вміст алкоголю зовсім невеликий. За бажання його можна додатково кріпити. За бажання взагалі — можна все! Але для себе. Норми, вимоги до виготовлення, крім санітарних умов, звичайно – це все про промислове виробництво. Для себе – забавка. Забавка, яка не дає спокою і рухає твій трояндовий інтерес межі троянд, до яких сучасній селекції в гонитві за спокушеним споживачем і навпаки, здавалось, нема діла.
Як збирати пелюстки, з яких троянд, як доглядати такі троянди, як ще їх використовувати, як обрати і як вписати в сад – все-все зібрано в статті за посиланням.
Запрошую в майстерню, в «таємничий сад» Саду Нового світанку, де відбувається це дійство з перетворення насолоди для очей на злегка хмільну насолоду для тіла, на незабутні враження для пам’яті і для нашої особистої трояндово-садівничої історії.
Не буду берегти ваші почуття – покажу все нажите. І головне: підкреслю помилки, бо вони були. Отже, наступний сезон – виправлення помилок, нові смаки, відчуття і знову висновки.
Старовинні троянди – найкращі кандидати для трояндового вина. Але підійдуть і сучасні, які мають сильний, приємний і смачний – ключове – аромат. Ягідний, фруктовий аромат – щось таке «їстівне». Аромат мирри – окрема комірка і вона ще не заповнена 💘. Можна всі в купу.
Троянди, які відверто пахнуть парфумами, я не збираю. Хоча можна пробувати, мабуть. Якщо керуватися тим, що можна все – тоді точно можна. Я вже зараз захотіла 😍.
Hansa — це точно вірний шлях.
Перевірений рецепт трояндового вина від Оксани Дивисенко дивіться за посиланням.
А краще за все – для початку спробувати нічого (ні лимонну кислоту, ні лимон) в трояндове вино не додавати. Смак буде м’якесеньким, вино – солодесеньким, але не приторним/-ньким 🥰 — надзвичайно приємним.
Зізнання: ілюстрації й захват попередньої сторінки щоденника, присвячувались саме такому вину, в яке, за глибоким аналізом після написання статті, я, схоже, забула додати кислоти. Але це не відміняє того факту, що витриманий лікер розкривається в смаку і ароматі яскравіше!
Повторювати і доповнювати вдома можна! Насолоджуйтесь! Спочатку хоча б ідеєю! Будемо!