Трояндовий лікер — скоростиглий і витриманий

Вікторія Кононенко — постійний автор ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ і її трояндовий гід. Власниця саду і трояндового розплідника "Сад Нового світанку", що на Сумщині. Яскраво і монохромно, пристрасно і ніжно, різнопланово і всеосяжно — про троянди тільки так!

Трояндовим лікером можна пригощати й пригощатися вже невдовзі після його приготування. Трояндові лікери – це красиво, яскраво, безтурботно – це саме літо в бокалі. Можна регулювати смаки навіть в готовому напої, додаючи ягоди чи фрукти, м’яту, мелісу, різні пахучі травки, що подобаються. Чи додавати сам лікер в морозиво, каву чи інші десерти, які підвернуться під вашу фантазію. Можна регулювати міцність напою. І дуже варто вживати літом. Теплі вечори в компанії близьких і друзів, атмосфера тихого щастя, ваші трояндові «родзинки» — насправді незабутні миті.

Трояндовий лікер в зимовому саду

Трояндовий лікер

Так би я спокійно і писала про трояндовий лікер, як перехідний етап до більшого трояндового їстівного і питного дива – вина, якби цього разу трояндовий лікер не залишився до зими. Що то за смак… Я досі ставлю собі питання: що то за смак?! І, нарешті, за три роки трояндово-кулінарної колотнечі, що наростала з кожним новим відкриттям, нарешті можу сміливо переходити на окличні, говорячи про трояндовий лікер.

Ні, він дійсно був класним! Але ТАКИМ, яким він розкрився зимою… Це щось таке, що більш нічого і ні з чого. Це дуже смачно, це дуже витончено, класно! Так — п’янко, так – святково, і так – дорого і дорогоцінно! Добротно, як може і є у нас в Україні. Це пишні столи й щедрі гостинці, це родзинка частування і вишуканий подарунок, це все й одразу. УВАГА ТРОЯНДАРІВ ДО ТРОЯНДОВОГО ЛІКЕРУ!

Всі фото в галереях відкриваються у повному розмірі, якщо по них клікнути!

 

Про те, як і з чого збирати пелюстки троянд, читайте за посиланням.

Ми можемо збирати пелюстки з усіх троянд в одну купу, ми можемо складати різні сорти в окремі кошики. Так і так буде добре, дуже добре. А там де окремо – то ще тамування особливого збочення «спробувати сорт на смак». Доживайте до цієї стадії та будемо говорити, творити, смакувати й примружувати очі від нових сторін трояндарства, як складової садівництва, і задоволень від всього процесу.

Знайомство з улюбленими сортами на смак — це переворот. Спробувати троянду на смак – переворот всіх твоїх сталих чи таких, що тільки стають, поглядів на трояндарство. Саме це бавлення з пелюстками є апогеєм кожного прийдешнього сезону. На фото внизу троянда вітчизняної селекції «Райдуга». Спеціально створена для видобутку трояндової олії. А відтак містить в собі багато пахощів і кулінарного потенціалу.

Рецепт трояндового лікеру

Для приготування трояндового лікеру я беру універсальний рецепт домашнього лікеру «з усього» і використовую саме його. Зверніть увагу в статті за посиланням на лікер з лаванди. Досить цікаво, незвично, навіть несподівано. І надзвичайно ароматно. І буде чим зайнятись в липні. Лікер з вишні дуже класний і завжди виходить. Порічки, ожина, шипшина – що росте, а чого тільки не росте!

А тепер з новими враженнями після смакування настояного лікеру приступаємо до самого дійства. На фото внизу троянда Golden Celebration. Цікаво, чи знав сам маестро про можливості власного шедевра? Golden Celebration прекрасна у всьому. Зараз буде в лікері.

Спочатку проварюємо цукровий сироп: 1 до 1 вода/цукор. Потім додаємо пелюстки. Натоптуємо місткість, скільки влізе. Якщо води склянка – десь літрова банка пелюсток. Уварюючись, пелюстки будуть зменшуватись в обсязі – можна додавати, поки буде вистачати сиропу.

Пелюстки троянди в каструлі

Варимо цукровий сироп і додаємо пелюстки

Чим більше сироп концентрований, тим більше він насичений ароматом. Саме аромат відповідальний за майбутній смак і відповідно враження. От чому цікаво робити лікер, вино і навіть варення з різних сортів троянд. Це все і так забаганка, яку можна скасувати. Але якщо вже собі дозволити, то хай це будуть всі можливі відсотки. Хоча смачно буде всяк. Трояндовий лікер по сортах троянд — це вже витребеньки 😊.

Проварюємо недовго, до 5 хвилин кипіння.  Обов’язково при цьому додаємо лимонну кислоту (1 ч.л.) або лимон. Можна експериментувати з апельсинами, ожиною — будь-чим. Залишаємо на ніч, можна довше, настоюватись.

Проціджуємо рідину. Це є наш сироп. Відціджені пелюстки можна ще раз залити водою, проварити і буде ні на що не схожий охолоджувальний напій — компотик з троянд.

На склянку сиропу додається півтори склянки води й пів склянки горілки. Горілкою регулюйте на свій смак, потребу і запит.

 

Читайте також інші записи Вікторії Кононенко в Щоденниках на «Зеленій садибі»: