Люблю експериментувати з млинцями, і не тільки з їх начинками, а й з тістом — млинці на кефірі чи молоці, на воді чи сироватці, гарбузові чи, як сьогодні, шпинатні. Млинці, тісто на які готується зі шпинатом, мають неймовірний оливковий колір, вони тонесенькі, наче паперові, ідеально поєднуються з лососем чи іншою червоною рибою, сирними підсоленими начинаками, можуть бути як сніданком, так і закускою на святковому столі. З цим рецептом я познайомилася цією весною. Влітку, коли шпинату не було, не забула про нього, насіявши на дачі в серпні достатньо корисної зелені, щоб вдосталь їсти млинці зі шпинатом всю осінь. І вас запрошую!
Для тіста на млинці миємо шпинат, позбавляємося крупних черешків, листя просушуємо паперовим рушником, подрібнюємо ножем і кладемо в чашу блендера. Додаємо до шпинату пару ложок олії і збиваємо зелень блендером до однорідної яскраво-зеленої маси. Шпинатного пюре у нас вийде приблизно 180-200 мл.
В глибоку миску розбиваємо яйця і почергово, постійно помішуючи вінчиком, додаємо до них частинами молоко і борошно. Тобто вливаємо трохи молока, перемішуємо, додаємо третину борошна, потім – знову молоко, потім — знову борошно. В результаті у нас вийде ніжне тісто на млинці без жодної грудки.
До тіста додаємо шпинатне пюре і гарно розмішуємо вінчиком до однорідності. Солимо за смаком.
Наше тісто — приємного оливкового кольору, за консистенцією, як на звичайні млинці на молоці. Якщо тісто занадто рідке, можна додати борошна, якщо навпаки — молока.
Приготуйте інші страви зі шпинатом! Багато рецептів в статті за посиланням.
Смажимо наші шпинатні млинці на розігрітій сковорідці з кожного боку приблизно одну хвилину. Для першого млинця змащуємо сковорідку олією, для наступних — це вже не потрібно.
Подавати до столу млинці зі шпинатом можна і гарячими, і холодними.
Смачного!
Наталка Гурман.