Рибні котлети вміє готувати не кожна господиня, але якщо ви мама — ви повинні цьому навчитися. Бо діти, зазвичай, не дуже люблять рибу. Але якщо ви їм подасте рибні котлети, як фішбургер — котлетку на скибочці хліба — і обов’язково скажете це чарівне слово «фішбургер», вони не зможуть вам відмовити і спробують. А раз спробувавши рибні котлети, рецептом якого я поділюся в цій статті, вони їх полюблять, гарантую! Перевірено на моїх дітях. Тільки не забувайте наголошувати, що це не риба, а фішбургер 🙂 Ці рибні котлети можна їсти в піст — в дні, коли дозволена риба, бо в них нема яєць, а молоко можна замінити водою. Готувати їх можна з хека, минтаю, наваги, тріски. В мене сьогодні рибні котлети з хека.
Перш ніж поратися з рибою, замочуємо в молоці чи воді сухарі.
А тепер підготуємо рибу. Взагалі, треба розморожувати хек на нижній полиці холодильника 3-4 години. Але в мене так не виходить, бо завжди і все треба швидко. То ж я дістаю рибу з морозильної камери, даю полежати не більше двох годин і, коли вона ще напівзаморожена, починаю відділяти філе.
Покупка філе риби, замість цілої, знімає це питання, але, я помітила, що магазинне філе хеку чи іншої риби містить в собі дуже багато води, то ж котлети виходять занадто водянистими. Треба додавати більше сухарів, при цьому втрачається смак. Те ж саме можна сказати про готовий рибний фарш. Домашні котлети можна з нього зробити, але набагато смачнішими вони будуть, якщо ви їх зробите з цілої риби.
Обрізаємо плавники і хвіст, робимо надріз вздовж хребта, акуратно знімаємо шкіру спочатку з одного, а потім з іншого боку. Підрізаємо філе гострим ножем уздовж хребта, відокремлюємо від кісток.
Дрібно ріжемо головку ріпчастої цибулі. Моркву натираємо на крупній тертці. У сковороду наливаємо столову ложку оливкової олії, кладемо овочі, посипаємо дрібкою солі. Обсмажуємо на помірному вогні 10-15 хвилин, помішуємо, щоб не пригоріли.
У чашу кухонного комбайна чи глибоку ємність кладемо порізане філе риби. Додаємо до риби підсмажені морквину з цибулею. Замочені в молоці чи воді сухарі кладемо туди ж. Додаємо спеції, солимо за смаком.
Перемелюємо інгредієнти до однорідності. Я це роблю погружним блендером. Якщо маса виходить дуже густою, то наливаємо 2-3 столові ложка холодної води або холодного молока.
Додаємо до рибного фаршу дрібно порізану зелену цибулю. Досить декілька цибахів, цибуля не повинна домінувати.
Ретельно вимішуємо фарш на рибні котлети. Змоченими в холодній воді руками ліпимо котлетки. В мене з вказаних інгредієнтів виходить 20-23 котлет середнього розміру.
Чисту сковорідку змащуємо олією без запаху. Коли сковорода добре нагріється, кладемо котлети, обваляні в борошні. Смажимо на середньому вогні з одного боку 4-5 хвилин. Перевертаємо котлети і смажимо до золотистої скоринки з іншого боку.
Подаємо рибні котлети без яєць на стіл із зеленню до рису, макаронів чи картоплі. А дітям — як фішбургери — на скибочці підсмаженого хліба 🙂
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.