Сироп з м’яти — подарунок літа, який врятує від безсоння

Я вважаю себе людиною доброю і спокійною, і думаю, що чоловіку зі мною таки дуже пощастило 🙂 Але є в мене одне слабке місце — якщо я не виспалася, всьо — хАвайся в жито! Я стаю роздратованою до крайнощів, мене все бісить, при найменшій нагоді «виходжу з берегів»… Тому мій сон бережу не тільки я, але і всі мої близькі. Але іноді у нас це не виходить, і я лежу без сну майже до ранку, десь після третьої ночі провалюючись в якийсь стан забуття від втоми. Слава Богу, таке буває нечасто, але завжди — перед будь-якою поїздкою, коли діти хворіють, коли на роботі таке творче піднесення, що мозок просто не хоче виключатися на ніч… Тобто в дуже важливі моменти життя я невиспана і зла, як собака! Цього літа знайома поділилася зі мною рецептом сиропу з м’яти і запевнила, що випиваючи чашечку чаю з цим сиропом на ніч, вирубаєшся за десять хвилин і спиш всю ніч, як убитий. Я не могла не спробувати. І що я вам скажу — сироп з м’яти працює!!!

sirop-z-myati-07-1024x768-6642056

Сироп з м’яти — подарунок літа, який врятує від безсоння

Інгредієнти для сиропу з м’яти, який врятує від безсоння

  • Листки і стебла м’яти;
  • Цукор;
  • Лимонний сік або лимонна кислота;
  • Вода.

sirop-z-myati-01-1024x768-5049399

М’яти для м’ятного сиропу беріть багато

Спосіб приготування м’ятного сиропу для солодкого сну

Як і все геніальне, рецепт приготування такого м’ятного сиропу дуже простий. Нарізали зелень м’яти в саду (пагони разом з листками) або купили на базарі, помили, струсили зайву вологу з «букету», поклали м’яту в каструлю і залили кип’ятком так, щоб зелень повністю покрилася водою. Закрили кришкою і залишили настоюватися годин на дванадцять.

sirop-z-myati-03-1024x768-8046786

Заливаємо м’яту кип’ятком і настоюємо 12 годин

Ідеально зробити цю процедуру ввечері, а зранку приступити до приготування м’ятного сиропу. Багато часу цей процес не забере. Рідину проціджуємо, м’яту — в компост, в настій додаємо цукор у співвідношенні 1:1,5, де цукру — більше.

Читайте також нашу статтю М’ята – якою буває і як використовувати?

sirop-z-myati-04-1024x768-4381100

Проціджуємо настій з м’яти і вимірюємо, скільки літрів у нас його вийшло

Тобто, якщо у вас вийшло 1 літр м’ятного настою, додаєте до нього 1,5 літри цукру і ставите на плиту, щоб рідина закипіла. В мене було настою 1,3 л, додала цукру — 1,95 л, вийшло сиропу — 2,3 літрів.

Після цього додаємо в майбутній сироп сік лимону чи лимонну кислоту з розрахунку на 1 літр рідини або сік одного лимону, або 1 чайна ложка лимонної кислоти. Варимо сироп з м’яти 10 хвилин на маленькому вогні.

sirop-z-myati-05-1024x768-3465719

Варимо сироп з м’яти 10 хвилин на маленькому вогні

Розливаємо сироп гарячим по стерилізованих невеликих баночках, закривамо стерильними кришками і, коли охолоне, відправляємо в холодильник.

Ввечері перед сном заварюємо собі якийсь трав’яний чайок (чорний, а тим більше зелений чай на ніч не можна пити, ви ж знаєте?), додаємо до нього чайну ложечку м’ятного сиропу і солодко спимо до ранку…

sirop-z-myati-08-1024x768-4261696

Сироп з м’яти допомагає швидше заснути і спокійно спати до ранку

В мене буває — ляжу о десятій вечора, забувши випити чарівного чайку, лежу, кручуся годину, лінуюся встати, думаю, а, може, воно якось само заснеться? Не засинається, встаю і заварюю собі чай. Помаленьку випиваю і лягаю спати. При цьому вже лежу і вижидаю, ну, коли сироп з м’яти подіє і я засну? Ніколи цей момент не можу вловити! Прокидаюся зранку і не пам’ятаю, на якій думці я заснула…

Зауважте, що у м’яти є протипоказання: вагітність, низький тиск, дитячий вік (до п’яти років). Крім того, на м’яту може бути індивідуальна непереносимість.

Що ще можна приготувати з м’ятою?

Солодких вам снів!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.