Густе вишневе варення з кісточками і м’ятою

Якщо на вареники з вишнями я виймаю кісточки з ягід, то вишневе варення завжди варю з кісточками. Більше того, може, якісь господині закидали б мене камінням, але я навіть заморожую вишню з кісточками. Ну бо, вибачте мене, коли в сезон тих вишень кілька відер, то це мазохізм якийсь — видлупувати з них кісточки. А їсти варення з вишні кісточки зовсім не заважають. Ну, скажіть, може, ви перед тим, як їсти свіжі вишні, спочатку видлупуєте з них кісточки руками чи спеціальним пристроєм? Ні, ви їсте їх, випльовуючи кісточку з рота. То чого цей спосіб не підходить для споживання варення з вишні? Отже сьогодні у нас рецепт вишневого варення з кісточками і… м’ятою! Так, м’ята і вишня поєднуються в чудовий аромат. Якщо ваші гості не знатимуть, що варення варилося з м’ятою, то довго гадатимуть, який секретний інгредієнт ви до нього додали, бо воно має особливий присмак…

vishneve-varennya-01-1024x768-1924733

Густе вишневе варення з кісточками і м’ятою

Інгредієнти для вишневого варення з м’ятою

Не знаю, чи ви знаєте, то краще напишу. Варення з вишні, як, в принципі, з будь-яких ягід не можна варити одразу у великій кількості, навіть якщо у вас є дуже велика каструля і пару відер вишень. 2-3 кг ягід — оптимальна вага для однієї порції. Під час приготування потрібно весь час обережно варення перемішувати, щоб не підгорало. Якщо його буде дуже багато, це буде робити важче і ви не зможете перемішувати його обережно — вишні будуть розлазитися.

Цього разу я варила вишневе варення з двох кілограмів вишні і півтора кілограми цукру. На цю кількість в кінці приготування додала два пагони м’яти кондитерської (яблучної) з листочками.

Спосіб приготування густого варення з вишні і м’яти

Спочатку миємо ягоди, намагаючись, щоб на вишні не залишилося зайвої вологи, вода нам ні до чого. Потім ягоди засипаємо цукром, обережно перемішуємо дерев’яною ложкою і залишаємо, як мінімум, на пару годин, щоб вишня пустила сік. Я, бувало, забувалася про неї до ранку…

vishneve-varennya-04-1024x768-4016354

Засипаємо вишню цукром і залишаємо на пару годин або на ніч

Якщо вишня пустила достатньо соку, то включаємо плиту на середній вогонь і, помішуючи, доводимо ягоду до кипіння. Якщо соку мало, або нема зовсім (і таке буває) ставимо каструлю з вишнями і цукром на дуже слабенький вогонь, нагріваємо — з них швидко почне утворюватися сироп. Збільшуємо вогонь і доводимо масу до кипіння.

vishneve-varennya-05-1024x768-2420532

Ставимо вишню з цукром на плиту і доводимо до кипіння

Коли вишня в сиропі закипить, помішуючи і знімаючи пінку (потім з нею можна поїсти оладок під чайок) варимо її 15 хвилин. Знімаємо з вогню і даємо вистигнути. До кімнатної температури — необов’язково. Пробуєте губами — приємно тепле? Можна варити другий раз. Така ж сама процедура: на малому вогні 15 хвилин.

vishneve-varennya-08-1024x768-4081932

Так у мене виглядало варення перед другим етапом кипіння

Після того, як варення з вишні провариться 15 хвилин вдруге, знову його охолоджуємо і ставимо на плиту для проварювання в третій, останній раз. Так само на дуже слабкому вогні, помішуючи, варимо варення 10 хвилин, додаємо м’яту (попередньо треба її помити) і варимо ще 5 хвилин.

vishneve-varennya-09-1024x768-2947157

Додаємо до вишневого варення м’яту і варимо ще 5 хвилин

Виключаємо вогонь, закриваємо варення кришкою і залишаємо на плиті години на дві-три, щоб м’ята віддала йому весь свій аромат. Виймаємо її з варення, м’ята свою місію виконала і більше не потрібна. Після цього можна знову довести варення до кипіння (так воно буде краще зберігатися) і одразу розкладаємо його по стерилізованих баночках (в духовці 30-40 хвилин при 100°С).

vishneve-varennya-06-1024x768-7506279

Розкладаємо гаряче вишневе варення по стерилізованих баночках

Закриваємо кришками (я кип’ячу їх пару хвилин) і залишаємо охолоджуватися при кімнатній температурі. Зберігаємо в погребі або холодильнику, бо в цьому рецепті вишневого варення, порівняно, мало цукру.

Тепер щодо густоти. Сироп виходить густим і тягучим, але його може бути багато, якщо вишня занадто водяниста. Зливаєте зайвий сироп (можна використати його для приготування десертів, коктейлів, та й разом з пінкою він піде за любу душу до чаю) і отримуєте таке вишневе варення, як вам треба.

Спробуйте також приготувати полуничне варення з розмарином.

Смачного!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.