Важко уявити український святковий стіл без слабосоленого оселедця. При цьому, якщо ви думаєте, що він піде тільки під горілочку, помиляєтеся. Оселедцем з цибулькою та вареною чи печеною картопелькою можна смачно повечеряти після важкого трудового дня, і чарочка тут зовсім не обов’язкова. А якщо врахувати, що оселедець – дуже поживна і корисна риба, а оселедець слабосолений можна приготувати один раз на кілька днів (він тільки буде смачніший), то цей рецепт може стати «черговим» на кухні заклопотаної господарки. Зварив чи запік картоплю, дістав слабосолений оселедець з банки і вечеря готова!
В цьому рецепті я солила три оселедці. Але ви можете засолити їх більше чи менше. Я завжди витримую пропорцію 1 ложка столова солі на одного оселедця і літр води на три рибини. Якщо беру дві рибини, то води, відповідно, 650-700 мл, а солі – 2 столові ложки.
Крім холодної кип’яченої води і солі (я використовую для засолки оселедця тільки морську сіль, купити яку можна в будь-якому супермаркеті), нам знадобляться наступні спеції:
Звичайно, спеції можна додавати ті чи інші, в залежності від смаку. Іноді я додаю мелений імбир, але з обов’язкових спецій для приготування слабосоленого оселедця своїми руками у мене тільки перець, лавровий лист і коріандр.
Заморожений оселедець спочатку треба розморозити. Ідеально – в холодильнику, але швидше – при кімнатних температурах. Звичайно, про розморожування в мікрохвильовці мова не може йти. Розморожену рибу миємо і чистимо. Я відрізаю рибі голову і виймаю нутрощі. Шкірку не знімаю і кості теж не чіпаю. Тобто роблю слабосолений оселедець, а не слабосолене філе оселедця. Мені подобається чистити оселедець безпосередньо під час їжі.
Важливо! Розморожений оселедець без нутрощів і голови варто витримати кілька годин в холодній воді, щоб з нього витекла вся кров. Тоді риба в готовому вигляді буде приємного бежевого відтінку, а не темно-бордового кольору, як в іншому випадку.
А поки вимочується оселедець, готуємо розсіл. Кип’ятимо воду, розводимо в ній три столові ложки морської солі. Вимочений в холодній воді оселедець ріжемо на шматки приблизно 3-4 см товщиною і складаємо в скляні баночки чи одну банку.
Зробіть також мариновану скумбрію в пакеті. Це надзвичайно смачно!
Як правило, на одного слабосоленого оселедця знадобиться півлітрова ємність. Викладаємо в банку шматки риби, зверху – спеції. Заливаємо трохи охолодженим розсолом, закриваємо кришкою, ставимо в холодильник.
Дивіться також наш рецепт Гриби шампіньйони мариновані – рецепт на 15 хвилин.
Все – слабосолений оселедець в домашніх умовах готовий! Через добу його можна їсти. А найсмачніший він буде через дві-три доби. Варіть картоплю і просіть всіх вечеряти! Перед подачею полийте домашній оселедець пахучою олією і, звичайно, поріжте півкільцями цибулю…
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.